Nepriehladny, rychly, lacny plot 🙂

Zdravim, Potrebujem poradit s plotom, ci nemate nejake napady, skusenosti. Kym sa mi zakorenia a zacnu rast moje 3 metrove stromceky, potrebujem medzi ne a plot ktory nieje moj urobit neprehladnu barieru, vyska ideal 2,5- 3m. Momentalne je tam pletivo, ale susedove ktore zostava, ale v ubohom stave. Panelovy betonovy nechcem, ukrojil by som si zo svojho pozemku, a aj tak mi staci nieco docasne, na 2-3-4 roky. Napadlo ma ocelove stlpiky, nato plech, lenze treba vzpery do boku pri takej vyske. Dalej natlct koly do zeme, natahat droty a nieco extremne tahave tam zasadit. Alebo nieco na styl lamiel, ale zvislo, naklony by som si uz prisposobil. Drobnemu betonovaniu sa nestranim, len nechcem stavat zase bilboard na zahrade kedze to je len fakt docasne. Dakujem za rady
Odpovedať
Este doplnim, estetiku neriesim fakt, nech to je hocico, len to je efektivne na najblizsie roky
Odpovedať
Na susedov plot tu zelenu tieniacu tkaninu
Odpovedať
@abocinm je tam, cca 80%. Hustejsiu by ten plot urcite nezvladol. A stale mi to neriesi do vysky, este tak 1,5m nieco potrebujem
Odpovedať
@matoztt potom docasny plot ktory sa pouziva na oplotenie stavieb take betonove kocky na zemi do toho ide plotove pole. Na to tkaninu. https://www.kaiserkraft.sk/zahradenia...
Odpovedať
@matoztt kupis na bazosi a potom predas
Odpovedať
@matoztt ak sa dohodneš zo susedom môžeš na vlastné náklady, ináč len do výšky 2m
Odpovedať
@duzu nechce ani pocut
Odpovedať
@matoztt a natiahnúť sieť na existujúci? je to z jeho južnej strany a bude mu tieniť?, ak z jeho severnej tak len pre výhľad? alebo aký má dôvod? najlepšie len dohoda , niečo bude v budúcnosti potrebovať on
Odpovedať
@matoztt osb dosky
Odpovedať
2.5-3m ...to uz snad snad tolko nebudu mat ani stlpiky ked sa zabetonuju do potrebnej dlzky, a ked nepriehladne, neviem ako proti vetru nato asi uz len beton panely, nezabudajte ale ze tusim nad 2 metre je potrebne stavebne ... ale stale si neviem predstavit co to bude stat, lacne to nebude, kedze nepriehladne, tak musi byt pevne ... a toboz na 3 metre betonove su bezne tak 2m a pride mi to teda ako slusna stena uz ...
Odpovedať
@abocinm Z tohoto neurobí 2,5 - 3 metrový plot. A keby aj áno, tak prvý vietor mu to vyvalí. 3 m dočasný plný plot je nemožné. Na takú výšku potrebuješ dobré základy, aby to vietor neodfúkol či nezvalil. @matoztt Čo viem, tak najdlhšie plotové stĺpiky majú 320 cm, čo je po zabetónovaní 2,5 m. Dobre osadiť tieto stĺpiky, natiahnuť 2,5 m pletivo a na neho tú nepriehľadnú sieťku.
Odpovedať
@duzu ta tam je len do vysky 1,8m. Ten plot uz je slabucky nato. Potrebujem aj tak nieco +1m minimalne, lebo to tu je ako vo vyklade a neprijemne pohlady...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Taketo nieco ako na foto ma napadlo. Ramova konstrukcia, vodorovne krovove laty/sietka/laty aby sa netrhala vetrom. Sietka by bola privreta medzi latami. A samozrejme vzpery pod uhlom do mojho pozemku cca 120cm aby to nesfuklo. A cele osadit na vruty
Odpovedať
@matoztt trojmetrovy plot, ani dočasný, ti nikto nepovolí len tak...
Odpovedať
@matoztt mozno blbost ale ak je pristup techniky tak betonove prefabrikaty ale cena bude niekde inde, mozno prensjom nieco taketo https://www.prefastav.sk/betonove-vyr...
Odpovedať
Profilova fotka
@matoztt ja som riešil rovnakú dilemu, potreboval som dočasne oddeliť časť kvôli vecnému bremenu (ktoré sa môže zmeniť) pás pozemku ... ako radil @abocinm nechcel som betónovať, tak som kúpil mobilný plot aký dávajú na stavbu 😄 s tým že tie bet. pätky som zakopal a osadil to do zeme... výhoda je, že to viem v prípade potreby rozobrať a predať,, alebo ak potrebujem niekde prejsť, dielce vyberiem... má to 2,3 m ale zas estetickosť je hrozná... je to čisto praktické riešenie a zas ako písali s tým vetrom, ja mám na zopár dielcoch textíliu ale tak ako vo vetre sa to ohýba ... zas je to veľmi ekonomické, ja som kúpil cez bazoš z nejakej firmy od Banskej Bystrice , 100 metrov plot tuším 35 dielcov za nejakých 350€ aj so spojkami aj s bet. pätkami ... pozerám že teraz jeden dielec stojí 130€ a ja som ho kupoval za 35 tuším 😄 asi všetko šlo hore
Odpovedať
3m plot iba ak zo stromov, normálne Ti povolia len 2m. Aj to neviem, či to nemá nejaké obmedzenia - tienenie pozemku..... Treba si všetko najskôr pozisťovať. A prečo až tak vysoký?
