Odvzdušňovací ventil, starý radiátor

Dobrý deň. Chcel by som sa spýtať aký je toto typ ventilu? či sa to dá ešte niekde kúpiť a či to dokážem vymeniť aj ja, chlapec z dediny. A ked ano, tak ako? Ďakujem.
Odpovedať
@ledagdo vyskrutkovať , pred tým odpustiť trocha vody, následne doplniť vodou na predpísaný tlak a odvzdušniť viac krát po sebe
Odpovedať
@duzu Ale to je v bytovke na 8smom poschodi. Staci proste dolu na radiatore uzatvorit privod? Teda otocit hlavicu na nulu? Odskrutkovat to a naskrutkovat novy? A aky? ma to nejaky rozmer?
Odpovedať
@ledagdo Hej, treba to dať dole kľúčom, tipujem tak 12 - 13 mm a pozrieť, aký je ten závit. predpokladám, že to bude 3/8, takže takýto nejaký ručný ventil potrebuješ kúpiť: https://www.obi.sk/instalacia-kurenia... alebo takýto automatický: https://www.instamat.sk/nasa-ponuka-t...
Odpovedať
@ledagdo ak dokážeš sám odpustiť časť vody, tak to môžeš i sám ,len aby si pri tom nevytopil celú bytovku, musí sa odstaviť systém, lebo tam stále cirkuluje voda
Odpovedať
Dákujem. Ešte by som sa spýtal, aké tesnenie pod ten ventil? Volakedy sme používali kúdel, či ako sa to volalo. Existuje dnes nejaká náhrada? Aká? (predstavujem si sprej, alebo nejaký maglajz, fakt neviem...😉
Odpovedať
@ledagdo myslíš asi konope. To sa dá kúpiť aj dnes aj s takým "maglajzom" alebo ho potrieť fermežou. Namiesto toho môžeš použiť ale aj inštalatérsku ptfe pásku ale ešte mne sa na kúrenárske a vodoinštalačné veci osvedčila najviac inštalatérska niť 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@ledagdo to nie je len tak podme na medveda, musis zavriet nielen privod (termostaticku hlavicu), ale aj spiatocku. Ak mas len jeden ventil, tak to nemozes robit sam bez spustenia stupacky alebo zmrazovacky. Na zavit ide teflonova nit, dobry je napr. loctite 55. Maju v kazdom dobrom vodoshope. Uzavriem to, zavolaj si niekoho kto to uz robil, lebo aj namotat teflon na zavit treba vediet 🙂. Za tie 2 tyzdne co to tu riesis si to uz mohol mat 4x hotove. Dalsia vec ze ak je to spolocne kurenie, mal by si to riesit cez spravcu.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?