Mriežky a kolieska na sporáku - čistenie

Dobrý deň, máme plynový sporák zn. Nardi, sú tam liatinové mriežky a kolieska, veľmi zle sa to čistí, hlavne od mastnoty, po 5 rokoch vyzerajú dosť zle (aspoň pre mňa) ...rozmýšľala som či sa to nedá prestriekat čiernou farbou, lenže akou ??? Existuje ohnovzdorna farba, ktorá zvládne aj teplotu plynu ? Poradíte mi ? Ťažko sa mi čistia hlavne mastné fľaky, vôbec to nejde dole ?!?
Odpovedať
Nedaju sa strcit do umyvacky? Pozri navod. Ked ano, nie vsetky sa daju, tak ich tam treba pravidelne strkat, ono to casom pusti. ked nie, kup si odmastovac za studena, porozkladaj mriezky na handru, dokladne nastriekaj, nechaj posobit aspon hodinu, potom vysuchaj co ide dole, a oplachni. Treba opakovat az kym nebudu ciste. Na mastnom povrchu ti ziadna farba drzat nebude, takze tak ci tak by si ich musela dokladne odmastit a aj obrusit az na kov. Ale ked sa do toho das, su ziaruvzdorne farby na trhu, je ich celkom dost na vyber https://www.farby.sk/farby/specialne-...
Odpovedať
Ja by som to riesila cisticom od amway-u aplikujes stetcom tenku vrstvu 1-2mm nechas posobit a potom len oplachnes. Vsetky necistoty, mastnoty a spaleniny ti to vyzerie a bude to vyzerat ako nove... U nas doma sa to pouzivalo na pripalene hrnce zo spodu (predsa len ten plyn ma tu magicku moc ze hrniec zo spodu scerna na uhol) a islo to dole vsetko bez namahy... Len pozor!!! Nepouzivat v blizkosti dreva... Asi by som to robila niekde na zahrade na kartone...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?