Odhlučnenie stupačky

Máme v kuchyni stupačku a chceme ju prerobiť tak, aby čo najmenej viedla zvuk a pachy od susedov (hlavne cigarety). Plánujeme ju obložit drevotrieskou pre lepší prístup v budúcnosti - ale predpokladáme zvýšenú hlučnosť. Máte nejaké návrhy, lebo okrem tlmiacej vaty nás nič nenapadá a taktiež nevieme akú to bude mať účinnosť (prikladáme foto kuchynskej stúpačky). Za odpovede vopred ďakujeme.
Odpovedať
Kanalizáciu sme odhlučňovali týmto http://www.cra.sk/downloads/2015_K_Fl... K-fonik má hrúbku 10 mm a ak je miesto, tak kľudne aj dvojmo. S pachmi to bude horšie, stará "vzduchotechnika" nemá takú tesnosť, ako dnešné systémy...
Odpovedať
@obernaukaj Ja som použil vystávajúcu izolačnú foliu za radiator. Je pohliníkovaná a dá sa aj lepiť na stenu. Je to rolka cca 5 m dlhá a šírky cca 0,5 m. Na tie pachy je nutné skôr skontrolovať aj tesnosť prestupov cez podlahy.
Odpovedať
u nas podobny problem, sme na prvom poschodi a ked niekto na 12 splachne, tak si viete predstavit aku rychlost to naberie a co to u nas v byte urobi... rad by som to nejako vyriesil ale zatial nic ucinne...
Odpovedať
@godfather tiež sme na prvom, žiadny problém. chce to iba zvyknúť si :-D Stúpačky mám obmurované ytongom 5cm, na tom obklad. radili mi dať radšej SDK - ušetril by som vraj priestor :-D ale asi by to trochu inak tlmilo hluk.
Odpovedať
@obernaukaj, tak to ako keby si odfotila nasu stupacku, co sme prerabali☺ Takze obostavali sme to sadrokartonom, zvnutra sa dala mineralna vata na odhlucnenie a este sa tam zvnutra lepil klasicky pevny igelit kvoli pripadnej vode od susedov, ktory sa nam velmi osvedcil, ked susedom nad nami rupol ventil na vode. Vsetky medzeri na podlahe chlapi zaplatali betonom a vrchne vypenili pur penou. Z lavej strany sunurobene dvierka na push system otvarania v tom istom dekore ako zbytok steny. Odporucam, budes spokojna, koniec hluku aj smradu od susedov.
Odpovedať
Vpravo je spominana sachta po rekonstrukcii
Odpovedať
@worker_falcon co ine zostava ako zvyknut si... u nas este ten problem ze hned pod bytom je odbocenie toho potrubia a vies si predstavit ako to tam naraza a spliecha a co ja viem este co... ani budik nam netreba, vsetci co rano vstavaju o 5 do prace a pouziju hned wc nam zaruci ze urcite nezaspime... ani o 6 a ani o 7 takze ma to aj svoje vyhody :-D
Odpovedať
Ciste teoreticky, daju sa stupacky odsmradit PUR penou? tj, vodorovne 5-10cm PUR peny nastriekat "hermeticky" po celom obvode ? alebo to technicky nieco moze poskodit, zhorsit?
Odpovedať
@godfather to je asi pod vsetkymi bytmi na prvom... Cliape to, no a co. Je to o zvyku, nic viac. Zmenit sa to da jedine zmenou bytu za nejaky na hornych poschodiach.
Odpovedať
@ernestsk purpena nieje dobrým riešením, ak by niekde niečo vlhlo časom by s toho bola pena plná bakteríí, plesní ..
Odpovedať
@tomyzv , ok vdaka :)
Odpovedať
Ďakujem veľmi pekne za Vaše odpovede :-) ešte nad tým porozmýšľame.
Odpovedať
Článok sa načítava...
My sme pred mesiacom obkladali kupelnu, stupacky sme oblozili zelenym sadrokartonom. Na to sli obkladacky, cca 1 cm hrube plus lepidlo. Velmi sa to odhlucnilo, murar nam poradil dat sadrokarton dvakrat na seba, vraj sa to utlmi este viac. Ale dali sme len po jednom, a je to velky rozdiel. ;-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
hladam vhodnu temu k teme :-) hodim sem :-) :-) ,prosim vas,kto mate skusenosti a v bytovkach tieto odtahove turbiny,po vymene stupaciek,...ide mi to ,ze teraz este mame v bytovkach stare,susedia nad ci pod aj hodinu maju zapnute odvetravanie a huci to v kuse..zle to byva najma v noci,.je nejaka zmena po vymene za nove,ako to funguje,ide mi o to,ci ten hluk tiez zostane,lebo ho mame dost aj z inych zdrojov,a ked uz davame nehorazne peniaze za obnovu domu,ci budeme toto trpiet dalej,su to podobne turbiny ako na foto,a dotycna stavebna firma ich ma po meste vsade,dakujem http://www.estrechy.sk/detail/1613-Ve...
Odpovedať
Ak majú v bytoch zapnuté ventilátory, touto hlavicou sacproblém nevyrieši. Ak je na streche ešte elektrický ventilátor, tak ten býva z každého bytu odvládaný tlačítkom cez časový spínač na určitÿ čas...
Odpovedať
Profilova fotka
My máme podobný problém ako ty @maria123. susedia majú neustále zapnutý ventilátor. Niekoľkokrát sme ich na to už upozorňovali, no žiaľ naša snaha bola za každým márna. Neviem kvôli čomu ho majú stále pustený. Steny máme ako z papiera a normálne si niekedy pripadám ako v nejakej výrobnej hale, keď ho stále počujem :-(
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 rokoch
@vstavki presne toto sa mi deje cele roky a neviem z ktoreho bytu to ide. Co su to za susedia? Nejaki dochodci? Mne tu vibruje cela kupelka a v spalni to pocujem ze brutal. Maju tam uz uplne vyslahane loziska tak to huci jak sproste. Co sa da v takom pripade robit?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?