Zabezpečenie plynomeru

Dobrý deň, chcem sa opýtať, správca bytu je obec a náš plynomer je vonku na chodbe mimo bytu,kde ho môže hocikto poškodiť.Ma byť takto uložený plynomer zabezpečený,aby z dôvodu bezpečnosti a poškodenia nemal nik k nemu prístup , okrem správcu,opravara?????
Odpovedať
Profilova fotka
@mikulkacik plynomer / elektromer musí byť vždy prístupný, ak tam dáš zámok a niekto ti bude chcieť zle, tak ho aj tak cvakne a ide dnu. Navyše je poškodenie plynového zariadenia klasifikované ako trestný čin. Prakticky na ňom nemá čo poškodiť, a zabezpečenie by mala zabezpečiť obec - treba to nahlásiť ak je to takto prístupné, nebude na škodu ak tam bude nejaký "lajtový" zámok keď len na štvorhran - vždy lepšie ako nič 🙂
Odpovedať
@dominik_galaba ze nie je na nom co poskodit? Staci dat prec plomby a hned mas o zabavu postarane... zabezpečit by mala obec? ten bol tiez dobry....
Odpovedať
@mikulkacik mame to podobne ako ty uz 20rokov a doteraz sa nic tomu nestalo.
Odpovedať
Profilova fotka
@cukrik25 teraz mam svoj plynomer retazou obohnat aby som sa citil ok ? sa zas neposer, pochopil som to zle, a to tak že vlastníkom bytov je obec. @mikulkacik k plynomeru musi mat pristup jedine odberateľ, HZZ a technici SPP. Ak tam dáš zámok (napr visiaci), odcvaknú ho keď bude treba k nemu ísť.
Odpovedať
@mikulkacik je tu možnosť videl som to raz v tv sused im neustále poškodzovali plomby tak požiadali plynárov o možnosť uzamknutie ale muselo tam byť okienko a jeden kľúč mali plynári treba to riešiť s distribútorom
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?