Mokro okolo výlezu na povale

Chcem od vas pomoc.Mam problem s vylezom ,dnes som bola na povale a mam mokro okolo vylezu teda v rohu.Zo spodu mam sadros a na vrchu mam foliu.A okolo taj folii dole mam mokre drevo na ktorom mam upevnene schody.Stretol sa uz niekto s tym ak ano tak poradte ako by som to mala opravit,ale teras neviem .Rozmyslam ze dame tu striebornu foliu,ale neviem ci my bude drzat ked je drevo mokre alebo to nehat az na leto .Ale neviem co to bude robit ked budu mrazy .Ak viete tak dajte vediet ako a cim to lepit.Za kazdu radu dakujem.
Odpovedať
@petka456 daj fotku, lebo tomu popisu rozumieš asi len ty
Odpovedať
@petka456 kondenzuje ti voda na tom dreve, lebo tam mas rosny bod, teplo, ktore unika cez poklop vylezu na ktorom mas schody tak skondenzuje v tom bode nad vylezom, kedze tam je teplota omnoho nizsia..skus dat nad celu plochu toho vylezu XPS 10cm hrube, staci polozit, ale tak aby prekrylo cely poklop
Odpovedať
@maracana99 Dik.Rozmyslam ze by sme to este oblepili tou parozabranou ktoru sme davali aj pod sadros,alebo by sme dali aj vatu ale uz ju tam nenapcham lebo na povale mam nastriekanu penu a zaklopene osb doskami ale nehavali sme aj medzere.Tak neviem kde je chyba.Ale ak budem davat tu striebornu parozabranu tak cim ju lepit .Ale mne to vlhne na bokoch do ktoreho my idu schovat tie schody.Ale na mokrom my asi nic nebude drzat.
Odpovedať
@jakino Diky.Ked pojdem na dom odfotim.Ale mam to mokre tam na tom drevenom co sme robili konstrukciu na schody ten obdlznik.Tak neviem ci som to dobre popísala.
Odpovedať
@petka456 ja rozumiem kde to mas mokre, vlhko mas na tej drevennej konstrukcii, o ktoru su uchytene schody a neda sa ti polozit XPS na ten vylez, kade ides na povalu? proste, aby bolo teplejsie pri tej drevennej konstrukcii..daj radsej fotku, to pomoze
Odpovedať
Profilova fotka
@petka456 pokiaľ nezabránite prestupu vzduchu cez štrbinu výlezu do povale, bude tam vlhkosť v zime stále kondenzovať. Riešenie je túto štrbinu utesniť...čo sa asi ľahšie napíše ako urobí...možno to vyrieši tesniaca páska na ráme výlezu...... alebo spoj prelepiť parotesnou páskou a v zime nepoužívať :-) .....(alebo zakúpiť schody, ktoré majú tento detail poriešený)
Odpovedať
@eagleowl Prave ze sme schody vymenili za take ktore su uz aj zateplene.Ale asi tie spoje prelepime tou striebornou paskou.Ale asi musim mat to drevo suche lebo my to asi nebude drzat na tom mokrom dreve.
Odpovedať
@maracana99 Presne ako pises.Skusim tam dat ten polystyren.
Odpovedať
Profilova fotka
@petka456 mal som rovnaky prbs a riesenie bolo zlepit dva polystyreny k sebe a na seba takze mam platnu 150x100cm 20 cm hrubu a tu som polozil zvrchu na vylez takze teraz odklopim schodiky posuniem platnu a som hore a ked zliezam zadeklujem a zaklopim vylez. Odvtedy je po probleme. Lepene k sebe mamutom
Odpovedať
@wolodymyr Diky za radu spravim to aj ja tak a ked sa my okolo vylezu drevo uschne tak dam tam este tu parozabranu oblepim to s nou celu tu konstrukciu na ktorej mam upevnene schody.Dikes a pekne vianoce.
Odpovedať
@wolodymyr suhlas takto som to myslel
Odpovedať
@wolodymyr nieco taketo ?
Odpovedať
Článok sa načítava...
existuje tzv. "izolacna strieska" na atiku. kedysi to dachmat predaval.
Odpovedať
tuto nieco podobne riesili http://www.modrastrecha.sk/forum/zate...
Odpovedať
Profilova fotka
@wolodymyr ja to rovnako deklujem 3 polystyrenovymi doskami 10cm hrubky. problemom je tepelny most a kondenzacia.
Odpovedať
Profilova fotka
@panak netreba taky vyrez no nieje naskodu mam to len ako dosku
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?