Výmena kuchynskej pracovnej dosky

Profilova fotka
Dobrý deň, chcela by som sa poradiť. Chcela by som vymeniť laminátovú pracovnú dosku dub Halifax prírodný za umelý kameň technistone. Neviem však či to nebude problém, nakoľko doska ma v súčastnosti myslím 3.8 cm a technistone je užší. (Chcela by som dokonca ten tenký myslím 1.7 cm alebo ako to je) Mame ako zastenu dlaždice 60 na 60. Neviete náhodou ako sa to dá vyriešiť ? A či je podmienkou že nová doska musi mat identickú hrubku ? Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
Vsetko zalezi kolko mas kachlicky za doskou smerom dolu nech rozdielnou hrubkou nevznukne medzera kedze predpokladam ze listu nebudes chciet. Je este moznost pridvihnut linku na nozickach a novy vyssi sokel.
Odpovedať
Profilova fotka
@wolodymyr ďakujem pekne.....asi budeme musieť dať vyššie nožičky a vyšší sokel lebo dlaždice už nemajú vôľu smerom dolu Jedine čo ma desí je že ak dáme vyššie nožičky tak to znamená komplet rozobrat celu linku to je masaker
Odpovedať
Profilova fotka
@pingvinka uz pri demontazi doaky mas vsetko vnutorne vybavenie vonku tak to uz je brnkacka
Odpovedať
Nas bude cakat nieco podobne. Zial, kupili sme linku z ikei a nie je to ziadna kvalita. Uvazujem aky material zvolit, kedze momentalne mam dyhu a je to pracne. Mate nejako poskodenu pracovnu dosku, ze si ju idete menit? Ja osobne by som najradsej vymenila celu kuchynu, ale to by bol obrovsky masaker. Pripadnej vymeny soklov a noziciek sa bat nemusite. Vnutorne vybavenie vyberiete a nozky raz dva vymenite, to nie je az tak velky problem
Odpovedať
Profilova fotka
@lagatta nie je poškodená len keď sme si dali pred rokom a pól robiť linku pozerala som na peniaze v kontexte toho že sme robili cely byt som aj musela a nedala som už vtedy technistone. Teraz to veľmi ľutujem nakoľko som naozaj v kuchyni veľmi veľa a ak chcem aby ten laminát ostal nepoškodený musím dávať veľký pozor. Teraz by som už peniažky na technistone mala tak by som ho chcela vymeniť
Odpovedať
neviem presne ako to funguje pri "technistone", ale predpokladam, ze je to umely kamen vyrabany na mieru. Ja som spolupracovala s jednou firmou (robila som im len papiere) a tiez vyrabaju taketo nieco a viem, ze sa da pracovna doska vyrobit aj tak, ze sucastou dosky je aj vyvyseny okraj na stenu, akoby lista, aby nic nezatekalo. Je to vyhoda hlavne okolo drezu a to nehovorim o tom, ze vyrobia aj dosku, kde je drez priamo zakomponovany v doske. Takto sa da riesit, ak je hrubka materialu mensia, ako su dlazdice na zastene.
Odpovedať
Profilova fotka
@gklin ďakujem veľmi pekne za radu toto by bolo v našom prípade riešením
Odpovedať
@lagatta Fakt ikea a taka nekvalitna!? Ked som vyberal linku, tak ikea bola medzi favoritmi. A priznám sa ze som nestretol nikoho kto by bol nespokojny s linkou z ikea...
Odpovedať
@paulus33 tiez nechápem.. Sama mam linku odtiaľ a js som teda max spokojná a tiez nepoznám nikoho, kto by nebol. A to mozem porovnať aj s linkou od stolára, aj s lacnym smejdom z Poľska. Ikea vedie na celej čiare a ďalšiu linku by som brala zase odtiaľ.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj, neviem ako je to s technistone, ale u kamenov sa mi zda ze tie tensie nie su urcene na prac dosku. Su na zasteny, do kupelni... Tiez pozor aby sa ti varna doska zmestila nad suflik. Hrubka varnej dosky. Medzeru medzi kachlickami a doskou mozes riesit hlinikovou listou. Kuchyne z Ikea mozno po case povolili na kvalite pri terajsej vyrobe.
Odpovedať
@paulus33 linku mam 3 roky a po ptavde, napucena aj na miestach, kde by som necakala. V kuchyni som vela, chcela som kvalitu a isla som do kuchyne ikea s tym, ze si budem moct veci dokupovat ako napriklad dvierka. Lenze tie nase po roku prestali predavat a vyrabat. No a k samotnej doske, nenatierala som ju, nevedela som, ze je to potrebne a tak mi cela napucala, ale toto je moja chyba, nie ikei
Odpovedať
Profilova fotka
@lenkito10 ďakujem ❤️
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@pingvinka mozem sa informovat, kolko vas bude stat ten umely kamen? Ako sa to teraz cenovo pohybuje, dakujem 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@stenla tak zatiaľ predbežne podľa internetu co som si robila prieskum tak rátam do 2000 EUR aj s montážou teda aspoň dúfam
Odpovedať
Profilova fotka
@pingvinka moze byt, ze to tak vychadza. Taketo pracovne dosky su dost drahe
Odpovedať
tie nožičky by to mohli vyriešiť, prípadne ak by ti nevadila tá lišta keby vám ju vedeli nejako na mieru spraviť z tej istej firmy ako bude doska tak by to tiež nemuselo vyzerať zle. záleží už od toho čo vám príde ako schodnejšie riešenie
Odpovedať
Profilova fotka
Hej hej zalezi od toho v akej vyske su teraz a o kolko sa mozu zdvihnut, no ak to pojde tak je to to prakticky najjednoduchsie riesenie
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?