Odpovedať
ked to chces len fakt docasne, tak zbytocne budes podla mna spekulovat s nejakymi lamelami a plechom a neviem cim. to isto nevyjde moc lacno. normalne by som len natiahol nove pletivo, ked hovoris, ze je to v biednom stave, to sa ti po tych troch rokoch podari mozno este aj strelit za par drobnych niekde na bazari.
Odpovedať
tiez si myslim, ze toto bude asi jedno z tych lepsich rieseni, nakolko to ma byt fakt len docasne. tym padom nevidim zmysel do toho nejak extremne investovat. takto nieco usetris, a to sa rata, si myslim.
Odpovedať
No plotu sa chytat nebudem, neni moj. Ale pletivo ako take fajn, len stlpiky su zle. Ale stale mi to neriesi problem kus do vysky
Odpovedať
@matoztt zbytočne špekuluješ... ak vravíš, že máš dobrého suseda, tak opatrne. totiž nad všetko nad 2,0 potrebuješ stavebné povolenie. a v súvislosti s dobrým susedom by nebolo dobré to len tak postaviť. okrem toho všetky odfláknuté riešenia nie sú dobré v kombinácii s tak vysokým a nepriehľadným plotom... ale urob ako chceš. jediné priechodzie riešenie by bolo postaviť "plot" z 2,0m "vyvýšených záhonov" a do nich nasadiť nahusto napr. tuje. to by si si mohol ako tak obhájiť. len samozrejme nebude to ani veľmi rýchle, ani lacné... ale drevené želiezko z umelej hmoty nie je také jednoduché nájsť...
Odpovedať
@worker_falcon zbytocne to neni. Chcem tu mat sukromie a vyhybat sa cielenym pohladom z ich strany. Ty si tiez nazorovo fajn co ta citam, tak si skus pozret prispevky vyssie, dal som tam aj taky nakres co by som vedel postavit ako docasne riesenie. Mam tu uz druhy rok rychlorastuce stromy zasadene, ale zatial su to len pahyle a tiez im potrva kym sa zakorenia a zahustia
Odpovedať
@matoztt ako píšem. neviem, prečo sa musím opakovať. možnosti sú rôzne. len všetky majú niekoľko základných problémov. a síce stabilitu. nemôžeš spraviť 3m zábranu vetru bez toho, aby bola excelentne zakotvená v zemi. trošku viem, o čom hovorím, nedávno som to tu opisoval. ako si pani klientka zmyslela 350 cm nepriehľadný plot (dielce+pásky). na jej zodpovednosť. no, 3x sme to od základu prerábali. na jej náklady samozrejme (plus poisťovňa). a to mala dobrého suseda (v rámci možností, keďže potrebovala taký plot). Nakoniec sme do 120 cm hĺbky priemeru 30 cm kotvili 60x60 5mm jakle a zavzperovali každý stĺp smerom dovnútra pozemku. preto sa and tvojími "extra light" nápadmi iba jemne pousmejem... a ďalší základný problém je výška. do 2m stačí ohláška drobnej stavby. akékoľvek oplotenie nad 2m musí byť riešené cez stavebné povolenie. a pri "dobrom" susedovi je veľký risk to risknúť... ale ako vravím, sprav ako chceš.
Odpovedať
@worker_falcon asi mame podobnu profesiu, takze vieme o com. Keby som to chcel ako trvale riesenie, viem co mam robit. Ale kedze toto je fakt len 2-3-4 roky, kym sa rozbehnu moje stromy, tak spekulujem nieco efektivne a bez velkych zasahov do zeme a do penazenky
Odpovedať
Profilova fotka
Ono si často ľudia predstavujú veci omnoho jednoduchšie, ako to potom reálne aj je. Viď tvoja skúsenosť s pani s plotom. Jedna vec je mať predstavu, alebo si to nakresliť. Zrealizovať sa dá samozrejme všetko, ale tiež záleží od toho, či to má byť na oko, alebo aby to aj niečo vydržalo.
Odpovedať
Len prispejem do diskusie, možno že odveci. Riešili sme tiež stavbu plotu medzi mnou a susedom (z betónových FaceBlok tvárnic) na vlastnom pozemku. Riešil som to len ohlásením drobnej stavby na stavebnom úrade. Povolili mi 2.5 m výšku nad terénom na mojej strane pozemku. Čiže úplná pohoda a nebolo treba ani stavebné povolenie. Podľa stavebného úradu má každá obec / mesto osobitné pravidlá.
Odpovedať
@petricek93 hej to som si inak vsimol, ze sa neda ani nejak sto percentne spolahnut na to, ked povie niekto takuto svoju skusenost, lebo o dve obce dalej to uz nemusi platit a maju uplne ine podmienky a pravidla. Najlepsie sa hned priamo na urade informovat a je to bez nejakych spekulacii.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
@matoztt ako sa to vyriesilo? Mna napada Japonsky topol,na bazosi teraz predavaju, zevraj do leta by mal vyrast 2 m,ak ho das do vysokeho zahonu,mozno by si mal 3 m,pripadne velmi rychlo rastu bambusy,tiez predavaju vyssie,len to bude stat.Rovnako aj tuje kupis 2 m,plus do vyssieho zahona a budu 3 m
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?