Nechce podpísať predĺženie stavebného povolenia

Ahojte mám otázku čo robiť keď sused nechce podpísť aby nam.predlzili stavebné povolenie...už raz ho podpísal a chceme ho len dokončiť...tak nevieme čo s tým
Odpovedať
Profilova fotka
@preciosa zacali ste stavat a nestihate urceny termin, alebo ste nezacali ani stavat ?
Odpovedať
@preciosa Sused nič nepodpisuje v ziadnom stavebnom konaní. Má len možnosť sa vyjadriť, či má alebo nemá námietku. Pokiaľ vám bolo vydané stavebné povolenie, začali ste stavať a v povolení bol určený termín dokončenia stavby, ktorý nestíhate, dáte žiadosť na stavebný úrad o predĺženie termínu dokončenia stavby. Sused s tým nič nemá, rozhoduje tam stavebný úrad. Nepotrebujete žiaden jeho súhlas.
Odpovedať
@moratibru ano mame uz postavene ale bohuzial peniaze nam nezostali tak este prerabame a chceme zobrat pozicku z banky a tam sme zistili ze nam skoncilo stavebne povolenie...ano je to nasa chyba....a stavebny urad nam dal papiere ze to musia podpisat aj susedia ze neviem sice koli comu ked uz raz podpisovalia suhlasili a dnes sa mi sused vyjadril ze on to nejde podpisat ze nema proti tomu nic ale ze on sa ide vyjadrit @majkoj
Odpovedať
Profilova fotka
@preciosa stavebny urad keca, susedia nic podpisovat nemusia. Stavebny urad je akurat povinny ich oboznamit a takto akurat chcu aby si urobila robotu za nich.
Odpovedať
@preciosa ja som predlzoval, vypisal som jednoduchy papier, zplatil kolok vybavene, nikomu nikto dalej nic neoznamoval, susedov je do toho v podstate hovno, kludne ste si mohli napisat dlhsi termin vystavby, chod na urad nech ti ukazu podla akeho zakona postupuju..
Odpovedať
@preciosa Bohužial ľudia sú rozni a nie všetci sú kompetentní. Raz bolo vydané stavebné povolenie a nič sa v ňom nemení. Je pravda, že zmena termínu dokončenia stavby alebo predlžovanie lehoty stavebného povolenia by sa malo vydávať takou formou akou bolo vydané stavebné povolenie, čiže rozhodnutím ale často sa to robí len oznámením, že sa vyhovuje žiadosti o zmenu termínu dokončenia stavby. A zasiela sa to len stavebníkovi. Ale aj keby sa išlo rozhodnutím, tak len na základe vašej žiadosti by vám stavebný úrad vyhovel a v rozhodnutí by vám predlžil túto lehotu, ale účastníkom konania by to len zaslal, oni sa k tomu nevyjadruju, nemaju co podpisovať. Ak by to bolo rozhodnutie, maximálne by sa voči tomu mohli odvolať, ale to mi príde ako úplná hlúposť. Ako hovorí @majkoj, nech vám ukážu podľa akého paragrafu vyžadujú súhlas suseda.
Odpovedať
ja niekedy nestiham zasnut, aki nekompetentni uradnici dnes sedia na uradoch.. Clovek laik pomaly lepsie ovlada zakony, ako nejaky uradnicek.. Toto ma vie neuveritelne dozrat.. A este bude buzerovat obycajnych ludi takymito vymyslami, ako aj v tomto pripade.
Odpovedať
@preciosa Pokiaľ bolo zo stavbou začaté, tak stavebné povolenie je platné. SÚ je potrebné požiadať o predĺženie doby výstavby, ako zmenu jednej z podmienok platného SP. (Možno má obec-SÚ aj a svoje webstránke zverejnený vzor žiadosti). O predĺžení doby výstavby - na jej dokončenie, bude rozhodovať SÚ, pričom niektoré SÚ iba oznámia (mimo správneho poriadku) formou listu, že s navrhovaným predĺžením doby výstavby súhlasia a list doručia na vedomie aj ostatným dotknutým účastníkom a dotknutým orgánom (ktorí boli dotknutí v stavebnom konaní, t. j. pred vydaním SP, kde sú aj uvedení). V prípade, že SÚ bude o predĺžení doby výstavby rozhodovať v správnom konaní a vo veci bude vydávať rozhodnutie, tak účastníci majú po oznámení konania vo veci predĺženia doby výstavby iba PRÁVO a NIE POVINNOSŤ sa vyjadriť k obsahu predloženej žiadosti. Pokiaľ by sused ako účastník konania vzniesol námietku, že s predĺžením doby výstavby nesúhlasí, SÚ by ju mal vyhodnotiť ako neoprávnenú a túto námietku zamietnuť a dobu výstavby predĺžiť rozhodnutím. Účastníci konania majú právo podať odvolanie aj proti rozh. (iba v správnom konaní). SÚ by nemal vyhovieť odvolaniu a spis s odvolaním pošle na odvolací orgán, ktorý v odvolacom konaní odvolaniu nevyhovie a rozhodnutie SÚ potvrdí, ktoré sa stane právoplatným a vykonateľným dňom doručenia.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?