Holuby na balkóne

Ahojte, nemozete poradit nejake osvedcene recepty proti holubom ? Chodia si vykonat svoju potrebu na moj balkon. A sedia si v smetnom kosi ...
Odpovedať
Profilova fotka
Aj my sme mali holuby, na balkone sme mali dve kresla,ktore ked sme dali dnu,holuby zmyzli! Nemas na balkone nieco navyse? Alebo skus povesat nieco trblietave aj my mame,odvtedy fakt nechodia,mne uz tiez liezli pekne na nervy....
Odpovedať
Aj my sme mali a dokonca v kvetinaci odchovali mlade. Mali sme havkaca a ten ich potom vyhanal a prestali chodit. Ale mali sme aj nejaky cas take papierikyna spagate. Mozno lepsie dat ten kôš niekam do skrinky. Mozno nemusi byt na skodu dat si tam take tie vonkajsie rolety, alebo ho aj zasklit. A mas navzdy pokoj a hlavne cisto.. Inac take tie rolety ( jak sa davaju aj na okna zvonka) mava dost ludi, jednak to mozes mat ako tienenie pred velkymi horucavmi
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
Dobrý deň, príspevok už je síce staršieho dáta, ale ak vás stále trápia holuby, viem vám pomôcť. Vo vašom prípade je najúčinnejšie dať na balkón sieť z nylonových vlákien. Sú tenké, pritom pevné a UV odolné, takže vám ani vo výhľade brániť nebudú. V prípade záujmu píšte na palima@palima.sk www.palima.sk
Odpovedať
Profilova fotka
A co robit v pripade ak si nechcem balkon zasklit ani tam tahat ziadne sietky? To mi ostavaju uz len tie trblietky vesat, alebo ma este niekto nejaky napad? Vcera sme mali prvy den nove okna a tie otravne holuby uz nechali pozdrav na parapete. Chodia aj na okolite balkony, kolkokrat ich vidim sediet aj na vonkajsich parapetach okien, po dvoch, po troch... Neznasam ich.
Odpovedať
Chovat domovu macku , ktora ma zaujem o odhananie vtakov a rada sa cely den spaciruje po balkone ....
Odpovedať
Profilova fotka
@kollega U nas ziadne zvierata niesu a nikdy nebudu... ina moznost?
Odpovedať
Tak potom som videl u jedneho amika 2wattovy laser s pohyblivou kamerou a ta navadzala podla nejakeho programu ten laser .Dokazalo to spalit tak 10 komarov za sekundu na stene ...Myslim ze by to platilo aj na vtaky :)
Odpovedať
@kollega no to je dobra hlupost. ak je balkon nezaskleny, je to otazka casu kym macka z neho vypadne... teda u vacsiny maciek... my sme mali nasu macku 14 rokov a nevypadla, ale nervy som mala riadne, v noci som sa budila a nosila ju z balkona dovnutra. az neskor, po smrti macicky, dala moja mama balkon zasklit (skor na to nemala peniazky). ale vsetci znami co mali nezasklene balkony - macka skor ci neskor vypadla pri polovacke na vtaky.
Odpovedať
Nasa v cinzaku skakala pravidelne z balkona - teraz je uz leniva 13r.....Kazdy rok minimalne raz ale povacsine v zime ked dostala necakany smyk na poladovici :) Vsak ale pockala vzdy poctivo pri vchodovych dverach kym ju niekto pustil dnu.Bolo to druhe poschodie takze cca 10 metrov a nikdy sa jej nic nestalo.Pod balkonom bol travnik :)
Odpovedať
@misskisa Puska...
Odpovedať
@misskisa v (neviem či môžem napísať kik-u) predávali takého umelohmotného havrana- ako živý- syn je na intráku v BA a to je jediná vec , ktorá pomohla, ináč holubom nevadilo nič - ani lesklé CD-čká, ani trblietky , ani šuchotavé veci, ani prádlové šnúry, až toto zabralo, tak skús zohnať a nainštalovať, možno to pomôže, lepšie ako zasklievať balkón, nie?
Odpovedať
Profilova fotka
@ettel dakujem, toto je konecne zmysluplna odpoved ;-) ;-) Som v BA takze urcite zbehnem pozriet do Kik-u
Odpovedať
Článok sa načítava...
@kollega no tak tymto by som sa nechvalila, podla mna je to totalne nezodpovedne. a velke stastie ze tam mate travnik, potom ze mozno bola z tych, co vedeli lepsie "padat" a dopadnut, a aj povaha, ze nespanikarila, ze nesiel okolo pes, alebo nejaky debil... a aj to ze len 2. poschodie - to je vyska, ktoru macka v pohode prezije (myslim ze vacsine maciek, ak je zdrava), ale nasledok mozu byt vybite zuby - macky nemaju silne krcne svaly a pri dopade na zem jej buchne papulka o zem... takze proste - mate stastie ze vasa macka je ok, ale nedavala by som toto ako radu na fore, ani by som sa s takymto niecim nepriznavala... lebo je to pre mna z podobneho sudka, ako pustit male decko, bez kolesa, same plavat do hlbokeho bazena...
