Plot a tieniacia sieť

Dobrý deň, minulý rok sme postavili na našom pozemku 50m pletivový plot (panely). Mysleli sme si, že je to "naša strana" (už vieme že nič také neexistuje), tak sme ani neváhali a zdalo sa nám korektné voči susedom urobiť ho čo najskôr (oni už pomaly bývali, my ešte ani neplánujeme stavať). Sused sa nás spýtal či si naň môže dať tieniaciu sieť tak sme mu to s najlepším úmyslom povolili. Avšak sme na kopci a keď sme videli ako sa dokáže do tej 50m steny oprieť vietor poprosili sme ho nech to dá dole s tým, že mu pomôžeme, sieť mu preplatíme a dáme si ju my od hlavnej cesty nech mu cez náš pozemok nevidieť do dvora. Plus máme po celej dĺžke vinohrad takže im tam v lete nevidíme ani my, ani okoloidúci Z dobrých vzťahov v momente obrat o 180 stupňov, on nič dole dávať nebude, je to na jeho strane a keď to dáme dole dá sieť späť. Podotýkam, že sme mu dovtedy so všetkým pomohli. Dovolili sme mu natlačiť sa na náš plot s domom napriek tomu že má široký pozemok, podpisovali na 100x papiere, behali s ním po notároch Myslím si však, že je to typ človeka, ktorý sa slušne spýta, ale aj tak si potom nájde spôsob ako veci obísť. Keď sme sa pýtali či toto sú tie dobré vzťahy povedal "Však doteraz sme sa normálne bavili". Ako by ste to riešili? Určite už v tejto situácii nebudeme betónovať stĺpiky a už vôbec nie pre takéhoto suseda. Plot je urobený dobre a úplne vyhovujúci. Sused nemal vôbec snahu na niečom sa dohodnúť, volali sme mu 3x. Máme taktiež vyjadrenie z firmy že na takomto plote sieťovina byť nemá a v prípade poškodenia nám záruka padá. Mne sa skutočne nechce doťahovať so susedom keď mi vyvalí 2000 eur plot, o tej robote ani nehovorím. Nenapadá mi nič iné len plot odstrániť (na túto možnosť povedal vý-bor-ne). Určite budeme ešte pre istotu volať geodeta, ale ak by aj plot bol na hranici pozemkov, nemal by byť problém odstrániť ho nie?
Odpovedať
@veve713 z vasim plotom na vasom pozemku si mozte robit co chcete..ti ludia su sporstejsi a sprostejsi..sprosta slovac
Odpovedať
vidim, ze sused je z kategorie "pomoz susedovi, osere ti plot". Podla opisu jeho spravania je zjavne, ze akakolvek dohoda bude nepriechodna. V pritomnosti tretej osoby (svedka) by som mu oznamil, ze plot je tvojim majetkom, nezelaz si, aby ti nan instaloval tieniacu siet. V pripade, ze ju neodstani a plot sa vplyvom vetra kvoli tomu poskodi, urcite to budes riesit. Este ho upozorni, ze pri skode nad 266 eur ide o podozrenie zo spachania trestneho cinu poskodzovania cudzej veci. Tu by som diskusiu ukoncil, nech si to uz preberie v hlave sam. Som presvedceny, ze mu to v tej palici vrtat bude a ak ma trochu rozumu, ustupi. Je to smutne, ze existuju taki zadubeni ludia, ktori nechapu, ze medziludske vztahy maju vyssiu hodnotu, nez nejaky majetok.
Odpovedať
co su to za panely, ktore spominas, ked myslis, ze nevydrzia so sietou?
Odpovedať
Profilova fotka
absolútne by som neriešil, z čoho je plot postavený a či vydrží nejaký nápor vetra atď... je to tvoj plot, tvoj majetok a môžeš si s ním robiť čo chceš.. tvoj sused je riadne vyčuraný a tým, že si mu ty postavila plot, to berie ako vyriešený problém, teraz chceš, aby dal plachtu preč, jemu bude vidieť do dvora a to mu vadí.. keď si chce niekde niečo vešať, tak nech si postaví na svojom pozemku svoj plot.... tiež mám takéhoto exota za suseda, plot som si sám postavil na svojom pozemku.. boh ho ochraňuj, ak uvidím, že si len o ten plot niečo oprel...
