Ako znizit krocajovy hluk na parketach?

Zobraz úvodný príspevok
Byt je uz komplet prerobeny, parkety su prebrusene a nalakovane. Koberec nezabera. Da sa to urobit estr nejak dodatocne alebo len vybrat parkety a nanovo davat. Dakujem za vase prispevky.
Odpovedať
1
2
mia To už technickou úpravou podlahovín, ak len nechceš celé parkety zakryť, neporiešite. V starších domoch sa klasické parkety lepili priamo na zrovnaný tvrdý podklad, ktorý je zlým hlukoizolátorom. Jediné čo môžete urobiť sú papuče s mäkkou podrážkou nekĺzavé.
Odpovedať
@ramzesa ahoj..nechcel som sa Ťa dotknúť a nebolo to mierene na Teba, iba tak všeobecne mi prišlo ľúto, že každý pozerá len na seba. Mne sa zdá, že vo vašom prípade, môže ísť o hluk od úplne iných susedov.. aj to sa stáva..my sme v paneláku počuli treskot dverí a vysávanie z bytu o dve poschodia nižšie. Aj vaša suseda môže počuť aj zvuky od niekoho iného, ale myslí, si, že ste to vy. Neprispelo by k väčšej tolerancii z jej strany, ak by si prejavila empatiu a snahu "riešiť" problém? čo tak ich pozvať na návštevu a trošku sa spriateliť? Ja neviem, možno je to blbosť, ale ľahšie sa možno znáša hluk, keď vieš, čo sa deje a prečo sa to deje.. toto sú veľmi zložité veci. my si teraz našťastie užívame relatívny pokoj v dome, lebo okolo nás prakticky ešte nie sú žiadni susedia.. sme skoro sami na celej ulici :) je to božské. Neskutočne príjemné a ohlušujúce, krásne večerné ticho, ktoré je na nezaplatenie.
Odpovedať
Profilova fotka
@mia17 my sme cca 50roc. parkety vybrali komplet vsetky.Pekne rad radom, manzel kazdu jednu ocistil, ja som ich ukladala a cislovala. Vybrali sme ich vsetky, polozili hrubu OSB dosku, na to sa pekne na seba poukladali na tesno parkety. Potom sme pozicali storj, prebrusili, prach isiel do skar a nalakovali sme parkety. Potrebovali sme navyse jeden cely rad :-| Inak hrozna robota, ale stalo to zato. Ak najdem fotky, poslem............
Odpovedať
Profilova fotka
@konteska
Odpovedať
@pripad001 to je asi tým že si býval na najvyššom poschodí a debilný sused ako ty, ti nehrával hokej nad hlavou! Mám tri deti a žiaľ v paneláku sa musia ľudia prispôsobiť tomu kde žijú!!!!
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
Podobne ako @konteska som podlahu v starom byte riesil aj ja. Povodna skladba: hrube parkety, vrstva ~2-2.5cm dosiek priklincovanych priecne na hrunych hranoloch, hranoly vnorene do ~30cm vrstvy skvary. My sme vsak vyhodili aj parkety aj tie stare dosky a na hranoly v skvare sa priskrutkovali 2.5cm hrube OSB dosky s perodrazkou - vznikla rovna osb doskova plocha, na ktoru isla 8mm hobra a na hobru 1cm hruba plavajuca podlaha. Snazili sme sa vybrat tie lepsie a hrubsie materialy. Ucel to splnilo - chceli sme, aby podlaha nevrzgala, co pri starej podlahe bol problem - parkety sa hybali pretoze tie dosky pod nimi uz boli stare a tiez boli niekde volne. Samotna hobra podla vyrobcu vraj tlmi krokovy hluk dobre. Len nase male deti, ked nekracaju vyslovene slimacim tempom, tak predsa len trochu "dupu". Trochu to "duni". Rozmyslal som o prekryti plavajucej podlahy este kobercom (kvoli nam a hlavne susedom). Ma v hore popisanej skladbe nasej podlahy vyznam polozit na vrch este koberec? Na kusku mame v obyvacke nejaky nie velmi drahy koberec z ikea (ale 2x1.5m). Prilis velky rozdiel nepocut - ci kracaju po koberci alebo laminatke. Preto neviem, ci polozenie povedzme celoplosneho koberca by malo (okrem toho, ze to bude stat peniaze) nejaky prinos. Videl som, ze existuju podlozky pod koberec, ktore slubuju znizenie hluku, ale neviem ci to v mojom pripade ma vyznam a ci to netreba lepit na podlahu - co nemienim, lebo by som znicil laminat.
Odpovedať
@peter788 ahoj. Existuju koberce s filcovym podkladom, Hladal by som s vacsou hrubkou. Co sa týka dunenia, asi to významne nepomôže. Pomôcť to môže ale výrazne stlmiť hluk v celej miestnosti (eliminujú sa odrazy podlahou) a tiež ak deťom niečo spadne na zem. To je môj názor.
Odpovedať
@ramzesa fuha..tak to asi nie je ok.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?