Cistenie podkladu pred lepenim obkladu

Caute chcem sa opytat co si myslite o takto ocistenom podklade? Isiel na to penetrak a sietka. Ale "majstri" tam nechali vsetko co ostalo po strhnuti obkladu, ktory isiel dole aj so starou omietkou. Toto su podla nich dobre prilepene obklady Dakujem
Odpovedať
a co je natom zle pokial to je rovno, nieje to na buchty a drzi ?
Odpovedať
Z tohto pohladu, ze moze byt aj horsie je to v poriadku. Ale 2 ale. 1. Ja neplatim ludi na to aby to spravili zle, ale v unosnej miere, ale aby to bolo v poriadku podla nejakych pravidiel. To ze obkladacky drzia iba na pasoch od hrebena je mozno este horsie ako buchty. 2. uz nam polka odpadla lebo slabo drzala omietka a druhu polku tam nechali. Spravili 2 chyby a to, ze neoverili omietku a to, ze na tych pasoch im to naprd drzalo.
Odpovedať
@polotrol skuste nastudovat postup ako sa lepia obklady a dlazba s pouzitim hrebena😉. Asi budete prekvapeny ale podklad a obklad je spojeny min. 60%plochy a je to SPRAVNE. To ze tam zostalo lepidlo nieje zavada pokial to lepidlo pevne drzi na podklade. Ak este niecomu nerozumiete rad vam vysvetlim.
Odpovedať
@profistavbari nech sa paci, vysvetlite mi preco sa pouziva hreben a potom mozno pridete na to preco je to zle. Len tak pre info, mozno to pomoze: https://youtu.be/cdFSUagnQaw
Odpovedať
Ja som predpokladal, ze sa to ma cistit az po panel, ktory je vidiet na obr.
Odpovedať
@polotrol ale ved v tomto videu pouzivaju hreben a ano JE TO SPRAVNY POSTUP.
Odpovedať
@profistavbari dakujem a ake to moze mat nasledky ked to dobre neoskriabali?
Odpovedať
@polotrol pokial to drzi tak ziadne. Staru omietku treba skontrolovat. Musi pevne drzat,nesmie pri poklepani duniet... verte ze stare lepidlo je v poriadku oproti napr. zle spravenej hydroizolacii😉
Odpovedať
@profistavbari ten pojem asi ani nepoznaju. Ale dostal som aj taku info, ze to moze cele padnut. Lebo je to v principe nieco ako tapeta.
Odpovedať
Profilova fotka
@polotrol bohužiaľ, z fotiek nie je vidieť podklad, takáto omietka by na tehlovom murive bola v poriadku, na paneli môžu fľaky odskočiť. Je to bežný nedostatok po odformovacom oleji.
Odpovedať
Profilova fotka
@polotrol Ja nechapem co tu riesis na fore.Ak vies ako sa to malo robit mal si si na obkladacov davat pozor aby robili tak ako chces ty... A nie teraz tu vypisovat a davat foto. Co ti my s tym spravime..Ak si nespokojny ries to s obkladacmi...
Odpovedať
Cakal som ze sa dockam normalnej odpovede, ci je podklad sprane upraveny, ale to by som od tohto fora a danych ludi cakal asi privela. Ale kedze sa ho ani nedotkli a nechali tam to co ostalo po strhnuti obkladu tak to asi dobre nebude.
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?