SDK konštrukcia v podkroví

Ahojte, čaká má SDK konštrukcia v podkroví. Chcem sa spýtať, či je možné konštrukciu riešiť takýmto spôsobom: - šikminy mám dlhé 2,45 m, na uchytenie CD-profilov použijem akustické závesy, ktoré budem umiestňovať každých 50 cm, prípadne menej, krokvy sú od seba vzdialené v strede cca. 88 cm - v šikminách budem SDK robiť v celistvosti nad všetkými miestnosťami, SDK bude vzdialený od izolácie/parozábrany len 3 cm, vpodstate o hrúbku CD profilu - v rovnej časti použijem priame závesy, rozostup cca. 50 cm, v tejto časti bude SDK vzdialený od parozábrany 11 - 12 cm - UD-profily budem samozrejme podlepovať akustickým tesnením Načo všetko si treba pri SDK konštrukcii dávať pozor?
Odpovedať
@user choď na stránku jedného z najväčších výrobcov SDK, nájdeš tam manuály, postupy, pravidlá, proste všetko.
Odpovedať
vyborne polozena otazka "Načo všetko si treba pri SDK konštrukcii dávať pozor" uplne na vsetko, tak ako napisal slavoslav, navstiv stranky sdk vyrobcov kde mas kompletne videa, manualy navody, jednoducho komplet cely technologicky postup ktory by si mal dodrzat... hlavne by si mal kupit aj taky isty material od nich a nie taky co len rovnako vyzera... mozno bude lepsie niekoho zavolat kto vie ako nato a ty nemusis stracat cas studovanim co a ako urobit a takisto niekto kto sa vyzna to ma zmaknute za kratsi cas, ma nato spravny vercajch a aj grif v ruke...
Odpovedať
@godfather Radšej zvolím variantu, že si to naštudujem a spravím sám, na majstrov nemám dobrú ruku a aj tak by ma to stálo kopu času, keďže by som musel nad nimi stáť a kontrolovať ich.
Odpovedať
@user ano mas pravdu, plati porekadlo doveruj ale preveruj, lenze kto bude preverovat teba? tak potom teda vela stastia a doveruj tym videam na strankach o sdk
Odpovedať
Profilova fotka
CD je lepšie pri šikminách dávať v 40 cm rozostupoch.
Odpovedať
@godfather Na stavbe mi pracovalo zopár firiem, každá mala len pozitívne ohlasy a spokojných zákazníkov, dokonca jedna aj priamo na tomto fóre, ale kvalita práce bola mizerná v mojom prípade, ale to nepatrí do tejto témy. Preto si to chcem riešiť sám, nakoľko konštrukcia bude trošku netradičná - v šikminách mám 30 cm EPSka :) Čo sa týka použitia prvkov na konštrukcie musí byť výrobca vyslovene Rigips alebo Knauf? V stavebninách dostanem tak max. samotný kartón od týchto výrobcov ale priame závesy, prípadne akustické závesy už nie. Ktoré značky odporúčate?
Odpovedať
Profilova fotka
@user Pri konštrukciách záleží hlavne pri požiarnej bespečnosti.Respektíve na konštrukcii tak moc nezáleží.
Odpovedať
@user konstrukcne diely sa predavaju od roznych vyrobcov, rozne lacne polske nahrady a podobne, dolezita je poziarna bezpecnost a hlavne sa dielce nesmu rezat karbobruskou, pekne noznicami...
Odpovedať
@user si si dal do podkrovia polystyren?
Odpovedať
@eduardgein Medzi krokvami 180 mm vata, na krokvách 300 mm EPS NEO. @godfather problém je v tom, že niekedy ani predajca nevie povedať od koho sú prvky konštrukcie :(
Odpovedať
@user predajca to vie vzdy, a velmi dobre, nakolko sa od toho odvija jeho zisk...
Odpovedať
Akým spôsobom vyriešiť napojenie vodorovnej časti SDK k zvislej časti SDK ak sú rozdielne vzdialenosti SDK od izolácie - vo zvislej časti 35 mm a vo vodorovnej časti 130 mm. Môžem vodorovný SDK oprieť o zvislý SDK ako je to na obrázku, keďže krajný CD profil už viac neposuniem nenapadá ma iné riešenie.
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?