Koľko vrstiev sadrokartónu dávate na plafón?

16. feb 202060

Ahojte, chcem sa opýtať koľko vrstiev sadrokartónu ste dávali na strop. Aká je výhoda dvojvrstvového SDK plafónu a aká nevýhoda (okrem ceny, že je drahšia). Či sa vôbec oplatí investovať do druhej vrstvy.

• Ja to prvý krát počujem, že by bol niekto taký magor a dával dve vrstvy sádrokartónu.

• @viktor811  ja som to už videl,ale vo velkych budovach,nie v rodinom dome 😃

• Jedina vyhoda je vyssia poziarna odolnost a vatcsia nepriezvucnost ale v beznom dome je to jedno

Ma to vyhodu napriklad vo vyskovych budovach

• Sponzor fóra
  • @trubiroh  standardne na strop pri poziarnej odolnosti do 45 minut sme davali 15 a dilatacia max 11 metrov tam su az 3 vstvy a na priecky dve vstvy po 12,5 a uw sa lepi na podlahu a strop specialny tmelom koli dilataci sa nesmie do horneho uw sadrokatron šrobovat len sa pouziva na tmelenie specialny akryl tmel a ked chceš na strop dat 2 vrstvy 12,5 tak pouzi 2 rost rosteč na 40 a priecne cd kotvit na nonius zaves -vädšia unosnost

• @trubiroh  nie že dve vrstvy, ale pre RD sa používa jedna 9 mm, ale u nás sa skoro ani nepredáva, alebo v cene 12,5

• @virnik27
    Pozrel som od Rigipsu praktikum požiarnej ochrany a tam som pri rovnakých parametroch podkonštrukcie zistil, že dosky 12,5 RB(obyč) aj RF(červené protipož.) majú rovnakú odolnosť Rp15 minút, až pri použití dosky RF15 alebo zdvojení dosiek RB12,5 sa zmení odolnosť na Rp30 minút. Takže na strop dať dosky RF 12,5 je asi potom zbytočné.
    @Jan45  Rigips v tom praktikume ani možnosť použitia 9mm dosky nespomína.

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

Články od našich partnerov
    Cesta k dokonalému trávniku alebo ako vybrať správnu kosačku
    Správny výpočet spotreby materiálu z pohodlia Vášho domov
    Plotový systém nahradí klasický múr. Postavíte ho však oveľa rýchlejšie!
    Archív článkov od partnerov