Odpovedať
@misskisa inak ta sietka nie je zly napad. my mame byt v uplnom centre BA, kde je s holubmi velky problem. jedna strana domu je otocena na jedno z hlavnych namesti v historickom centre, a ja som si len pred par dnami vsimla, ze jedna suseda tam ma natiahnutu sietku - a ma ju vraj skoro uz rok, a kazdy den ked do bytu chodim, tak prichadzam z predu, a pozeram sa na fasadu... sietka je uplne neviditelna, len ked sa clovek na to zahladi a skuma to poschodie, tak ju vidi. vlastne musi byt takato "neviditelna" lebo inu by pamiatkari nedovolili... tak ak by ti "recept" s havranom nezabral, mozno stoji za zvazenie aj sietka :-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
ozivim temu,poradi niekto,ako postupovat proti tomu,ze sused z dola,pod nami,krmi holuby a ine vtactvo celorocne,mam na balkone aj na inych parapetach trus denne-krmi ich stylom,ze sype zrno rovno na vsetky parapety,co ma v byte,a tak ich naucil-ony ani neodletia,ked ich plasim,spray ani nalepky nezaberu,viem,ze by som to mala riesit na schodzi v bytovke a nie tu,ale ja si myslim,ako poznam osadenstvo,ze s nim nechcu mat nic,nebudem rozpisovat,ze je to psychos,. pod nim uz nik nebyva,on tie zvysky stale zhrna dole...nic proti vtactvu,ale uz je to v takej miere,ze sa obavam,ze v lete tu toho bude este viac...je na to nejaka vyhlaska,cim by som mohla pripadne argumentovat,lebo tu vznika gazdovsky dvor....dohovor mu nepomoze
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
Co tak otravit. Myslim holuby.
Odpovedať
@budova1 to hadam nemyslis vazne?ja len dufam,ze az sa na jar zacne zateplovat a bude tu ruch a lesenie,tak ich prestane krmit ,a ze niekto rozumny mu dohovori,aby sa potom nenicila nova fasada,balkony,omietka,ale s takymi psychopatmi je to tazke,pravdu maju len oni..
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 12 mesiacoch
Profilova fotka
@budova1 A čo tak otráviť teba?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
Jediné a overené riešenie je pasca na potkany. Po pár úlovkoch si holuby zapamätajú, kam chodiť a kam nie.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Zdravim, nuz ja som s nimi bojoval celu zimu, nakoniec len pomohla zelena nylonova sietka z obi. Cena 3,60. Tie potvory ako zistili, ze je na balkone sietka, tak zacali sadat na svetlo nad balk. dverami, tak som ho zakryl sietkou, potom sadali na vedlajsie okno, aj to som zakryl sietkou. A odvtedy uz cca pol roka pokoj, sedavaju vsak u susedov. Trblietky, sacky a cdcka uspesne ignorovali.
Odpovedať
@vietordoplachiet akoby si na tie bežné veci zvykli, že aj na cédečka aj na všetko takéto. ale musím povedať, že tá zelená sieťka, to by mi ani nenapadlo, tebe to jak napadlo čosi takéto skúsiť??
Odpovedať
Profilova fotka
@sucho_22 presne tak. Ako ale je to take prirodzene, ono pokial zbadaju, ze dana vec na nich nejak neutoci, tak si proste na to zvyknu
Odpovedať
@sucho_22 Nuž objavil som ju na jednom balkóne pri parku a hneď mi bolo jasné, že to funguje, lebo všetky okolité balkóny štandardne označkované holubmi a tento 1 pekný, čistý. A naozaj to funguje. Dokonca ani silné slnko, ani zima tej sieťke neškodí. Nepotrhala sa.
Odpovedať
Profilova fotka
Nylónová sieťka, že by toto vyriešila? To by som nepovedal, svokrovcom to skúsim odporučiť, lebo tí s týmto majú problém roky rokúce.
Odpovedať
Kupoval som túto, je pevnejšia a za vyše pol roka sa ani jedno očko neutrhlo: https://www.obi.sk/ochranne-siete-pro... A to mi na ňu už aj kusy omietky popadali z balkóna nado mnou a aj 2x sa holub zaplietol, lebo ostali pierka na nej...
Odpovedať
Profilova fotka
Vsetko na com ti sedia by som proste vypratal. Iank celkom fajn funguju aj atrapy vacsich vtakov na zastasenie tych mensich. Mozno by som vyskusal aj to
Odpovedať
@dangs lenze na tie si casom zvyknu, aspon moja skusenost je taka, ze vobec ich to nejako neodplasilo, praveze este vo vacsom zacali, ked dosli na to, ze je to len atrapa 8-(
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?