Rekonštrukcia pôvodného plotu

PLot po-zostáva s betónového múrika, pod zemou cca 40-50cm , nad zemou cca 40cm o šírke 25cm. Dom sa nachádza pri hlavnej ceste cca 1,8m nad úrovňou vozovky. Svah je zabezpečený šikminou a betónovými kockami. Pôvodný plot ma stĺpiky a železné výplne ako bolo kedysi obdĺžniky s 1cm tyčiek pozváraných do rôznych tvarov. Chcel by som pôvodný múrik navŕtať zo strán , urobiť oceľovú výstuž s roxoru v tvare U ale nasadené ako keby klobúk od vrchu a zaliať do betónu o hr. cca 6cm po bokoch a cca 15cm na vrchu. Pôvodný múrik je prasknutý na cca 5-6 tich miestach. Nechcem vyberať celý múrik zo zeme nakoľko by som mohol pohnúť zo svahom, príp. narušiť svah. Otázka znie či dané riešenie spevní pôvodný múrik od možného oddelenia od pôvodného.resp. či to dáva zmysel. Plán je odstrániť všetko železo na vrchu a zaliať do betónu nové stĺpiky pre zvárané pletivo. Popri vnútornej strane plánujem nasadiť tuje. Ďakujem za Vaše postrehy
Odpovedať
@tomyzv pri takom chutnom domčeku tuje? Budú postupne tieniť, brániť výhľadu a dizajnovo sa tam vôbec nehodia. Dala by som tam zmiešanú výsadbu rôznych krov, v rôznom čase kvitnutia, rôznej farby listov+ možno nejaké skalničky ako napr. floxy rôznej farby a pod., ktoré tam budú na tej kamenine robiť krásne previsy...
Odpovedať
Rožec, mydlo a, flox sú aj iné farby...
Odpovedať
Profilova fotka
maximálne kríky menšieho vzrastu, tuje múrik roztlačia.
Odpovedať
@jan45 Pozdravujem, skôr ma zaujíma ci postup opravy plota je s technickej stránky v pohode.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Profilova fotka
Tuje? neviem preco si na slovensku vsetci stadovito davaju tuje a myslia si, ze je to super. Tuje na cintorinoch ok. ale pri domoch je toho uz tolko, ze je to hnusne (a to nehovorim, ze su jedovate). Rovnako ako biele domy s ciernou strechou s bielym strkom a farebnou mulcovacou korou. Alebo dakedy "nadcasove" biele kuchyne, ktore uz vysli z mody. Ale cest vynimkam, samozrejme. Co tak napr. zivy plot z niecoho ineho? My mame muchovnik a je z toho aj uzitok. Dnes ma clovek milion moznosti a ludia si vyberaju to co im serviruju v kadejakych akoze dizajnovych relaciach. odporucam na inspiraciu "Ferdinand Leffler: Strach a hnus v českých zahradách": https://www.youtube.com/watch?v=byPEq...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?