Odpovedať
je to vas plot, sused musi akceptovat, ze vy ako vlastnici plota si tam nezelate ziadne jeho veci. Tu nejde o to ci je na pravej, lavej strane od ulice (toto pravidlo je len zvykove pravo a nema ziadnu oporu v zakone), plot je toho kto ho postavil. Presne ako pise @iamriso ak mu vadi vyhotovenieho vasho plota, nech si postavi svoj, na svojom pozemku a za svoje peniaze. Potom si na neho moze povesat aj hanbate obrazky v nadzivotnej velkosti ale svokrine svadobne fotky
Odpovedať
@veve713 ak dobre čítam medzi riadkami, tak tie stĺpiky nie sú betónované? alebo prečo píšeš, že teraz už určite nebudete betónovať stĺpiky... nuž to máš tak, keď niekto odflákne stavbu plota a ešte neprezieravo dovolí susedovi dať na to sieť. A nepopieraš, že ste mu to dovolili. Aj ústna dohoda je dohoda. Ak to chceš vziať späť, to nie je také jednoduché. Ako nič v zlom, držím vám palce, ale čo tak trocha objektivity? skús sa na to pozrieť z druhej strany... dohodneš sa s druhým susedom na niečom, spravíte to, a on si po nejakom čase zmyslí, že je to blbosť a nechce, aby ste sa riadili danou dohodou. A pôjde za tým aj cez mŕtvoly. Páčilo by sa ti to? Nechápem, prečo chcete demontovať plot... Vy tam plot nechcete? Nepotrebujete? Ak by ste ho aj postavili o 50 cm na svoj pozemok, tak to problém nerieši. Máte zvláštne uvažovanie. Musíte problém vyriešiť so susedom. Ide o princípy, o dohodu. Si viem predstaviť komunikáciu na súde. Ako ste zdemontovali plot, na ktorý ste predtým dovolili dať susedovi sieť. Len kvôli tomu, aby tam tú sieť nemal. To je jasné porušenie dohody a za pravdu vám nik nedá. Vaša blbosť, že ste sa tak dohodli, neprezieravo, bezodplatne atď. Skúste sa so susedom pekne dohodnúť. alebo dúfajte, že príde čím skôr silný vietor, ktorý mu sieť odtrhne, prípadne aj s plotom. Aj tak ho tam nechcete. a vy nebudete za idiotov, ktorí nectia dohody.
Odpovedať
@iamriso je úplne jedno, koho je to plot. dôležité je, na čom sa dohodli. že to bola blbosť? to nie je susedov problém. Nič strašné sa nedeje. Len tuto zadávateľka otázky sa začala báť, že má na houby postavený plot. tak vyšiluje. A dohoda-nedohoda, ide si svoje.
Odpovedať
@worker_falcon ved dohoda je OK, ale ked ta siet robi plotu problem, tak je uplne normalne aby ta siet sla prec. Este ked je to jej plot, na jej pozemku. Slusne suseda poziadala, on sa jej vysmial do xichtu, na 2 den by tam uz ta siet nebola, keby to bol moj plot.
Odpovedať
@worker_falcon Pokial viem tie stĺpiky sa betónovať nemusia a ten plot rozhodne nie je odfláknutý. Dohoda-nedohoda keď vidím čo vietor robí s plotom a nie som úplne mimo tak sám dám tú sieť dole. Je to 50m stena na kopci. Plus sme mu povedali že ak nemá čas dáme ju dole my a odkúpime, mám pocit že viac empatickí sme už byť nemohli. Máte pravdu s tým že sme to nemali dovoliť
Odpovedať
Profilova fotka
@worker_falcon aha, takže keby ty si bol na jej mieste a obával by si sa o svoj majetok a slušne si požiadal suseda, aby si svoju plachtu dal z tvojho majetku preč a on sa začal k tebe arogantne správať, tak by si sklopil úška, že? :-D :-D PS: určite nie je jedno, koho majetkom ten plot je...
