Sadrokarton a tehlova stropna vlozka

Ahojte ,potrebujem poradit,akymi hmozdinkami mam ukotvit zavesy na sadrokarton ked plafon je vyrobeny s tehlovych stropnych tvarnic.
Odpovedať
@cestmir navrhni si konstrukciu tak aby si kotvil do betonovych nosnikov
Odpovedať
ja som to vyriesil samonosnou konstrukciou... konstrukcia kotvena len do stien, ziadne vrtanie a vesanie na strop...
Odpovedať
@godfather ako samonosnou konstrukciou ,ako to funguje
Odpovedať
@cestmir funguje to uplne jednoducho, robi sa to zo sadrokartonarskych CW a UW profilov, dokonca by som povedal ze je to jednoduchsie ako robit konstrukciu z CD a UD profilov
Odpovedať
@godfather ehm tak mi ukaz ako z toho spravis konstrukciu povedzme v izbe 5x5m, akosi si to neviem predstavit
Odpovedať
Mňa by tiež zaujímala odpoveď na pôvodnú otázku :)
Odpovedať
@sysell @cotibebemore uplne jednoducha vec... vid obrazok, snad to bude zrozumitelne
Odpovedať
@godfather rozumiem co je nosnik, ale otazka bola ako kotvit do miaka, nakolko zivot nie je vzdy uplne idealny.
Odpovedať
@cotibebemore uz som sa predsa vyjadril, hned v mojom prvom prispevku... kedze zivot nie je vzdy uplne idealny, tak netreba si lamat hlavu nad tym ako ukotvit zavesy do miaka, staci urobit samonosnu konstrukciu a mam problem vyrieseny...
Odpovedať
@godfather vzdavam sa
Odpovedať
https://vruty-fischer.cz/hmozdinky/do...
Odpovedať
@godfather 5x5 izbu so samonosnym stropom spravis jedine s UA profilmi a to je draha zverina, do toho by asi nikto normalny v rodinnom dome nesiel. Ty ano?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@gashtaan spravil som, inu moznost som nemal, kedze do stropu sa mi vrtat nechcelo...
Odpovedať
Profilova fotka
@cestmir trosku neskor ale predsa nikdy sa nevrta do betonovych nosnikov ako sa tu pise ! Ani zo ziadnych uw a cw profilou klasika cd a ud ... su nato original hmozdiny su zelezne mozu mat aj zavyt v strede tenkostenne ktore sa ti v tej dutej casti roztiahnu pozor treba si vsak kupit alebo zapozicat k tym hmizdinam aj take roztahovacie klieste (noznice) bez ktorych ti bude hmozdina na dve veci
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?