10radov tehal+veniec

Ahojte,viete mi niekto poradit ako sa dostat na co najvyssiu svetlu vysku?Akosi sme neriesili ze v projekte je 10 radov tehal a uz mame aj strechu a teraz ked som si pocitala tak budem rada ked sa dostanem na vysku 250cm.. Neviete popradit ako sa da co najvysiie ulozit sadrokarton???10radov tehal 25cm,veniec 25 cm na tom pomurnica a vaznikovy krov..pripadne niekto kto mate svetlu vysku 250 cm je to velmi hrozne???
Odpovedať
@karmenocka priama konštrukcia (nie krížová) a priame závesy, so SDK sa dá ísť aj tesne popod strop (cca 5 cm) 🙂
Odpovedať
@karmenocka no už nižšie sa nejak extra nedostanete , neviem koľko máte skladbu podlahy , ale ako píše sousedekovci tak jedine na tej konštrukcií ušetris 2.5 CM čo nie je vždy výhra pri väčšej ploche tam tá krížová konštrukcia bude chýbať . Všetku izoláciu stropu tým pádom tlačiť smerom hore aby sa ušetrila svetlosť izieb.
Odpovedať
no podlahu budeme mat 15 zateplenie a 6 poter+dlazba..pocitame 22cm.zateplenie stropu davame medzi vaynika a tahame hore..viac menej je vata polozena na vencoch
Odpovedať
@karmenocka toho som sa aj ja zľakol keď som to zistil ale urobili sme to tak ako bolo v projekte. Svetlá výška v miestnostiach je 250cm a je to úplne v pohode. Keby som mal stavať znova tak zase dám 250 cm a to ja mam výšku 192 cm. Vôbec to nepríde ze by to bolo nízke
Odpovedať
@roberttom a ako ste to mali v projekte? Máte nejaký ,,detail"?
Odpovedať
@roberttom asi toto som si potrebovala precitat,dakujem..ako mama ma v dome obyvacku kde ma 235cm a nikdy som si to nevsimla,ale nebyvam tam,mozno ak by som tam bola stale citila by som to...nemate nahodou foto obyvacky alebo valakej vascej miestnosti ako to ukaze???kludne aj do spravy..dakujem
Odpovedať
takto
Odpovedať
@mino124 my sme mali v projekte 11 radov plus veniec. 1 rad zobralo zloženie podlahy 2x 8cm tvrdeného polystyrénu, podlahovka a poter. Ostalo 10 radov, veniec je už súčasť stropnéj izolácie a SDK
Odpovedať
@karmenocka mate skoro ako my, takto bude veniec krásne zaizolovaný a nebude žiadny tepelný most. Vážne by som sa výšky 250xm nebál
Odpovedať
Aha ale vy teda ste mali 11+ veniec a mate vysku 250...my budeme mat 10+veniec tak dufam ze tych 250 tam aj budeee..ze sa bude dat sadrokarton prichytit co najvyssie
Odpovedať
TAkto volako to zatial je..o pomurnicu sa asi konstrukcia sadrokartonu nemoze dat,ze??
Odpovedať
@karmenocka @karmenocka našiel som jedno miesto kde zatiaľ malý nerozhadzal hračky 😂, kľudne môže ísť SDK aj na pomurnicu, my sme to tiež tak urobili. Na strop sme dávali 40 cm vaty tak prvý rad bol z vnútornej strany pomurnice a druha rada (horná) prekrýva aj veniec a spája sa s vonkajším zateplenim čím ostane veniec pekne obalený
Odpovedať
Článok sa načítava...
Super dakujem 🙂
Odpovedať
@karmenocka no ja ti neviem, pomurnica bude vysichat a pracovat urcite by som na nu nic nosne pohladove neprichytaval, ale necham to na tebe a na tvojom internetovom kamaratovi :-) Ked bude plochou vacsia miestnost bude jej chybat objem, v obytnych izbach sa to strati. Horsie by bolo keby ste chceli mat i pochodzu povalu a tym padom by nebol priestor na izolaciu.
Odpovedať
a na veniec??tam sa moze dat??ako nie nad ale na ale uplne na vrchnu hranu??mo miestnost bude vnutorna plocha 7,20x5,5 ale teda je tam dost preklenia co by opticky mohlo pomoct pocitu,ci???
Odpovedať
@rkorba budeme mat cast pochodznu,tam sa ale robil taky rost ci co a na to osb dosky aby sa smestila izolacia,ale teda ulozni priestor bude nizky..ale to mi nevadi,preto sa snazim zistit ci alebo ako by bolo mozne ist so stropom co najvyssie aj na ukor povaly
Odpovedať
@rkorba tak funguje to úplné bez problémov, nikde žiadne praskliny ak nepočítam kde tu malinka co sa robí skoro na každom ako sa sadrokartón dotýka steny. Možno si studovani odborník co vie úplne všetko a co nevie to si domyslí
Odpovedať
@karmenocka Normálne sú 12 rady, poniektorí si dajú 11 rady a ešte sa tvária ako superhdinovia. Ty máš len 10 rady. To musel projektovať jedine idiot. A čo stavebný dozor, kde bol že vás na to neupozornil? Keď chceš získať pár cm navyše, tak namiesto 15 cm bieleho EPS do podlahy daj 11 cm šedého. Tepelný odpor je takmer rovnaký.
Odpovedať
@karmenocka No ja by som určite nedával sdk konštrukciu na pomirnicu , šak presne ako pisu tam pomurnica pracuje a hýbe sa a si myslím že dosť . Ak ti pomôže tých pár CM daj do podlahy lepší Eps a bude . Alebo ísť niekomu kto má 250cm svetlosť miestnosti a keď bude vyhovovať tak by som nemenil nič .
Odpovedať
Profilova fotka
@karmenocka bez obáv môžete ísť v podlahe na 12 cm, poter 5 cm ak to bude nutné, ale v ostatnom plný súhlas s roberttom
Odpovedať
@drought Podla foto co pridala @karmenocka s podlahou uz tiez nepohne nakolko maju osadene uz portali. Neviem ci sa im to chce prerabat. Ja si tak isto momentalne lamem hlavu nad tym ako to spravit a zaizolovat vaznikovy krov - strop aby som dostal co najvissiu svetlu vysku. S tym, ze ja mam 11radov + veniec ale vaznik je priamo na venci. Nech som ratal ako ratal tak viac ako 260cm mozno z odretymi usami 265cm z toho nedostanem. A to chcem este vzduchovu medzeru medzi sdk a parozabranou koli bodovkam, ale tam to neviem rozumne technicky vyriesit.
Odpovedať
@ruren no s podlahou uz moc nenarobim kvôli HST portalu
Odpovedať
@imo17 vsetko je o tom ci mas alebo nemas pochodzi vaznik. Ja som ho zachoval pochodzi a preto som daval 12 radov a robil pomocnu konstrukciu smerom do miestnosti do ktorej som daval izolaciu. PS aj tak mi tam nevydalo na rozvody rekuperacie a viedol som ju izolovanym potrubim nad vaznikmi.
Odpovedať
@karmenocka už to máte za jedno. Riešite to neskoro a +- 5cm Vás tam nezachráni. Už to nechajte tak a kým to dokončíte tak vás budú trápiť úplne iné veci a na toto zabudnete :-D :-D :-D
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?