Odpovedať
@worker_falcon zasa buďme spravodlivý a zdôraznime, že zmluva/dohoda bola bezodplatná, čiže zasa majú plné právo od dohody kedykoľvek odstúpiť. Obzvlášť, ak mu navrhli preplatenie nákladov. Ako už bolo spomenuté, susedovi treba poslať písomnú výzvu s tým, že žiadate odstránenie tieniacej tkaniny, pretože hrozí poškodenie vášho plotu, zdôraznite, že to uviedol aj pan co plot staval a dodajte, ze v prípade spôsobenia škody budete požadovať uvedenie do pôvodného stavu na jeho náklady. Pošlite to doporučene, nech máte potvrdenie o tom, že ste ho na to upozornili
Odpovedať
Profilova fotka
@peter0 lepsi popis by som ani sama nenapisala. inak sranda ake prkotiny vedia rozhnevat susedske vztahy
Odpovedať
Článok sa načítava...
@veve713 jakže sa nemusia betónovať 😠 😠 😠 . to môžu tvrdiť akurát tak predajcovia zemných skrutiek (a ani tí to netvrdia, ak nie sú úplne blbí). Aj normálny plot (pletivový) na zemných skrutkách je dočasné riešenie. Po pár rokoch stĺpiky vo vodováhe nie sú. A osadenie vzpier je viac než otázne. Montáž (relatívne) ťažkého plotu z dielcov bez betónovania je jasne odfláknutá robota (a znak hlúpeho investora, prepáč). Povoliť na tak postavený plot namontovať sieť? to je iba podčiarknutie toho, čo som písal o riadok vyššie.
Odpovedať
@worker_falcon Čiže mi chcete povedať že keby betónujeme stĺpiky vietor nedokáže ohnúť plot? To je vtip? Opakujem, že je to 50 metrová súvislá stena na kopci. Bez sieťoviny tomu plotu nič nie je a je úplne vyhovujúci. A nekupovali sme nejakú haraburdu za 5 eur. Mám pocit že už sa uberáme úplne iným smerom, nižšie je vyjadrenie od firmy odkial máme plot a nemám k tomu už čo viac dodať. Určite nechcem dávať plot dole preto lebo som sa zrazu po roku jedného dňa uvedomila že je zle urobený (?). Je to pre nás krajné riešenie. Sused očividne súhlasil, tak nech si urobí svoj a kludne aj betónový. Nebudem čakať kým mi vyvalí 2tis. plot. Ešte čo sa týka tej dohody ludia odstupujú od darovacích zmlúv atď., a my sa tou bavíme o sieti ktorú sme boli ochotní ešte aj odkúpiť. "Pekný deň prajem, každého nášho zákazníka upozorňujeme presne na toto čo spravil Váš sused, aby to nerobili pokiaľ sú na veternom mieste. V niektorých prípadoch to zákazníci urobia napriek nášmu upozorneniu a tým pádom samozrejme neručíme za následky."
Odpovedať
@veve713 našťastie teraz sa nemusíte báť ohnutia stĺpikov. tomu ste úspešne predišli, keď ste ich nezabetónovali 🙂 🙂 🙂 veľmi zvláštne uvažovanie. ale ja sa už ničomu nečudujem.
Odpovedať
@veve713 Škoda že si nedala foto toho plota, to by ma zaujímalo... priebeh riešenia: 1. nepohnevať si suseda - to padlo jeho správaním 2. písomne mu oznámiť blá blá blá... keď nepočuje na rozumné reči, kašlať naňho, kým sa to vyrieši úradnícky tak ten plot naozaj sám spadne... 3. tieniace siete sa dávajú na plot pomocou sťahovacích pások, takže by som zobral štikacie kliešte (najlepšie keby ste boli dvaja) a jedno pekné piatkové dopoludnie by som šiel tie pásky prestrihať... pekne jednu po druhej (teda ak ste si istý že plot stojí na vašom a je váš :D) Keby mal aj nejaký problém, má smolu po dobrom to nešlo... a škoda ktorú mu spravíte - na 20m tieniacej siete som minul 400 pások = 1000 pások - 100ks je po 0,5 - 1euro -= 5 - 10 eur... takže pohoda, keby aj zavolal PSR, tak pohoda... nech sa dá vypchať.. :) či ti plot spadne je tvoja vec, aj keby bol tvorený len kopou kamenia...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?