Vnutorne priecky zacali vlhnut -novostavba!!!

Ahojte poradi niekto ako mohlo toto vzniknut?? Prikladam foto byvame od Vianoc minuleho roka a zacalo to v lete teraz izolacia pod prieckami vsade z vonkajsej terasy je foto tam sa robil poter pod nim tiez izolacia a medzi poterom a murivom bola dilatacna paska a teraz je na 30cm porfixe 20cm polystyren ....robi mi to smerom od terasy do spalne a na chodbu ostatne susedne izbi su ok...nechapem co to robi ci z terasy nejako sa dostava voda do chalupy alebo co to robi...robi to iba ale cca 13cm od zeme....kurenie podlahovka ,dlazba +plavacka Dakujem za rady
Odpovedať
@katka6161 ako toto mohlo vzniknúť? No z toho bazéna /terasy/ ide voda cez murivo. Nieje tam zvisla hydroizolacia.
Odpovedať
Terasu mas vyspadovanu od baraku? Barak ste si robili sami ci firma. Ak sami tak daj foto pred zateplovanim ako ste poriesili detail napojenia terasy a domu.
Odpovedať
Toto bolo pred poterom takto....na to poter a na murivo polystyren takze odtial to asi prechadza poter je do roviny....je tam aj zlab a tam som planoval dat dlazbu a do spadu do zlabu pomoze to ?alebo musim polystyren 15cm od spodu vyrezat a dat nejaku lepenku alebo nieco
Odpovedať
@katka6161 Však @megdesign ti to hneď napísal, že tam nie je zvislá hydroizolácia. 8-( Ten asfaltový pás si mal vytiahnuť z terasy až na stenu.
Odpovedať
@katka6161 a tu mozes vidieť ako nie je spojena horizontalna hydroixolacia s absentujucou vertikalnou. Bez nej to bude stale zle.
Odpovedať
Hmmmm achh...a teraz co poradite? Ked tam mam ten polystyren uz aj v sietke:/
Odpovedať
Profilova fotka
@katka6161 keby ste spravili najprv dom konstukcne ako ma byt a tak na tastahovali tak by ste nemali teraz skodu, no uz je neskoro, stale nepochopim ze to tak robi vecsina ludi, staci vam napojit fasadu na tu terasu, tam asi pojde drevena terasa? ci preco je taky schod do domu? dajte tam na spoj neajku butylovu pasku, a pretrite 2k cementovou, a uz nezatecie
Odpovedať
@jblaze tam ide dlazba na ten poter ,takze mam to chapat ze farbu ked budu tahat tak aby pritreli aj na terasu ? Teraz som tam dal silikon ale to asi nepomaha....schod je taky lebo terasa a platna bol jeden celok a toto je spodne murivo ....niekto doraba terasu zvlast my sme to dali naraz jednu platnu ...takze teraz mi vali do poteru voda a ked tam neni lepenka horizontalna tak to presakuje do muriva ....mozno bynstacilo dat dlazbu spad od domu vyssi a coklik ci?
Odpovedať
Profilova fotka
@katka6161 silikon nieje dobry na tieto aplikacie, neviem si predstavit ake mnozstvo ho tam muselo ist aby to malo neico zachranit, snad 10 tub? vravim ze butylovu pasku. a pretriet ju 2k cementovou hi
Odpovedať
@jblaze diki za vas cas a radu
Odpovedať
@katka6161 nema byt nahodou ta platna terasy oddelena od platne domu? V okoli to tak maju, aspon styrodurom, kvoli premrzaniu a teraz vidim, ze aj kvoli vode...
Odpovedať
@topasitta "a teraz vidim, ze aj kvoli vode" - to si ako vydedukovala?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@gashtaan myslela som to tak, ze ked si ten beton z terasy nasaje vodu, tak bude presakovat aj do vnutra domu, kedze to nemaju oddelene, ale vyliate vcelku s platnou domu. Ale to len moj velmi laicky nazor. Ci?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Ach jaj. Takto to vyzerá keď sa robia veci bez rozmýšľania. Ako sa môže ešte v dnešnej dobe zaliať platňa spolu s terasou? Dá sa to opraviť, ale opäť to je na úkor peňaženky. Človek keď chce ušetriť pri takýchto detailoch, si práve len narobí problémy a nakoniec ho to bude aj viac stáť. Bez nejakého priameho zásahu by sa to dalo spraviť tak, že kde je styk steny s podlahou, tam dať buď butyl pásku (mne sa viac pozdáva) alebo hydroizolačnú tesniacu pásku a aspoň 2, radšej 3 vrstvy hydroizolačného náteru na celú terasu. Dlažbu dať do spádu smerom von od steny domu a tam doriešiť odvodnenie (žľabom napríklad), aby tam voda nestála – ale tu už je potrebný zásah do toho poteru. Ale ako vidím ani ten múr na pravo nie je oddelený hydroizoláciou od platne. ..ďalší problém. Múr treba tiež izolovať, aby cez neho nešla vlhkosť do platne. No čo už, za chyby sa bohužiaľ platí 😞
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?