Premalovanie obkladu v exteriéri

Profilova fotka
Je prosím Vás možné premalovat drevený obklad tmavo hnedej farby na svetlejšiu lazuru? Neviem aký typ farby je tá tmavo hnedá ale tuším niečo ako akryl možno latex...vdaka
Odpovedať
@nicicka Nie. Drevo nezosvetlíš. Jedine to premaľovať farbou. Ale to už nebude drevo s lazúrou, ale nafarbené drevo.
Odpovedať
Profilova fotka
daj foto. Možno prebrúsiť a potom natrieť, ale zase ak je to členité tak je to práca nadlho.
Odpovedať
Profilova fotka
@wyrky čím by to bolo vhodné teda natrieť? Nech to chvíľu vydrží...
Odpovedať
Profilova fotka
@nicicka nemam s drevom velke skusenosti ale podla fotiek skor poradia.
Odpovedať
Jedine, keby to riadne prebrusis, ale neviem, ci sa ti podari dosiahnut taku bledu farbu, ako si predstavujes.
Odpovedať
Profilova fotka
@vackoo bledá by nemusela byť, skôr sivý odtieň. Možno antracit
Odpovedať
@nicicka vybrusit a natrieť. Ale ak je to namorené, bude treba brusit hlboko... https://bugy.sk/chemolak-drevolux-sty...
Odpovedať
@nicicka antracit je pomerne tmavá farba, tam by s tým nemusel byť problém. Len nezabudnite to drevo poriadne pripraviť na náter, obrúsiť, očistiť atď.
Odpovedať
Žiadny náter na drevo v exterieri! Dávaj len moridla ("luxoly") a nezabudní predtým natrieť aj nejakým bezfarebným fungicídovým prípravkom (trebárs hoc aj Krovsanom). Nie je však moridlo ako moridlo. Mám veľmi nedobrú skúsenosť s tými z reťazcov. Cena vynikajúca, ale všetko som vyhodil. Aj napriek tomu, že to bol tmavý odtieň (palisander) krycia schopnosť veľmi slabá, ako zafarbená voda, proste šmejd.
Odpovedať
@petersd ako myslis, ze ziadne nater? Preco?
Odpovedať
@dasena82 Jooj, asi som sa nepresne vyjadril. Teda že na drevo v exteriéri nedopočujem žiadne hrubšie nátery na baze farieb, emailov, lakov,...
Odpovedať
@nicicka ako si s tym dopadla? Premalovali ste ten obklad nejak?
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@petersd no ved pozeram, ze co pises 😄 velakrat vdaka takymto veciam vznikaju rozne nedorozumenia 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@vackoo Ešte sme sa do toho nepustili ...plán na budúci rok
Odpovedať
Profilova fotka
@petersd ďakujem. Tiež som nad tým uvažovala, sused ma plote tiež myslím nejakú lazuru a pekne dlho mu ti drží, vyzerá to fajn aj po 5 rokoch. Len tiež to tam máme nejaký palisnder a je to tmavé či to pretrieme do odtieňa ktorý chceme. Či to treba celé úplne zbrusit? Máš aj nejakú konkrétnu značku ktorá je dobrá? Vďaka
Odpovedať
Profilova fotka
Myslím si, že ak by sa dostatočne obrúsil, tak potom hej, ale je otázne ako tá nová lazúra chytí
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?