Kotol Bosch condens GC 2300i W 24 nekúri

Profilova fotka
Zdravím. Pred nedávnom sme v staršom dome riešili kúrenie a bol k radiatorom na rozdelovači namontovaný aj plyn. kotol Bosch condens GC 2300i W 24 avšak zatial tam nebývam a preto nebol zapojený zásobník. Chlapík ktorý kotol mal spustiť má pravdepodobne covid a cez telefon mi povedal že stačí už len kotol zapnúť a nastaviť teplotu. Avšak ked kotol zapnem tak nezačne kúriť. Zobrazuje 13st. Ja som nastavil 35st. do radiátorov ale nič sa nedeje. Chybu žiadnu nevypisuje. Viete mi poradiť?
Odpovedať
No v prvom rade by kotol mal spustat dervisak. Suvisi s tym zaruka. Skontrolujte ci mate pusteny plyn do kotla a aj vsetky privody/odvody vody ci maju otvoreny ventil. Ja som mal kotol (ina znacka) najprv zapojeny bez plynu (zatvoreny ventil) a vyuzival som iba zapnute cerpadlo na odvzdusnenie systemu. Servisak pustil plyn a kotol zacal kurit. Potom ponastavoval vsetko cez servisne menu. Cize bolo by lepsie zverit to odbornikovi. Urcite ich bude viac, nie iba jeden.
Odpovedať
Profilova fotka
Jednoznačne by to mal riesit servisak len dnes mi jeden z okolia nevedel ani povedat ci tento rok pride. Tak som skusil tu ci niekto nema skusenost. Kotol ma plyn pusteny aj ventil studena/tepla voda. Pri zapnuti sa aj horak na chvilku zapne ale potom ho vypne a nic.
Odpovedať
@john_coffey čerpadlo ide???
Odpovedať
Ak ma kotol vsetky media, ktore mam mat a pozapnuti horaka po chvilke vypne, tak zrejme nema nastavene zakladne parametre. Niektory snimac/parameter ho prinuti vypnut. S tym veru iba servisak poradi. Cez servisne menu nastavi, co potrebuje. Mozno po telefone by vedel pomoct, ked nemoze dojst.
Odpovedať
Profilova fotka
@robo28w No ze vie fungovat to som sa presvedcil ked som nahodou podrzal jedno tlacidlo a vyvolal rezim pre meranie spalin a kotol zacal kurit a aj cerpadlo vodu hnalo vodu do radiatorov ale kedze to bola viacmenej nahoda tak som to vypol.
Odpovedať
Profilova fotka
No nic zajtra skusam zohnat servisaka. Dakujem
Odpovedať
@john_coffey daj vedieť čo tomu bolo.
Odpovedať
Profilova fotka
Trošku neskôr ale predsa. Technika som zohnal ešte pred sviatkami. Ten si pokukal kotol a potom že preto kotol nekúri lebo sme nepripojili izb.termostat. Oddekloval kotol a do svorkovnice kam sa ten regulator pripája vložil asi bypass z obyčajného 1,5med.kábla. A kotol po reštarte fičí.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?