Ako urobiť sadrokartonové stropy, aby vyzerali hladko?

Dnes sme zistili, ze nam projektant namiesto klasickej deky nad 2.NP naprojektoval sadrokartonovy zaveseny strop. Ked som to zistila, skoro som dostala infarkt, lebo my sadrokarton nemusime a aj sme mu to hovorili. Teraz stojime pred otazkou, ci mu to dat prerobit (o tyzden mame zacat stavat!!!), co znamena prerobit celu statiku, dvihnut dom o dalsich 15 cm (dalsie naklady) alebo sa nejako stotoznit s tym sadrokartonom. Nechceme, aby to u nas vyzeralo ako v kancelarii. Pacia sa nam krasne hladke stropy. Poradte, dal by sa ten sadrokarton nejako poriesit tak, aby bol na pohlad rovnaky ako steny? Este pripomeniem, ze je zaveseny na OSB doskach. Ak by sme nan natiahli omietku, nebude nam stale praskat? Dakujem za rady.
Odpovedať
@maminnka presne ako si povedala, na SDK sa dá natiahnuť omietka, len to chce spraviť ako sa má a nebude nić praskať
Odpovedať
@pr a ako je to "ako sa má"? co si mam potom na stavbe odsledovat?
Odpovedať
Profilova fotka
@maminnka pleties si dva pojmy- sadrokarton a kazetovy strop... Pri sdk sa nemusis bat, bude to krasne hladke a namalovane. Projekt netreba menit.
Odpovedať
nechapem, preco by sadrokarton mal posobit ako v kancelarii?:) ved to ani nie je vidno rozdiel na pohlad..a praveze vdaka SDK mozes mat uplne hladke steny..a pri murovanej stene by si musela dat sadrovu hladku omietku..:)
Odpovedať
Profilova fotka
Souhlasím s. @madein1974 Sadrokartonovy strop je rovny, hladký, bez prasklin. Od normálního stropu ho nepoznas na pohled....
Odpovedať
@maminnka Dobrý den. Sádrokartonové desky zavěšené na systémové konstrukci, umožní konstrukci nejrovnějšího stropu, jaký si dovedete představit. Druhá věc je, jakou zvolit povrchovou úpravu, aby se ten strop neodlišoval od zbytku místnosti.. Natáhnout na SDK strop perlinku, lepidlo a finálně štuk je naprosto nehorázné barbarství, leč se hojně používá. A důvod je jasný. SDK strop dělají neumětelové, kteří flákají m2 a nedodržují doporučené postupy a nevyužívají dobrých vlastností SDK desek. Když se desky správně namontují, vytmelí spáry, včetně styčných obvodovývh spár, správně vybrousí, natáhne se finischpasta, napenetruje a nakonec vymaluje nějakou barvou s plnidly, tak rozdíl mezi normální štukovou a takto vymalovanou stěnou nepoznáte. S pozdravem Laďa
Odpovedať
Dakujem vsetkym za reakcie, mam este jednu otazku, ako sa na taky strop zavesi lampa a ako o taky strop vzopriem poziarnu tyc, ktora je podmienkou mojho syna?
Odpovedať
Profilova fotka
@maminnka lampy su neni problem. Ked ti budu robit konstrukcie na sdk, treba im povedat aby tam kde pojdu lampy , dali vystuhy z profilov, aby sa potom lampy srobovali do profilov , nie len do sdk. Toto neplati pri zapustenych bodovkach- tam musia spravit presny opak- cize tam kam pojde bodovka, nesmie byt konstrukcia, iba sdk. S tou poziarnou tycou to bude horsie. Predpokladam ze bude sluzit na lozenie tocenie atd. takze musi byt ukotvena priamo do podlahy- poteru a hore do krovu. V ziadnom pripade nekotvit do konstrucie sdk- v lepsom pripade by popraskal, v tom horsom sa to cele utrhne a tvoj syn sa zahlusi...
Odpovedať
@madein1974 diky, musim si tie lampy ustriehnut. Je mi jasne, ze do SDK dosky tu poziarnu tyc neukotvime, len som nevedela, do coho ju uchytit. Krov bude klincovany, dufam, ze to teda pojde.
