Vrtanie soklovych list

Dobry den, zvazujem kupu vrtacky, chcel by som sa spytat ci pre moje obcasne vrtanie a skrutkovanie bude postacovat Bosch EasyDrill 12 alebo sam poobzerat po niecom silnejsom. Aktualne to potrebujem najma na montaz soklovych list v panelaku, mali by tam ist skurtky 6tky. Dakujem za rady
Odpovedať
@matus350 na vrtanie do tehly, alebo z čoho máš steny potrebuješ príklepovú vŕtačku. Táto príklep nemá. A prečo chceš lišty vŕtať? Jednoduchšie to budeš mať, keď to polepíš na Mamuta. Ja mám celý dom tak spravený a drží to už niekolko rokov.
Odpovedať
@matus350 myslim si ze jako domaci sroubovak a vrtani do dreva proc ne ale do panelu si vic nez jednu diru (a to pouze kdyby byla nouze, nedokazu predstavit). Jestli koukam dobre nema to priklep a je to 12V baterka…. Radeji si pucte u souseda/rodiny vrtacku s priklepem na kabel ale timhle bych to nedelal… nebo si kupte mamuta a prilepte je.
Odpovedať
Najskor som chcel iba pripevnit regal k ocelovej stene v pivnici, na co by mi stacil aj skrutkovac Bosch IXO, ale ked uz nieco take kupujem, tak hladam nieco so sirsim vyuzitim. Tie soklove listy budem montovat v panelaku aj tehlovom byte. Pocul som, ze v panelaku moze byt problem ak narazim na beton, avsak staci vraj skusit vratat kusok vedla...?
Odpovedať
@matus350 ak je to panelovy panelak tak je beton vsade, aj o kusok vedla. Kupte aspon 18v s príklepom.
Odpovedať
@matus350 predpokladam ze jste myslel zelezo… v panelaku je beton vsude (jedine jadro nemusi). Zvazil bych zda opravdu potrebujete baterkovou. Cena je jinde vetsinou potrebujete 2baterky alespon 4Ah aby se dalo pracovat + lepsi nabijecku. Pokud zvolite ze chcete veci na baterku volil bych modry bosch, makita, dewalt atd… a drzel se jedne znacky a nasledne kupoval hole naradi… vetsinou baterky jsou na tom to nejdrazsi…
Odpovedať
@matus350 ked budes mat stastie, tak v mieste soklovych list narazis na maltu, ktorou vyplnili skary medzi panelmi, Tam zavrtas hocicim, aj rucnym kolovratkom, este budes davat akryl na hmozdinky aby to aspon drzalo (nas pripad). Ale kludne mozes narazit aj na beton, tam si bez poriadnej priklepky nepomozes.
Odpovedať
@zita19 presne aj nas pripad. Mal som pozicane vrtacie kladivo a slo to ako do masla, hmozdinky som este sadroval, aby drzali. Pri balkone som vrtal do podlahy jednu listu a trafil som zelezo - tvrdokov odišiel. Ostatne asi 4 m steny som do tej malty vyvrtal aj bez spicky - vrtak bol zeravy, ale slo to :/ @matus350 kup poriadnu vŕtačku s priklepom na kabel. Nikdy nevieš čo v byte bude treba vyvrtat...
Odpovedať
Dakujem za odporucania. Nasiel som Bosch GSB 550 s priklepom a kablova, minimalne v popise uvadzaju, ze zvladne aj vrtanie do panelu. Predpokladam, ze vhodnou sadou sa da pouzit aj na skrutkovanie...?
Odpovedať
@matus350 No uprime nevim co za sadu myslis ale timhle bych uplne nesrouboval, nemato nastaveni momentu atd… na sroubani drobnosti staci malej aku sroubovak za par stovek…
Odpovedať
Profilova fotka
@matus350 ahoj , práve dnes som navŕtaval lišty . Máme tehlu , vŕtačku používam BOSCH Professional GSB 180-LI Aku kombinovaný skrutkovač s príklepom na tehlu úplne postačí, no betón ani len nenačne. tam som použil elektrickú Makita HR2811FT, super mašinka. Hmoždinky používam od Fischer duopower. Maximálne spokojný.
Odpovedať
@matus350 mám Makitu HR2470T a do betónu vŕta úplne v pohode. Aku skurtkovač mám DDF453SYE a zvládne to veľa, aj keď príklep to nemá- moja chyba pri objednávaní mal som pôvodne vybraný s príklepom. Ja som lišty montoval s ním, steny však boli plná stará tehla resp. niekde pórobetón (do pórobetónu vyvŕtaš dieru bársčím) bez hmoždiniek, skrutkou priamo do steny. Obe mašinky si neviem vynachváliť. Do betónu sa ale asi bez príklepky nepohneš. Potom jedine mamut ako ti radia.
Odpovedať
@matus350 Na vrtanie do panelu potrebuješ riadnu vrtačku s pneumatickým príklepom - vrtacie kladivo napr ja mám BOSCH GBH 2-28.. DO tehly alebo ytongu ti stačí vŕtačka so "zubovým" príklepom. Ja som raz skúšal navrtať dieru do panelu dieru s vŕtačkou so "zubovým" príklepom a jednu dieru som nedokázal vyvŕtať. Na poriadne vŕtanie potrebuješ jednu mašinu, na skrutkovanie potrebuješ druhú mašinu. Jednou mašinou to nedáš.. A znovu otázka čo na začiatku... prečo to nenalepíš na mamuta? Ja mám polepené všetky lišty v dome na mamuta a drží to jak šlak..
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@kajo873 to lepenie mi pripadá jednoduchšie a rýchlejšie , ale čo ak bude musieť dať preč tie lišty?Bude to strhávať ? Táto verzia sa mi vôbec neľúbi. Ale každý nech si vyberie tú svoju.
Odpovedať
@kajo873 je potrebne vrtat zubovym priklepom do tehly? nie su dnesne tehly tak krehke, ze aj ked len slabym priklepom ich rozbijem?
Odpovedať
@itgospa v zivote som nevrtal do tehly s priklepom. Vzdy bez priklepu a hmozdinka potom sedela perfektne. Priklep je do betonu.
Odpovedať
@soki @itgospa Áno áno, do tehly nie je dobré použiť príklep, tiež nepoužívam príklep na tej mojej vŕtačke s pneumatickým príklepom keď vŕtam do tehly.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?