Nepriehladny plot

Ahojte, poprosim o radu, popripade napady. Od suseda mam momentalne klasicky plot - gulate zelene stlpiky 48mm priemer + pletivo. Stlpiky su zabetonovane v zakladovom pase cca 500mm. Vzdialenost stlpikov je rôzna, v prvej polovici cca 3500mm a v druhej polovici cca 2000mm. Celkova dlzka plotu je 21,5mm. Potrebujem z tohto plotu spravit nepriehladny, idealne tak, aby s tym bolo co najmenej roboty a vyuzil by som uz existujuce stlpiky. Zelena plachta ani zivy plot nepripadaju do uvahy. Moj plan je taky, ze na jestvujuce stpiky pripevnim dva vodorovne pozinkovane jokle ( cca 30x50 ) jeden cca 300mm nad terénom a druhy 1500mm nad terénom a na tie jokle budem srobovat tatransky profil - 20mm hruby vo zvislej polohe ( viem, ze to nie je idealne, ale mam ho k dispozicii zadarmo ). Este spomeniem, ze dom sa nachádza na kopci a pomerne dost tu fuka. Trochu sa obavam, ci mi vietor neohne - nezlomi tie stlpiky ak bude plny plot, taktiez ta osova vzdialenost stlpikov 3500mm sa mi uz zda dost vela. Pomohlo by vyplnit stlpiky riedkym betonom ? Poprosím o nazory, napady, ale chcem, aby to bolo co najmenej pracne, nakolko som dost pracovne vytazeny.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od majos221:

Ahojte, poprosim o radu, popripade napady. Od sus…
@majos221 Na tej dĺžke sa ti ten tatranský bude rozchádzať. Zrovna tak tie skrutky ho neudržia. Kebyže drevo, tak asi Rhombus/Rombus aspoň 24mm ale vložený do U profilu. Lenže cena takého riešenia je minimálne 25-30€/m², čo by u teba znamenalo možno aj 1500€, čo je už cena ako za betónový plot. A sú aj hnedé, či antracitové plachty na plot, nie iba zelené....
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od frantisekca:

@majos221 Na tej dĺžke sa ti ten tatranský bude …
@frantisekca ten tatransky by som chcel kotviť na tie dva pridane jokle vo vodorovnom smere, tatransky by bol rezany na dlzku 1800mm a ukladany zvislo, tak preco myslíš, ze by sa rozchadzal a neudrzali by ho skrutky ? Rombus je tiez alternativa, nasiel som zo severske borovice hrubky 20mm za cca 15€/m2. Skor mi ide o tu konstrukciu
Odpovedať
???
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?