Prvy pokus laminátová podlaha

Zdravím vás... Viem mal som to už vedieť spraviť skôr a ano je na nete kopec návodov... Pouzili ste niekto video podľa ktorého sa vám podarilo podlahu poklast správne? Aký materiál si mám zadovážiť nejake tipy pre začiatočníka? Ďakujem.
Odpovedať
meter, uholník, ceruzka, pílka (starí aj priamočiara ale s vhodným listom) kladivo, na lišty (plastové) sa zíde aj pílka na železo. A pred začatím dobre všetko premerať a prepočítať.
Odpovedať
@ondrozmi mozno toto: https://www.youtube.com/watch?v=NEgLb... Hornbach ma velmi pekne videa. Iba by som doplnil, ze ta sada na kladenie plavacky sa moze hodit (tam je taka dosticka a zelezny hak na dotlkanie. Co sa tyka premerania tak treba zmerat miestnost tak, aby si nemal niekde maly dorez. Teda pri stene ked skoncis aby bolo (napriklad) aspon 4cm zo sirky dosky a ked robis nejake Lko tak aby si nemal menej ako 30% dlzky. (tieto udaje by mali byt na krabici) Pri plavacke som zachytil rozdiel ten, ze napriklad quickstep sa da klast jedna po jednej ale pri niektorych lacnejsich musis klast naraz cely rad (ako na videu)... Neviem ake s tym maju ostatni skusenosti. Ja som to robil tak ako mi to islo. Velmi dolezite je dodrziavat rovinu (ist s doskami rovno a nie krivo) lebo potom sa Ti niekde skary otvaraju a nedobuchas to ani keby co). Teda neist podla krivej steny ale najst si nejaku rovinu. Pri quickstep to bolo lahsie lebo som isiel 3 rady naraz (odskok po zube). Na krabici by tiez malo byt napisane ako sa ma klast.
Odpovedať
@ondrozmi Ja som pílil plávačku s malou okružnou o priemeru 52mm a jemný kotúč s odsávaním.. ;-) ostatné veci ako píše @sousedekovci a kladivo samozrejme že gumené...ale pri quickstep som ani kladivo nepotreboval, nakoľko dobre pasovalo všetko ;-)
Odpovedať
@ondrozmi Presne ako pise @igor256 . Laminatovu podlahu v troch izbach sme polozili za tri poobedia - ja s mojou starsou dcerou. Nie je to ziadna veda. Kladli sme po celych radoch, tak nam to islo dobre. Naradie - meter, fixka, sada na plavacku, dostatok klinov ku stene, obycajna priamociara pila, kladivo. Listy sme davali biele na klipsy, tak tam sme uz potrebovali aj pokosovu pilu. Nejake fotky mam v albume. Video - presne hornbach. Podotykam, ze nikdy predtym som plavacku nekladla ani som nazivo nevidela ako sa to robi.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?