Zapojenie LED pásika

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, predtým než mi naložíte že sa nemám vŕtať v elektrike tak sa chcem opýtať pár vecí. Chcem si zapojiť led pásik pod linku na vypínač ktorý je tam predpripravený už. Otázka znie, mám vypínač ktorý je zapojený od vedľajšej zástrčky a idu do neho káble L a N. Keď som hľadal kde je kábel PE tak som ho našiel nezapojený a schovaný pri prvej zastrčke (mám 3 zástrčky a vypínač v rade). Zástrčky sú zapojené klasicky 1-2-3. Zastrcka je zapojená štýlom hnedý kábel do L , modrý kábel do PE a z PE je prepojené mini modrým káblikom do N. A takto je to ďalej aj pri tých dalších dvoch zastrckach. Prečo je zltozelený kábel odpojený a namiesto toho ide modrý kábel do PE?? Má to nejaký dôvod? Potom ako nám zapojiť ten led pásik (trafo) do vypinacu keď tam nemám zltozeleny kábel? Ďakujem pekne za snahu objasniť mi to.
Odpovedať
1
2
@ondro81 z pohľadu elektrikára súhlasím, ale jedná sa o predaj nehnuteľností a tam by sa to mohlo posudzovať ako trestný čin podvodu. Som elektrikár a nie právnik, len som sa tak zamyslel...
Odpovedať
to si mal elektrikara zavolat nie cukrara-treba este trafo s prislusnym p aj s avypinac pred to asamozreme istenie drôty to neni lego to ide kejhak
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?