Zásuvky na dosku a rúru

Chcem sa spýtať, môžem mať zapojenú na 1 zásuvku plynovú varnú dosku a vstavanú elektrickú rúru? Keďže plynová doska potrebuje iba iskru, myslím, že by to nebol problém.... Alebo je nejaká norma, ktorá to zakazuje? Prípadne má to niekto takto zapojené? Ďakujem za rady
Odpovedať
@danielik82 bezne sa tieto dva spotrebice predavaju ako jeden, cize bez problemu
Odpovedať
Profilova fotka
@danielik82 Mne bolo povedané že elektrická rúra by nemala byť zapojená cez rozdvojku. Keď sme pred pár rokmi bývali v podnájme a potrebovali sme to na jednu zásuvku, tak som si vyrobil 1m predlžovačku z poriadneho kábla a trojzásuvky na konci.
Odpovedať
@danielik82 plynová doska nie je problém. V kuchyniach je skor problém s elelktrickymi doskami ak su na jednej fáze s ostatnymi zariadeniami. Ak máš možnosť viac fáz, pouzi jednu na rúru, druhú na zbytok zariadeni, ale nie je to nevyhnutné.
Odpovedať
Profilova fotka
@danielik82 tak ja by som osobne dával tieto veľkoodberové zariadenia na zvlášť zásuvku a istič. Ak je aj problém, neodstavím ostatné zariadenia - napríklad tú plynovú dosku. IMHO - to, že bude plynová doska s iskrou pripojená na rovnaký istič - v tom problém nevidím.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?