Čo potrebujem na oplotenie pozemku?

Dobry deň čo všetko potrebujem ak chcem oplotiť pozemok za domom...je to pozemok parcela c luky,pasienky výsadba ovocných stromov
Odpovedať
@blister333 Najprv ohlášku na stav. úrad, že ideš stavať plot. Potom potrebný počet plotových stĺpov, desiatky metrov pletiva, dobrú lopatu, rýľ, silné ruky, fúrik a betón (môže byť vo vreciach).
Odpovedať
@chrobak7 nemusi maf lopatu a ryl, staci pozicat jamovrt. Ten vyraz nie je moj vymysel, to jeden mlady muz tak nazval zemny vrtak... :-D
Odpovedať
@blister333 Ohlásenie drobnej stavby na Obecný úrad, (žiadny stavený). Keď budeš stavať na svojom, tak už len chuť do roboty, keď na strede hranici pozemku, súhlas suseda/susedov.
Odpovedať
@blister333 aj keď budeš stavať plot na svojom susedom to musíš oznamit
Odpovedať
@fernando a čo s tým má sused? 😁 Keď bude stavať na svojom sused môže akurát tak doniesť pivo 😁
Odpovedať
@chrobak7 ohlaska to viem ale to nestačí...
Odpovedať
@blister333 A čo by si ešte chcel? Z katasterportálu si vytlačíš mapu a tužkou, alebo perom označíš, na ktorej hranici sa bude realizovať a priložíš k ohláške. Poplatok 20 € sa platí až po vydaní rozhodnutia. Aspoň u mňa to tak bolo.
Odpovedať
@blister333 A tiež si zabezpeč aj niekoho kto Ti "bude" robiť stavebný dozor./musí mať na to papiere/..To musíš uviesť do ohlásenia drobnej stavby.. ;-)
Odpovedať
@audinak ohlasovacia povinnosť musí byť pred rokom som staval plot
Odpovedať
ta ohlaska je sposobom ....poslem a robim, alebo musim cakat na vyjadrenie? Dozor uz mam
Odpovedať
@angel1 mal som stručne napísané o aký plot sa jedná bol som za susedmi dali mi podpis a môžem robiť
Odpovedať
@angel1 Až po vyjadrení.
Odpovedať
Článok sa načítava...
1. pevne nervy na pobehovanie po uradoch, 2. chut do roboty, 3 samozrejme bundzu love more 🙂 / preklad s vychdnarciny- plno penazi/
Odpovedať
Profilova fotka
@angel1 najprv si musíš podať žiadosť o ohlášku drobnej stavby na oplotenie. Platí sa pri podaní žiadosti, blbosť, že až po tom. Ako fyzická osoba zaplatíš 10€ správny poplatok. K žiadosti doložíš jednoduchý situačný výkres a jednoduchý technický opis stavby. Dozora už máš, priložíš teda jeho vyhlásenie (alebo čo presne budú od teba na úrade vyžadovať). Drobnú stavbu môžeš uskutočniť len na základe oznámenia úradu, že nemá námietky, takže musíš počkať. Úplne najlepšie budeš mať, keď si to pôjdeš osobne vybaviť a osobne ti povedia čo a ako :-)
Odpovedať
@baluinka dakujem. No teraz sa preventivne nahadzali panicky na marodku, takze sluzby statu nam teraz budu "trosku" meskat 😞
Odpovedať
Profilova fotka
@zita19 Jamovrt je dobrý vyraz... Ale čo tak ušetriť di prácu s sieťami pre stĺpiky a betónovanie a rovno zavŕtať zemné skrutky? :-)
Odpovedať
@angel1 uznaj, ze plot nie je zivot zachranujuca ani zivot ohrozujuca zalezitost (predpokladam, ze ho nerobis okolo klietky s tigrami), tak pockaj. Ja by som na urad ani nesla... Preventivne
Odpovedať
@zita19 cakam tri tyzdne na urad, lebo pani je PN a bude dalsi tyzden. Nasu obec ma na starosti ona a nikto iny to nechche prevziat. Mozem to sice podat, ale bude sa tomu venovat len ona a ....nechcem vidiet jej stol po navrate, takze stihat nebude. Je to na pepku!
Odpovedať
@zita19 podbne je to vo ZV....jeden uradnik PN a ludia tam cakali 4-6 mesiacov na vklad!
Odpovedať
@fernando žiadna ohlasovacia povinnosť nie je, keď stavias na svojom pozemku nie na hranici ...
Odpovedať
@audinak ok
Odpovedať
@audinak nemáš pravdu, na plot sa vzťahuje ohlasovacia povinnosť, aj keď je na tvojom pozemku.
Odpovedať
@audinak https://www.novavisio.sk/aktualita/st... https://www.topbyvanie.sk/magazin/pov... https://www.nehnutelnosti.sk/drobna-s... @fernando este by som odporucala stavat plot tak, aby bol celym svojim podorysom na tvojom pozemku, nie na hranici, pre istotu si dat vymerat pozemok a dohosnut sa so susedmi aby ti umoznili pri pracach vstup na svoje pozemky, skor ako zacnes stavat . Vsetko toto ti usetri mnoho potencionalnych neprijemnosti a starosti v buducnosti.
Odpovedať
@chrobak7 ja to viem mal som takú skusenost
Odpovedať
@chrobak7 ale pozor ohlaska na stavebný úrad/obecný to áno ale nie že on musí niečo oznamovat susedom, asi sme sa nepochopili🙃
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?