Je možné spraviť základ pod samonosnú posuvnú bránu ?

Ahojte Je možné spraviť tuto betónový základ pod samonosnú posuvnú bránu ? pridávam foto ako to tam vyzerá. Brána bude 3 m, Je problém že je tam plastová šachta, nad šachtu môže ísť len 20 cm betónu. Šachta končí 100 cm odtiaľ už viem ísť do hĺbky ... Dĺžku by som spravil aj na 150 cm šírka max 40 cm. Môj návrh by bol (dávam foto) že by som vykopal ten roh zámková/plot do hĺbky cca 70 cm spravil tam ako keby pätku cca 30x30 cm (koľko ma to pustí) nad šachtou by bolo 20 cm betónu a zas od šachty ďalej by som spravil takú istú pätku samozrejme sieťovinu a železo do toho hojne 😉 čo hovoríte na to ? (Názory že šachta je tam naprd a podobne nepomôžu 😎 )
Odpovedať
Profilova fotka
nevidím v tom žiadny problém. Pred 3 rokmi som si takto isto riešil základ na posuvnú bránu. Dokonca tie dve kocky som ani nespájal betonom a sieťovinou. Ale mal som vykopanú meter hlbokú jamu. Dodnes som nikdy nemusel nastavovať na nej nič a funguje to do dnešného dňa bez najmenšej chybičky
Odpovedať
@prirodokochac ja to preto chcem spojiť lebo tam je tá sachta a neviem presne kde bude držiak na bránu tak chcem aby celá plocha mala nosnosť a hlavne sa nepohla ,,,, dneska som to kopal a bohužial tam tú vrchnú kocku nebudem vedieť ani vykopať lebo je tam málo miesta čiže tam bude max 25-30 cm betonu ako do hlbky, kopem tú druhú kocku hlbšie a väčšie nech to udrží proti pohnutiu ...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?