Skusenosti s hlinikovym plotom, branou, branickou

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte. Chcem Vas poprosit o radu (tych, ktory uz maju par rokov hlinikovy plot, alebo branu, alebo branicku, alebo cokolvek z AL v exterieri 🙂 ). Ako sa sprava material po x rokoch vplyvom poveternostnych a UV podmienok? Co sa tyka nastreku, aku ma farebnostalost? Je AL plot naozaj bezudrzbovy, ako sa tvrdi, alebo je to plot, ktory iba nezhrdzavie, ale casom sa bude treba o farbu tak, ci onak, starat... ? Ak mate niekto skusenost, poradte, prosim 🙂 Vela zdaru! Pripadne, aj skusenosti z FE alternativ..
Odpovedať
Profilova fotka
@dobryden1985 mám od www.ampplast.sk už asi piaty rok a žiadny problém
Odpovedať
@sykorka75 vsetko zalezi co od plotu chces, chces aby vam nebolo vidiet na pozemok, no ako pises tak mate dobre susedske vztahy, tak mozno by stacilo len pletivo a prednu branu spravit reprezantivne, zalezi aj od toho ci mate psa trebars, ci potrebujes aby sa nedostal k susedom. To su take veci co ta ani nenapadnu, no su dolezite. Tak isto ako aj suma. Vela ludi zvolilo variant, ze maju hlikovu branu a oplotenie okolo pozemku je betonovy, popripade je tam len kovove pletivo a na nom je siet.
Odpovedať
@jurajjagrik zdravim, kontakt na toho zamocnika mozem dostat? Pripadne niekto kontakt na al branku a vyplne zo zapadu?
Odpovedať
@duzu obi nema kovane,iba ktore vyzera ako kovane. Je to tenkostenny uzavrety profil.
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu platove nechceme, to by sa nam nehodilo a ani sa mi to nepaci, boli sme to pozerat. @peky1984 doma sme sa dohodli, ze najprv budeme teda riesit vstupnu branu k domu, oplotenie neskor, ked uvidime ako bude vyzerat brana, zatial je tam pletivo so sietou. Dohodli sme sa, ze chceme posuvnu branu aby pi otvarani nikoni nezranila, hlavne v pripade ak budeme mat casom psa. Je posuvny system kvalitny? Chceli by sme hlikovu branu, viem ze to bude drahsie, no podla vsetkych je to bez udrzby a vydrzi to dlho.
Odpovedať
@sykorka75 ci je kvalitny je tazko posudit, kazda firma ma vacsinou svoj posuvny system, neviem ci maju neiktore rovnak. to si treba zistit u konkretnej firmy aky davaju do bran. neviem aky mate rozpocet na tu branu, no rata s tym , ze hlinikova brana nie je z tych najlacnejsich , no na druhej strane je naozaj bez udrzby. mozem vediet ci ste uz rozposlali nejake cenove ponuky?
Odpovedať
@andrreas Volá sa Peter 0910608018, určite budete spokojný
Odpovedať
Profilova fotka
@peky1984 ano rozposlali sme a nie len na hlinikove brany, chceme si porovnat ceny. No bojim sa tej ceny trosku, lebo material siel paradne hore a aj cena prace, tak som zvedava ako to dopadne, no do konca leta to musi byt spravene.
Odpovedať
@sykorka75 ano ceny sli hore, no nemyslim, ze to bude velmi velky cenovy rozdiel. teraz vela ludi chce ploty a brany, len to pocasie im velmi nepraje. vybrali ste si uz nieco?
Odpovedať
Profilova fotka
@peky1984 ano niektore ponuky uz mame este cakame na 2 hlinikove brany, tak zatial stale cakame. skusala som to nakonfigurovat na jednej stranke, tak som zvedava ci dobre 🙂 uvidime 🙂 ty mas aku branu, teda ak mas 🙂
Odpovedať
@sykorka75 nechapem ten konfiguracii, to si si nakreslila a poslala ci ako mam tomu rozumiet? leb neviem kde sa da nieco take spravit
Odpovedať
Profilova fotka
@peky1984 nieee, mas tam na vyber brany, vyberies si a len zadas rozmery a ono ti vyhodnoti cenu, no ale ta sa moze neskor zmenit, ked tam zmenis trebars detail, stlpik atd. My rozmyslame, ze si dame iny odtien, ten cih co vyrabaju, aby sa hodil k omietke domu, tak ze cena sa asi navysi o nieco
Odpovedať
Článok sa načítava...
