Zabezpečenie bytu na 1. poschodí

Dobrý deň, rada by som sa spýtala, ako odporúčate zabezpečiť byt na 1. poschodí (balkón je 4 m nad zemou). Viete mi odporučiť, ci je lepšie zabezpečovaci systém od Adlo na balkónové dvere a okná s bezpečnostnými foliami alebo radšej žalúzie / mreze? Odporúčate aj kameru pripadne svetlo so senzorom? Ďakujem za rady!
Odpovedať
@roriesvk 4 metre nad zemou? Myslíš, že tak vysoko niekto vyskočí, alebo si prinesie rebrík aby vyliezol? A bude ti rozbíjať okno, aby sa dostal dovnútra? Kopec rodinných domov má okná priamo na ulicu a nie sú ani 2 metre vysoko a nemajú žiadne zabezpečenie. My sme mali kuchynské okno tesne nad prístavbou trafostanice - že zo strechy sa dalo vliezť do okna. Keď sme menili okná, dal som tam iba lepené bezpečnostné sklo (proti rozbitiu). Pre istotu. Ale ak chceš mať väčší pocit bezpečia, kľudne si nainštaluj na okno mreže. Alebo to svetlo.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@eskym @chrobak7 Nie nebývam na samote, ale byt je otoceny do dvora, nie do ulice a momentálne v okolí rozostavané bytovky, takže áno myslím že keby si sem niekto napr prinesie rebrík tak si to nikto nevšimne. Nemám chvalabohu žiadne negatívne skúsenosti, ale rada by som mala vyšší štandard zabezpečenia ako keby bývam napr. na 5. alebo 8. poschodí.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
bývali sme 10 rokov na 1.poschodí a nemali sme zabezpečené nič. Dokonca som v lete aj vetrala balkónovámi dvermi :)
Odpovedať
ja otvorím ked som doma a to som na 6 poschodí žiadne bez moresu
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
Keď pôjde profi zlodej ten si poradí s zámkom na vchodových dverách....ten loziť cez balkón nebude A keď len nejaký chmatak tak na toho stačí obyčajný alarm za pár €....len aby to hulakalo
Odpovedať
Podla mna staci kamera. Mreze/dvere aj tak nechas niekedy otvorene.
Odpovedať
Profilova fotka
@roriesvk záleží hlavne od toho, koľko chceš do zabezpečovacieho systému dať. Lebo bezpečnostný systém od Adlo isto nebude lacný. Podľa mňa by ti tiež stačila iba kamera a možno tie rolety, ktoré ti budú slúžiť aj na tienenie.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?