Odpovedať
@ladajaskva ..ale poznáte
Odpovedať
@pr Dobrý den. Mě ty Vaše reakce ani nepřekvapují. Když to samé napíše madein1974 a hhranolka, tak jste v klidu. Jak to napíši já, tak máte nezvladatelnou touhu mě setřít. Budiž. Ale jistá věc je, že kvalitní práce se od nekvalitní pozná. A někdy i na první pohled. A to naštukování SDK stropů je prostě nesystémový úlet. Ale každý si pro sebe dělejme, jak uznáme za vhodné. Ale radit druhému by se mělo v souladu s nějakými odbornými znalostmi. A ne stylem Franta. zedník od sousedů, to tak dělá už 20 roků. On to může těch 20 roků dělat blbě, nebo složitěji, nebo flákat atd. S pozdravem Laďa
Odpovedať
@ladajaskva ..nuž niekdo je teoretik, niekdo je praktik a niekdo dokonca oboje...neviem ćo je na śtuku nesystémový úlet.Pokiaĺ ma by´t śtruktúra jednotná, t.j. aj SDK a aj omietka tak sa to len klasickým postupom nedá dosiahnuť.maľovanie SDK napr. na bielo valćekom nechá úplne inú štruktúru na SDK a úplne inú na jemnej śuchanej omietke.S tým nenarobíte nić aj keby ste mali naštudovanú celú teóriu.A nikde nie je písané, a nie je to ani proti norme aby sa SDK použil aj iným spôsobom..nakoniec..ve´d sa na neho aj lepi obklady..nie?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@pr Dobrý den. Jestli jsem teoretik, nebo praktik, nebo praktikující katolík, je úplně jedno. Důležité pro mě je, že když jsem sám pro sebe dělal stropy v několika domech a bytech ze sádrokartonu, tak po vymalování ten rozdíl nevidím. A rozhodně to není tím, že bych ho nechtěl vidět. Je to naprosto triviální záležitost - montáž podle technologického postupu a vymalování barvou s plnidlem. Před vymalováním penetrace na sjednocení savosti, aby nebyly při určitém úhlu dopadu světla viditelné zasádrované spáry. A Vy si tam natáhnětě co chcete a co umíte. A klidně tam nalepte i obklady. Na stropě obzvlášť vyniknou. PS Jestli neznáte ty barvy na SDK s plnivem, tak se podívejte na odkazy : http://www.primalex.cz/index.php?&loc... , nebo : http://www.het.cz/cs/interierove-barv... S pozdravem Laďa
Odpovedať
Profilova fotka
no,my mame sadrokartonove stropy,su na pohlad dokonca krajsie ako steny.v obyvke som dala na strop sedu farbu podobny odtien aky je na dlazbe a doteraz si to nik co bol u nas ani nevsimol,pokial som im to nepovedala.takze ja osobne si myslim,ze je to nepodstatne ci je rovnaky strop aj steny,lebo ani ja sama si stropy nejako u nas neuvedomujem.a to nas strasili,ze ked dame sdk,tak v rohoch popraska atd...a uz visi dva roky a zatial nikde ani vlasok trhlinky.
Odpovedať
Profilova fotka
@maminnka my mame rovnaky problem s tou poziarnickou tycou :-D Tak som rada, ze to niekdo tu vyriesil :-D
Odpovedať
Dobrý den. Pokud je to opravdická požárnická tyč, tak je hocha lepší zapsat do Klubu mladých jihozápadních hasičů a požárníků. Pokud by se eventuelně jednalo o holku, tak Taneční kurzy bez tyče pro začátečníky a potom Taneční kurzy pro pokročilé " Singltyč, až donaha ". S pozdravem Laďa
Odpovedať
Profilova fotka
@ladajaskva uz sme o tom uvazovali, ale beru az od 8 rokov a on ma len 4. :-D
Odpovedať
ahojte, o akej požiarnej tyči to všetci hovoríte, ja som o tom ešte nepočula...
Odpovedať
@ladajaskva vtipne to teda nebolo, pokial ide o dievca. Vazim si vsetky vase odpovede, aj tu, aj na tzb-info.cz, kde - ani neviete - tiez spolu debatujeme. Ale toto je pre mna nemiestny vtip.
Odpovedať
@bona69 nas 5 rocny syn velmi tuzi mat svoju izbu v style poziarnej stanice :)
Odpovedať
@katka8 dakujem za reakciu, som rada, ze sa ozval niekto, kto SDK stropy doma ma a je spokojny.
Odpovedať
@maminnka Takže pre maminu sorry. Ale musím dodat, co se v mládí naučíš, ve........... Někdy je dobré mít o něco větší nadhled. PS na TZB žádnou maminu nepoznám, takže jakou přezdívku, pseudonim, či jméno používáte ? S pozdravem Laďa
Odpovedať
@ladajaskva na tzb mam normalne meno, ktore tu samorejme verejne pisat nechcem.
Odpovedať
Dobrý den. Tak to jsem rád. Těší mě, že jsme se seznámili a poznali. S pozdravem Laďa
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?