Krepové posteľné prádlo

Ahojte, zariadzujem chalupu... Potrebujem viac kusov krepového posteľného prádla, najlepšie niečo vidiecke alebo chalupárske..... Všetko je nad 20€. Viete mi poradiť niečo lacnejšie, prípadne dvojbalenia alebo podobne.
Odpovedať
Profilova fotka
Na chalupu skôr bavlna, lan ci flanel. Net je plný vidieckeho štýlu navleciek ale asi nie krepovych
Odpovedať
Krep osobne ndmam rada 😒 dala by som skor bavlnu v jemnych farbach - nech nevydno ze su po xy praniach. Mam navliecky z lidlu abo z jysk.
Odpovedať
Profilova fotka
Krep nie, to je hrozne, všetky také obliečky som povyhadzovala akurát tie čo som dostala do daru som si nechala lebo mi to prišlo neslušné ale nepoužívam ich. Zakaždým sa mi v nich perina zdrcne do jednej gule dole
Odpovedať
krep nie, kúpiš aj v akciách, aj na nete lepšie obliečky...
Odpovedať
Krep nie, ten co sa teraz vyraba je velmi tenky, niektory je dokonca len skrepovany (zehlenim) pri vyrobe a po vyprati sa cely krepovy efekt strati, dokonca som videla krep z nejakej podivnej umeliny. Na chalupu klasicky kanafas co vydrzi roky, alebo klasicka bavlnena povlakova veba vo vacsej gramazi s nejakym retro vzorom. Na chalupu by mi nevadili ani nejake tmavsie jednofarebne..
Odpovedať
Ďakujem, zhodli ste sa :)
Odpovedať
Ja nakupujem cez Honor, vacsinou cez e-shop. V Cadci maju aj kamennu predajnu, je to slovenska vyroba- kupujem tam uplne vsetko od paplonov az po vreckovky. Inak objednala som si paplony a prisli mi v krabici, pod obalom s oznacenim Scan quilt x-) Asi siju aj pre nich a ti si tam pekne prihodia inu cenovku a vsetci su spokojni 8-) Obliecky maju od cca 13€ :-) Krepove su drahsie, ale s tymi nemam skusenost, raz som v takych spala u kamosky a skriabala som sa este 2 dni, brrr :-x .
Odpovedať
Profilova fotka
Prečo práve krep? Podľa mňa je to to najhoršie, na čom sa dá spať. Radšej by som volila klasiku - bavlnu.
Odpovedať
@fantana krep je fajn, ale akurát tak v lete, aspoň podľa mňa, ale tiež by som radšej išla do bavlny, krepové mali teraz aj v lidli a do desať euro stáli :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@danielitika Tak na leto by sa to ešte dalo ale keď už raz kupujem nové posteľné prádlo, tak si potrpím na tom aby bolo kvalitné a aby som ho mohla používať aj v lete aj v zime.
Odpovedať
@fantana kvalita nehovorí o tom, či ho môže používať aj v lete aj v zime, ale sú materiály, ktoré sú v zime lepšie a to isté aj v lete :-)
Odpovedať
@fantana kedysi sa krep vyrabal z cistej bavlny a to bolo paradne postelne, nekrcive, pritulne.... Mne jedno vydrzalo hadam 10 rokov. len to bolo za toho strasneho socializmu, ked bolo postelne z bavlny, uteraky cloveka ususili, parky a sunky vyrabali z masa.... Lenze tie dnesne krepy aj ked su bavlnene tak to je o nicom
Odpovedať
Článok sa načítava...
Pozor, nie je krep ako krep! Da sa obstarat aj kvalitny cesky krep v dobrej cene a s peknym vzorom, len treba vediet kde a samozrejme, treba si potom tie obliecky usit (alebo dat usit).
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?