Zapojenie termostatu

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Dobry den, vedel by niekto poradit ako do kotla zapojit termostat? Dakujem za kazdu radu.
Odpovedať
1
2
@duzu no vidis a zas som o kus mudrejsia. Sice je mi to na nic, lebo u mna kuria v tesnej spolupraci TEHO a TEKO (teda teraz nekuria, ale slubili, ze od polnoci zacnu) a vsetky ostatne termostaty co mam v dome (v rure, chladnicke, mraznicke, pracke, elektrickom radiatore a v zehlicke) zapajat nebudem. :-N
Odpovedať
@technik007 ale kurna, kupila som novy a ten ma tu c.h.ujo-vinu, prediktivne pisanie a za ten svet neviem zistit ako to odstavit (navod som este necitala, ale asi aj na to dojde :-p )
Odpovedať
@gkrivanek a ten na stene v izbe tiez zapaja co spusta kotol?
Odpovedať
@originalx ak to nesluzi pre zonovu regulaciu tak samozrejme.
Odpovedať
Profilova fotka
@technik007 ked otvorim dvere do pivnice, na schodoch v kute ma caka hasiaci pristoj, to je moj velky kamarat. Samozreje nebude. Hasit vodou nieco eketricke 😉 a z vlastnej skusenosti som sa naucila hasit horiaci olej solou 😂
Odpovedať
@miriam2908 No vidím že si sa "zahrýzla" aj do problematiky hasenia ;-) Ty sa nezdáš... Aký prístroj máš v pivnici, len pre zaujímavosť?? :-S
Odpovedať
@zita19 To mám aj ja keď píšem SMS, moja polovička mi je schopná odpísať na moju SMS do 15.sek., ale ja mám problém napísať do 2.min.aj to s odretými ušami. ;-) Radšej jej zavolám a mám to.. :-D :-D Mobil nie je až taký kamarát.. :-)
Odpovedať
@technik007 mobilom len volať na to stačí úplne blbí nikto sa ti naň nenamontuje a len stručné správy , kto chce hovoriť pol dňa aby minul kredit, môže zdarma cez rôzne aplikácie z pevného internetu kde neplatíš za dáta, píše sa tieš pohodlnejšie z klávesnice ako z mobilu, tam ozaj len krátke SMS
Odpovedať
Profilova fotka
@technik007 nooo je taky cervenyyy... 😂 Ale nie srandujem, praskovy
Odpovedať
@miriam2908 Tak potom môžem kľudne spávať :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@technik007 preco ty? Skor ja 😂 chcela som este interny pohybovy alarm ale zatial som sa dostala len k plynovke na skrini. To sa este len kludne spi.
Odpovedať
@miriam2908 A čo alebo kto Ti v tom bráni?? ;-(
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@technik007 no zo zaciatku ked sme sa nastahovali tak som na tom trvala, ked som bola v noci sama doma s dvomi detmi. Ale uz som si zvykla na dedinu a je to tu super. Pistol mi asi staci. Tak to uz len posuvam ze kupime kupime a furt nic z toho 😂
Odpovedať
@gkrivanek čo sa týka svorkovnice to tak úplne nie je, aj revízny technik musí mať prístup (revízak plynár, revízak elektrikár) a samozrejme aj majiteľ, v prípade zásahu do technologickej časti kotla sa môže ukončiť akurát tak záruka resp. výrobca sa na to bude vyhovárať. Svorkovnica na pripojenie elektriny a príslušenstva je ale považovaná za tzv výstupne rozhranie kde nikto nesmie brániť prístupu opravneným osobám a tou nie je len technik od kotla.
Odpovedať
@hancisk to uz vidim ako zapoji na svorkovnicu tepelneho cerpadla elektrikar veci. Ani jeden sa toho chytat nebude. V momente pada zaruka. Rovnako aj s vyssou radou kotlov.
Odpovedať
@gkrivanek ale keď elektrikár - revizák robí revíziu elektrických spotrebičov musí spraviť merania, priamo na tej svorkovnici, nehovorim o "elektrikaroch" ktory akoze robia elektriku, tych som stretol vela a zopar som musel aj nahlasiť na technicku inšpekciu na odobratie paragrafu pre hrube porušenia pri inštalaciach. Ono su aj elektrikári (elektrotechnici) profíci ale tý nejdu robiť inštalácie v domoch. Ešte k tomu revizákovy on je dokonca zo zákona povinný vykonať tieto merania
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 11 mesiacoch
Ahoj nevie niekto poradiť ako zapojiť termostat k tc? Prikladam schému termostatu a TC. S perom som skúsil dokreslit ako si myslím zze by to malo byť.
Odpovedať
Tc
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?