Vstavana rura nepasuje pod plynovu varnu dosku

Čaute, máme taký problém robil nám linku na mieru a kúpili sme si Whirlpool plynovú varnú dosku a MORA elektrickú rúru. Keď nám plynar zapojil plynovú varnú dosku zistili sme že sa rúra nezmestí lebo jej vadí prípojka na plyn. Myslel som si že rozmery týchto zariadení sú štandardizované. Chýba cca 1.5cm aby sme rúru napasovali do otvoru. Nemáte s tým niekto skúsenosti? Neviete v čom môže byť problém? Firma ktorá linku montovala mala k dispozícii modely oboch zariadení. Mali k dispozícii zariadenia aj priamo pri montáži. Prikladám foto. Ďakujem
Odpovedať
Hadica je pripojená na kolienko, ktoré treba potočiť o 90 stupňov doľava, aby bola hadica pripojená vodorovne. Ak otočením bude krátka hadica, treba dlhšiu...
Odpovedať
@dedo758 dakujem, ja som si myslel, ze to z nejakeho dovodu musi byt zvislo lebo niektore plynove varne dosky taku moznost ani nemaju. A myslel som, ze plynar vie co robi. Ale asi sa mu nechcelo iba zhanat dlhsiu hadicu. Sak mu to este vysvetlim.
Odpovedať
Profilova fotka
V tom kolienku to treba pootocit a pre hadicu dieru do korpusu vyssie a bude dost dlha. Ide o to ze zavadzia skor hadica ako kolienko lebo hore mava rura odskok prave kvoli tomuto.
Odpovedať
Profilova fotka
Je mozne, ze sa mu nechcelo, ale je to riesitelne. Ak sa hadica potiahne a kolienko otoci, tak by to uz malo byt dobre
Odpovedať
Profilova fotka
@polotrol ja to ešte doklepnem nech to sem napíšeme ešte 10x ako by nikto nečítal komentáre, daj tam kolienko a vojde sa to tam.
Odpovedať
@polotrol môže byť taká kombinácia? Myslím plyn-elektrika ,ja teraz riešim kuchyňu a pýtam od výrobcov doporučene sety...
Odpovedať
@daralbajda Plyn-elektrika v čom kombinované myslíš...?
Odpovedať
Ďakujem za rady. 🙂 Hadica je krátka, takže si bude musieť plynár prísť a vyriešiť to, ale tentokrát už určite zadarmo, keďže sme mu ešte hovorili či k tomu nepotrebuje tú rúru odskúšať a on, že nie. 🙂
Odpovedať
@daralbajda myslím si, že by to nemal byť problém. Ľubovolná vstavaná rúra môže byť v kombinácii s ľubovolnou plynovou varnou doskou. Každopádne tá naša sa predáva aj v setoch s plynovou varnou doskou, ale my sme chceli inú varnú dosku - Whirlpool.
Odpovedať
@polotrol umiestnene nad sebou? A co ma instalater spolocne s tvojou rurou.Dokopy si to hadam musia dat ti co robili linku.linka je kompletna ked su v nej vsetky spotrebice ,co do toho tahas plynara .Ja som tiez rad ked niekto preda skatulu (sporak ) a da mu moj telefon ze mu to pridem zapojit...ked si predal ,nech si zapoji, alebo nech mi necha polovicku marze z predaja..odskusal ti varnu dosku ,a elektricku ruru odskusa hadam elektrikar..
Odpovedať
@dedo758 ty asi nevypekáš koláče, varná doska má plyn ak s ním i kuri je oveľa lacnejší, no koláč na plyne v rúre neupečieš plyn ide len zo spodu, minimálne z vrchu musí byť elektrická špirála
Odpovedať
@duzu Koláč na plyne neupečieš? :-) Ročne prejdem pri revíziách desiatky bytov a stále sa nájdu gazdinky, ktoré na celoplynový sporák nedajú dopustiť a kombinovaný nechcú... ;-) @daralbajda Ak by som pripojil varnú dosku ako na obrázku a nevošla by hneď pod ňu rúra, tak robím dovtedy, kým tam tá rúra nevlezie. Aj keby som hneď mal ísť po dlhšiu hadicu. Alebo radšej “naklepem” Eurogas... ;-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
@daralbajda ruru stacilo premerat a hned by vedel, ze to tam nevojde. Odsrana robota, len rychlo zaplatit a ist prec. Ked nieco zapajam tak si overim ci tam vojde aj druhy spotrebic a zapojim to spravne. To je robota pre plynara.
Odpovedať
@polotrol volal si ho zapojiť dosku ?zapojil? Tak čo má dopekla s tvojou rúrou?
Odpovedať
@daralbajda to ako kebyze poviem elektrikarovi, aby mi spravil zasuvku na vstavanu ruru a on mi ju spravi za nu, kde bude nepristupna a poviem mi, ze to nie je jeho vec, on ma iba spravit zasuvku. By som ho nakopal do prdele, kazdy poriadny elektrikar vie, ze musim byt vedla.
Odpovedať
@polotrol vidíš ja ju mám za rúrou a nevidím problém,však rúru vytiahnes..
Odpovedať
@daralbajda no comment
Odpovedať
@polotrol A to isté je aj s plynovým ventilom: “Pán domáci, kde je uzáver pred spotrebičom?” “Za rúrou” - tak závada... :-)
Odpovedať
@dedo758 ja mam plynovy ventil nedostupny za kuchynskou linkou. Revizak smutny, a vravim chodte skontrolovat ostatne byty a vratte sa za pol hodinu. Na paku ventila som urobil tiahlo, vyviedol z boku kuchynskej linky a bolo po probleme :) ale funguje len jednosmerne.
Odpovedať
Plynar povedal, ze to musi ostat tak ako to je, aby nebola hadica ohnuta. 😄
Odpovedať
@polotrol Po tomto vyjadrení by mal dotyčný vrátiť papiere, ak nejaké má. Táto situácia sa dá vyriešiť minimálne tromi spôsobmi: - pridať ešte jedno kolienko za kolienko a nasmerovať hadicu dozadu - už spomínaný Eurogas - dlhšia hadica (tejto, zvnútra nerezovej hadici zalomenie, resp. ohyb vôbec nevadí) Ale keď je niekto lenivý čo i len rozmýšľať...
Odpovedať
@dedo758 každý koláč hlavne jemné isto nie na plyne, ostatné čo ide obracať v pohode, mal som ju môžeš dávať i tehly aby išlo viac tepla na vrch , no nedá sa regulovať,len preto sa robia kombinované
Odpovedať
@dedo758 mozno by to spravili kebyze do nich este viac hustim a urcite by chceli by za to zase 30 eur za vyjazd + material.
Odpovedať
@polotrol toto všetko si si sposobil sám a tí čo robili linku , tak teraz nehádž vinu na nikoho...sam si si na vine...
Odpovedať
@polotrol Odfoť hadicu pri ventile, niečo vymyslíme... :-)
Odpovedať
Vybrat varnu dosku vonku , nakrututit 1 koleno so šrobením , 2-he koleno ,a možno zapílit do tej prepážky vzadu a hadicu , alebo koleno , kusok rurky , znovu koleno a hadicu zozadu poza linku ....alebo dlhšiu hadicu s kolienkom na konci , prihnut -také sa bežne používaju na šporáky
Odpovedať
Z coldservisu sme dostali odpoved, ze to nejde spravit. Potom to prisili zdemontovat a vratili nam peniaze po niekolko dnovom boji. Inac by nam nedali nic a nechali to tak. Potom dosiel druhy plynar, zapojil pootocil kolienko a vsetko bolo ok.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?