@sykorka75 aha uz rozmiem. a aku cenu ti teda vyhodilo? aj si idete u nich spravit cenovu ponuku? som si pozeral ich stranku a tie brany vyzeraju dobre, no cena asi bude tiez dost dobra
Odpovedať
Profilova fotka
@peky1984 cena bola prijatelna, no chcem ist pozriet do ich showroomu a tam nech nam ukazu vzorkovnik aj spravia cenovu ponuku, vieme co chceme konecne, len to potrebujem dat do nejakej podoby uz 🙂
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@sykorka75 a co je to vlasne za firmu? hladal som v diskusii meno, no nenasiel som ju. a co teda ta vysledna cena aka bude? teda ak ste uz boli v predajni
Odpovedať
Profilova fotka
@peky1984 som nespominala? je to elmar, uz to boli aj zamerat a este raz mi doniesol vzorkovnik, keby viem, ze ich maju takto spravene, tak sa ani neunuvam ist do blavy 🙂 Milo ma tym prekvapili 🙂
Odpovedať
@peky1984 tiez spokojnost s menovanou firmou.
Odpovedať
@sykorka75 tych poznam, nie som si isty, ale sused ma branu od nich uz asi 5 rokov, mozno aj viac. oni si ju dali robit ked sme sa sem my prestahovali. a to i naozaj doniesol vsetky vzorkovniky? ved toho muselo byt pomerne dost.nemas obrazok ako bude vyzerat ta brana?
Odpovedať
@bigjamajko a tiez si zvazoval aj ine firmy, ci si mal nejake odorucanie? mne ich spominal sused pred par rokmi. ale vtedy som tomu nevenoval viacej pozornosti. teraz si robim trochu prieskum, co sa bran tyka.
Odpovedať
@peky1984 zvazoval som viacero firiem, videl som ich robotu, ci uz tu, alebo osobne. Navstivil som 1 showroom, dal si poslat ponuky a rozhodol sa 🙂
Odpovedať
@bigjamajko vedel by si mi napísať, ktoré firmy si zvažoval? chcem sa v tom trošku zorientovať a spraviť si prieskum, prípadne si tiež dať vypracovať cenové ponuky. i keď som pozeral som si firmu, čo spomínala sykorka a ponuku majú zaujímavú. všimol som si, že sa tam dá aj nejaká rýchla ponuka vypracovať, to by mi pomohlo na rozbeh.
Odpovedať
@peky1984 pamatam si uz len Alumix a stavebneprofily.sk Napr. ja som chcel mat postovu schranku zabudovanu v branke, aby sa dala vyberat z vnutornej strany a s tym mal takmer kazdy problem.
Odpovedať
Profilova fotka
@bigjamajko postova schranka, ze by bol takyto problem? Ked nam boli na zamerani z Elmaru, tak nam hovorili, ze robia aj taketo, ja by som to nazvala doplnky, a spominali aj postove schranky. A robia dokonca tak, ze sa da dat stlpik so schrankou alebo sa schranka zabuduje priamo do plota alebo do branicky.
Odpovedať
@sykorka75 Aj mna to zaskocilo… Aj preto mam Elmar.
Odpovedať
vsimol som si, ze tu preberate brany. potreboval by som poradit niekoho, na koho sa mozem obratit so ziadostou o cenovu ponuku. radsej aj viacej firiem, aby som si vedel potom vybrat. nejake tu spominate, tak by som uvital aj vase osobne skusenosti, ak mate. ci uz s ponukami, zameranim, montazou, no proste nejake informacie, ktore mozu pomoct pri rozhodovani sa.
Odpovedať
my sme mali ponuky od Elmaru, Alumixu a nakoniec sme sa rozhodli pre Kovinox a sme velmi spokojni. Pan nam ponukol najlepsiu cenu, aj co som citala recenzie, tak ludia boli spokojni. Schranka v branicke nebola problem 🙂.
Odpovedať
rád by som si tiež dal dorobiť aj tu schránku, čo ste písali a aj iné doplnky, takže cenovú ponuku som si dal spraviť v elmare. @bigjamajko ten showroom, čo si spomínal, tam sa treba nejak dopredu ohlásiť, že chcem prísť alebo sa tam môžem vybrať kedykoľvek? počul som, že niekde sa treba akože objednať dopredu.
Odpovedať
@eno32 Ja odporúčam MSkov.sk Na Elmar sme proste nemali ...
Odpovedať
parada, mozem si poposielat aspon kadetade cenove ponuky, aby som sa vedel zorientovat, na co sa mam vlastne pripravit. pozdava sa mi ten Elmar, tak som zvedavy, aku ako mi to oni nacenia, ked vravis, ze su drahsi. potom bol postup pri vsetkych firmach rovnaky? ze po ponuke nasledovalo zameranie a uz sa len cakalo na zhotovenie a montaz? ci este sa mam na nieco pripravit?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?