Malovanie - aky odtien bielej farby zvolit

Ahojte, chystam sa malovat a rozmyslam nad tym aku farbu zvolit. Konkretne mam vybratu znacku (Relius), ale rozmyslam, ci dat cisto bielu alebo zvolit nejaky odtien. Znamy maliar, mi hovoril, ze cisto biela sa zvykne davat mozno tak na strop a na steny sa pouzivaju rozne odtiene bielej. Mate s tym niekto skusenost? Davali ste cisto ziarivu bielu alebo ste si davali namiesat nejaky odtien bielej? Dakujem.
Odpovedať
no a co budes malovat? ako co sa tyka obvodovych stien, tie by som asi do tej ziarivej bielej nedavala, budu tahat az moc oci
Odpovedať
tak tak, steny sa nedavaju cisto biele, iba strop. Ono to potom nie je az tolko vidiet, ale nemas ten pocit ze si v nemocnici. Zober si vzorky, ak sa ti da, a pozri si doma na svetle.
Odpovedať
Profilova fotka
no neviem, my sme malovali len cisto bielou farbou bez nejakych primesy inej farby, odtiena. a nemam pocit, ze by to oci tahalo alebo nieco.
Odpovedať
Profilova fotka
Pre mna celkom novinka, ako po pravde som sa nad tym nikdy takto nezamyslal, ked som kupoval bielu, tak som kupil sneho bielu a hotovo
Odpovedať
@emiliee obyčajné biele nežiaria, a steny nemáš prázdne ako v nemocnici a k bielej môže ísť akákoľvek kombinácia farieb ostatných doplnkov
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte. Nam dal maliar vzorkovnik kde bolo asi 20 odtienov bielej. Bielu na stropy dava vsade v domoch rovnaku, aj ma nejake ine zlozenie. Ked sme si vybrali bielu, (pre nas bielu) zo vzorkovnika, mi poved ze to je biela s nadychom sedej. No co uz, my v tom vidime bielu 😆
Odpovedať
Profilova fotka
@lenkito10 to su ozaj take minimalne rozdiely, ze tie odlisne odtiene v tom vidi na pohlad len niekto, kto s tym pracuje a dennodenne prichadza do styku, inak podla mna bez sance to nejak rozlisit nami beznymi smrtelnikmi 😄
Odpovedať
@lenkito10 nooo ved to ze nie je biela ako biela heh. ja mam z toho niekedy take nervy , ked viem ze chcem nejaku farbu a vytiahnu na mna takyto vzorkovnik. a potom som v cudu, kedze rozhodovanie nie je moc moja silna stranka
Odpovedať
Profilova fotka
Ked su na vzorkovniku vedla seba stvorceky tych farieb, je to viditelne. Ked je ta farba uz na stene, je to uz len "biela". Este sa ma pytal ci chcem matnú alebo saténovú. Dali sme saténovú. Ziarivu bielu by som nedavala, proste bielu, ktora sa ti pozdava.
Odpovedať
My mame Het Classic všade a nemám pocit že by mi ťahalo oči. Je to krásna biela.
Odpovedať
Ideálne si vziať vzorky a priložiť doma k stene. Každopádne pri bielej farbe by som sa asi veľmi netrápil, tiene spravia svoje. Mne sa stala napríklad taká vec, že strop je biely a stena jemne sivá, vďaka tieňom však biely strop pôsobí aj tak tmavšie ako sivá stena. A to nehovorím o tom, že sklá v mojich oknách (trojsklo s UV vrstvou) totálne menia odtieň farieb či už nábytku, alebo stien. Odkedy som to zistil tak si s výberom veľmi nelámem hlavu keďže nikdy nič nebude 100% podľa predstáv 🙂
Odpovedať
@lenkito10 ta satenova je akoze aka?
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?