Odhlučnenie od nás

Profilova fotka
Ahojte. Rozmýšľame nad odhlučnením bytu z našej strany, keďže máme veľmi citlivých susedov nad nami (prekáža im aj normálny rozhovor). Na fórach som sa dočítala, že ak odhlučniť hluk od susedov, tak iba ak celú miestnosť. Chcem sa spýtať, či tu má niekto skúsenosť alebo odborné znalosti, či pri odhlučnení "z bytu" pomôže odhlučniť iba strop?
Odpovedať
Profilova fotka
nepochopiteľné ,že vôbec bývajú v bytovke a ked im to vadí nech oni investujú do odhlučnenia,alebo nech sa zabalia do polystyrénovej krabice
Odpovedať
Aj odhlučnením iba stropu sa dá utlmiť celkom dosť. Čím ťažší materiál, tým lepšie tlmí hluk. Aký by bol najvhodnejší, poradia iní… Ale prikláňam sa k @matko101112 Normálny rozhovor v bežnom paneláku, s 18 cm panelom medzi poschodiami, nemôže byť počuť. Alebo nech si znížia citlivosť načúvacích strojčekov… 😉
Odpovedať
@dedo758 Rozhovor v panelaku je pocut a zvyraznuje to ak v miestnosti kde sa rozprava je malo nabytku, nie su zavesy, hladke stierky, nie su koberce. A taktiez z vlastnej skusenosti viem, ze kazdy panelak je iny co sa tyka sirenia zvuku
Odpovedať
Profilova fotka
Ďakujem, súhlasím, že to nie je našou povinnosťou a že je to ich problém, ale predsa len, pre pokojné bývanie nad tým rozmýšľame. Preto sa pýtam na skúsenosti 🙂. Napríklad hudobníci či iní to mohli riešiť aj v opodstarnených prípadoch
Odpovedať
Kolko su ochotni susedia prispiet? 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@kejsix nechcem mať s nimi nič spoločné, nech si žijú svoj smutný život
Odpovedať
@zltamyska Oškrabať maľovku,napenetrovať,nalepiť plus ukotviť aspoň 5cm tvrdeného nobasilu,lepidlo,sieťka, omietka, vymaľovať. Asi ušetríte aj na kúrení,ale otázka je či po tejto investícii im nezačne vadiť niečo iné... Môže to byť nekonečný príbeh. 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@zltamyska tak sa na nich vyser. Toto je presne typ ľudí ktorí keď vidia nekonfliktného človeka ktorý je ochotný investovať SVOJE peniaze do zvukovej izolácie aby ONI hore kkti mali kľud, tak takýchto ako ste vy zltamyska, využijú ako sa len dá. Vysrať sa na nich, nech si oni odizolujú podlahu keď im prekáža hluk. Ani brvou by som nepohol. jbť ich ...
Odpovedať
Profilova fotka
Po 12e kupis kvalitne sluchatka ala Otiik a maju pokoj a este im to vrati usi k hlave od rúšok odtiahnute 😀
Odpovedať
@zltamyska ako bolo spomenuté vyššie, tiež by som dal nejakú minerálnu izoláciu. Ale myslím, že keď budete spokojní, že už máte problém vyriešený, susedia si nájdu niečo iné, alebo budú tvrdiť, že to dostatočne nepomohlo. Susedia majú problém s vami, vy s nimi (lebo nerobíte žiadny extra hluk). Takže ste si 50-50. Ja by som ešte povedal, že aj ja počujem ich, aj keď chodia alebo vysávajú, a že bývanie v byte asi pre nich nie je.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?