Ako odizolovať terasy postavené oproti sebe?

Dobrý večer. Chcela by som sa opýtať. So susedmi máme terasy hneď oproti sebe a žiaľ sú príliš blízko seba. Určite je to často diskutovaná téma, ale zaujíma ma, ak sú terasy blízko seba a zároveň sa so susedmi veľmi rušíme, pomôže výstavba betónového plotu? Momentálne tam jedna časť vystavaná betónovým plotom je, ale či to susedov nejako tlmí, to nemôžem povedať. Ďakujem za každú odpoveď.
Odpovedať
Profilova fotka
Betónovy plot to vyrieši len vizuálne ale počuť bude všetko ako predtým. Ten plot vám nevytvorí protihlukovú stenu.
Odpovedať
@kuratko22222 a čo teda urobiť, aby tu nebol taký hluk? Je to veľmi rušivé a neviem čo s tým robiť
Odpovedať
Treba sa s tým naučiť žiť. Iné nepomôže. Ak by aj dačo plot pomohol,tak by to bol sotva počuteľný rozdiel
Odpovedať
@peter0 problém je, že susedia sú veľmi hluční a to je náročné, keďže máme terasy hneď oproti sebe, takže nejaký oddych nehrozí. V podstate je to tak, akoby sme vedľa seba sedeli a rozprávali sa
Odpovedať
Profilova fotka
Možno dať ten plot betónový a pred plot vysadiť zeleň Odhlučniť to neodhluční ale môže stlmiť . Inak my máme tiež malý pozemok K jednému susedovi len pletivo Dnes sme grilovali na terase Sused zapol miešačku a bola idylka jak vyšitá Sused nám zaželal cez plot dobrú chuť Nuž to je daň že sme stavali na malom pozemku Ale tu na západnom slovensku je už 500 m2 luxus Tak buď to riešte nejakou zeleňou a zmierte sa , že vždy bude ,, niečo,, počuť alebo treba väčší pozemok a inak umiestniť dom na ňom . Terasu smerom opačne od suseda😀 My sme si zvykli Byvali sme v panelaku a oproti paneláku je tu klud To že počujem pišťať susedove deti, keď sa hrajú alebo miešačku zapnutú ani nevnímam
Odpovedať
@kuratko22222 samozrejme, máme o skúsenosť navyše. Jednoznačne, ak by sme išli stavať alebo nanovo vyberať, inak by sme to urobili. Inač zeleň tam máme a len pletivo, ale obávam sa, že ani betónový plot to nestlmí
Odpovedať
@lagatta nuž sprav si terasu inde kde nemáš takých hlučných
Odpovedať
@duzu ok na Tom už pracujeme, ale ide aj to, že na tej strane máme okná a aj dvere na terasu a to proste počuť. Ja nie som konfliktný typ človeka a ozaj neviem čo s tým robiť. Susedia sú proste hluční aj pri bežnom rozprávaní sa.
Odpovedať
nespravis s tym nic, jedine sa odstahovat inam.
Odpovedať
Bohuzial tuto situaciu veru nevyriesis betonovym plotom. Bud si budes musiet na to zvyknut alebo poziadat susedov, aby boli sem-tam trochu tichsie (aj ked pochybujem, ze to budu respektovat). No vyskusat mozes a uvidis.
Odpovedať
Podľa všetkého čo som doteraz zistila sa s hlukom predsa len dá bojovať. Sú na to rôzne ploty, fontány, nasadenie zelené tak, aby jej listy sa dopĺňali a tým pádom eliminovali hluk. Možnosti sú, len treba hľadať. Trošku ma však sklamalo, že som na stránke, kde sa riešia rôzne problémy, avšak nikto mi k tomu nedal adekvátne informácie. Možnosti sú aj iné ako sa len presťahovať 😠
Odpovedať
@lagatta my sme riesili to iste...prisiel sused ze chce robit altanok ci nam to nebude vadit ze budeme na seba vidiet a aj sa pocut...kedze nam to vadilo dohodli sme sa ze medzi nas dame 240 cm betonovy plot (lukabeton)....kazdy sme zaplatili polovicu....a odvtedy som velmi prekvapeny...sam to nechapem ale ono to fakt posobi ako protihlukova stena...nic lepsie sme v poslednej dobe na pizemku neurobili...zena sa az smeje ked jej znovu opakujem ze to bola najlepsia investicia...oproti pletivovemu plotu si dovolim tvrdit ze je to mega rozdiel....vnimame ich asi o 70-80% menej...
Odpovedať
Článok sa načítava...
@lagatta Bol som u brata, kde tiež majú terasy vedla seba. Betonovy plot, pred ním výsadba živého plotu dosť hustého. Čakal som som, že tá eliminácia hluku bude lepšia. Susedia mali návštevu, takže rozprávali hlasnejšie, takže počuli sme všetko, ak by som si chcel oddýchnuť ruší ma to. @radoslaf To vnímanie je asi individuálne, ak máte v pohode susedov, problém to nebude. Ale ako píše lagatta majú hlučných susedov a tam naozaj ani plot nepomôže a hlavne ak je na to človek už alergický, vtedy už fakt nepomôže nič.
Odpovedať
@lagatta Existuje protihluková stena, ale nie je veľmi estetická. Sú to v podstate betónové plotové tvárnice, ale nemajú hladký povrch a časť hluku absorbujú. http://www.leier.sk/protihlukove-steny Ak je ale sused 2 metre od teba, tak ho budeš počuť stále. Jedine si urobiť z terasy zimnú záhradu s dvojsklom.
Odpovedať
Určite bude lepšie asi aj hocičo ako nič. V súčasnosti sa na dvore nedá vydržať. Počuť všetko, od strngania lyžičiek, po padnutie hocičoho, odkaslanie, odchripnutie, proste všetko. Doslova akoby sme sedeli vedľa seba a to sme od seba cca 14 metrov. Je tam len pletivo a tuje. Tuje samé o sebe neznížia nič a pletivo o Tom sa ani nebudem baviť. Keďže sa jedná o investíciu, tak chcem čo najlepšie investovať a neprehlupit. Ak to nevyjde, tak budeme musieť hľadať asi iné riešenia, ale ozaj obyčajne rozprávanie sa počujeme akoby sme boli rovno do sebe. Mám z toho len stres a tak na dvor ani nechodim
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?