Napojenie redukcie do kanalizacnej rury

Ahojte. Robim murik a presne cez zaklad nam pretina kanalizacna rura, zvod dazdovej vody... a chcel by som do nej napojit este drenaz spoza toho buduceho muru...rozmyslam, ze by som do tej rury z vrchu s vykruzovakom vyvrtal otvor a vsadil odbocku a s mamutom to riadne prilepil...nepojde to nikde,lebo este to bude cele zaliate zakladovym betonom...myslite ze by to mohlo byt ok? Alebo odkopat to cele,rozrezat a dat origos T-Kus a spojku?kanalizacna rura je DN110 a vsuvka bude DN75...ono keby to aj nebolo uplne zatesnene, to by nevadilo,ved to je len odtok dazdovej vody...poradite mi? Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@palino82 nato sa pouziva nieco take https://asuan.sk/asset/uploads/katalo...
Odpovedať
@jblaze aha, super, to som ani nevedel...zajtra pojdem do obchodu, tak sa na to opytam...diky 👍
Odpovedať
Profilova fotka
@palino82 to nebudu podla mna mat bezne, ale mozno ti bude stacit ina manzeta, popozeraj pomeraj si co by bolo ok, ale v podstate ako vravis, vykruzit otvor, do toho manzetu a do nej ruru , hotovo, urcite neodkopavaj rury a nerez ich , ot uz nemas potom ako spojit ;)
Odpovedať
@palino82 Mimo témy, ale do kanalizácie by nemala ústiť dažďová voda
Odpovedať
@stowasser ba az nesmela :-S
Odpovedať
@stowasser Záleží od toho, či je kanalizácia dažďová, alebo splašková ;-) To autor témy nikde nespomína. @palino82 Kľudne aj navŕtať, ako píšeš, je to len dažďová voda...
Odpovedať
Profilova fotka
@stowasser no to je mimo temy lebo sa tu nikto nebavi o kanalizacii :)
Odpovedať
Rozrez kanalizacnu ruru, na jednu stranu,ta ktora je vyssie daj T-kus alebo kus aky potrebujes a na spodnom odrezanom konci pouzi presuvku opatovne spojenie rur. Takto si tam dopojis cokolvek,len odporucam vnutornu hranu odrezanej rury poriadne zabrusit aby tam neboli ziadne ostre hrany aby sa ti tam nezachytaval bordel na tej hrane.
Odpovedať
Jasné že nemam zvedenu dazdovu vodu do kanalizacie, to je zakazane, to viem...a druhá vec, ze tu ani kanalizaciu nemame 🤔...ale to uz je uplne ina tema, skor som chcel vediet to napojenie na ruru 😉 vdaka vsetkym za radu 👍
Odpovedať
Profilova fotka
@roxo99 mas 2 rury v zemi, s ktorymi nemozes hybat, to by som si pzorel ako po rozrezani rur tam doplnis diely :), s prsuvkou sa to da, ale bez tesneni, presunut cez potrubie, doplnit potrubie a vratit sa spet s presuvkou ale to s tesnenim neurobis, nie ze by tam bolo potrebne, ale je to zly napad :P
Odpovedať
Aj bez presuvky, s PB horákom... ;-)
Odpovedať
Takze hotovo... origos napojenie nemali,len na objednavku,tak som urobil uplne jednoducho, takym zdravym sedliackym rozumom...vykruzovakom diera,vsunute kolienko a mamut...este to s purpenou trocha obstriekam a zabetonujem...pohnut sa to nepohne a ak sem tam kvapka prejde, to nevadi,tade odteka dazdova voda - zvod zo strechy...idem betonovat,caute a dik za postrehy,rady 👍😎
Odpovedať
Článok sa načítava...
A napokon som daj DN 50,kedze vykruzovak na 75 som nemal...ale to bude stacit isto 😋
Odpovedať
@jblaze pisal som to z vlastnej skusenosti a takto to robim ja.Na tesnenia a na ruru vazelina a mas to s tesneniami.Kdo nemaze ten nejede ;)
Odpovedať
Profilova fotka
@palino82 To čo pôjde cez beton obviaž aspoň nejakou jutovinou,aby to malo trošku vôle v tom betóne.
Odpovedať
@zmrzlina_sk trochu som to zapenil pur penou aj kvoli moznemu premrzaniu v zime...ale tam bude minimum vody...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?