Chcel by som nájsť konzultanta na esej o kosačkách

Dobrý deň, som Severín a rád by som sa poradil so spolunadšencami a entuziastami kosačiek. Máme napísať osemstranovú esej o hocičom a preto som sa rozhodol písať o kosačkách. Nenapadá mi ale veľa zaujímavých tém o ktorých by som v práci mohol hovoriť. Za každý príspevok budem veľmi vďačný. S pozdravom Severín
Odpovedať
@severin5 A máš predstavu, čo konkrétne by si o kosačkách písal? A to ti zadali úlohu v práci? Kde pracuješ?
Odpovedať
@chrobak7 na urade vlady 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@chrobak7 a či to neni prezlečený Santos. Aj ten bol špecialny diskutant na kosačky
Odpovedať
Ja chcem takú robotu kde sa píšu eseje😄
Odpovedať
@chrobak7 Zatiaľ som rozmýšľal že budem porovnávať rôzne typy kosačiek a uvediem ich výhody a nevýhody. A pracovať pracujem na osemročnom gymnáziu ako študent 8 ročníka základnej. Túto úlohu nám zadala učiteľka informatiky čo je celkom absurdné keď si zoberiete že na slovenčine sa píšu najviac trojstranové slohy.
Odpovedať
@severin5 cize temu na esej si mozes zvolit?
Odpovedať
Nie som úplne nadšenec, ani nemám čas ti robiť niekoho kto ti bude radiť s esejou, ale ak sa do nejakej témy zahlbiš, isto sa dá napísať osem strán aj o kosackach. Začal by som históriou, rozdelil kosačky do rôznych kategórií, spomenul agro kosačky s nejakými veľkolepými zábermi a zakončil by som to špecialitou co sú isto vretenove kosačky ktoré kosia napríklad dokonale golfové ihriská... Ak máš v okolí nejaké, skús tam zájsť, možno sa niečo nové dozvieš
Odpovedať
@severin5 Tak už je to jasnejšie. Ty nepracuješ, ale si študent 8. ročníka. Alebo za to, že chodíš do 8. ročníka, dostávaš výplatu? Som myslel, že pracuješ v nejakom koncerne a niekto vám to zadal v robote kvôli kariérnemu postupu. Píš veci tak, ako sú, nie že v práci nie je o čom hovoriť. Napíš rovno, že v škole si dostal úlohu od učiteľa.... Keď tak budeš zavádzať aj v eseji, tak sa môže stať, že to nebude dávať zmysel. Aké typy kosačiek konkrétne chceš porovnávať? A vyznáš sa v kosačkách ty? Lebo ak chceš o tom písať, musíš byť v tom dostatočne znalý. Vieš napr.: - aký je rozdiel rozdiel medzi rotačnou, vretenovou a lištovou kosačkou? - opísať výhody akumulátorovej kosačky? - ako funguje robotická kosačka? - rozdiel medzi výkonom 800 W a 1600 W? a pod. A aspoň nejaké základné oblasti vám musela učiteľka zadať. Veď potom by si mohol písať esej aj o vývoji globálnej populácie.
Odpovedať
na informatike si vybrat esej na temu kosacka je viac ako divne. to uz by som sa snazil popisat nove typy kosaciek, kde informatika zohrava nejaku rolu (autonomne kosacky a pod.)
Odpovedať
Profilova fotka
Pomimo mala rada Zmensi strany a zvacsi pismo 😄 To uz je aka pomsta 8str esej o kosackach... som sice z Petrzalky ale ani tu nechyrovat o takom matrosi🤪 skus Pentagon.
Odpovedať
Profilova fotka
@chrobak7 on nehovoril o práci ako o zamestnaní.... ale o práci ako o eseji...."ročníková práca" = esej na nejakú tému...
Odpovedať
@severin5 hm...na hodinu informatiky o kosačkách...a inak pani učiteľka v poriadku? 😬 Držím každopádne palce, nech sa ti práca podarí. 😉
Odpovedať
Článok sa načítava...
@wolodymyr len ty mladého do Pentagónu neposielaj...
Odpovedať
@chrobak7 keďže to má chlapča na hodinu informatiky, asi bude naj venovať sa tým robotickým kosačkám - inteligentné zariadenia... Dnes nastupujúci trend umelej inteligencie... možno toto by bola cesta, ktorou sa vydať pri tej práci. @severin5 Tiež tu padol nápad, že začať históriou kosačiek...áno, to by bol dobrý odpich - história kosenia, ako kosili predkovia, od ručnej kosy až po malého robota, ktorý behá sám po záhrade a dá sa ovládať z pohodlia domova cez smart technológie. Úvod môžeš poňať na dve strany a už si tak zredukuješ potrebné strany na samotné kosačky. Doplň obrázkami, ktoré zaberú miesto, ak to teda máte povolené. 😉
Odpovedať
@zipsuliak Tak som to potom ja zle pochopil. 😕 Sorry severin.
Odpovedať
@jabadaba Super tip - názov by tá esej mohla mať: "Od ručného kosenia po robotickú kosačku". @severin5 A teraz sa od toho odpichni a rozviň tú myšlienku.
Odpovedať
@chrobak7 dík. 😄
Odpovedať
Nabrus kosu, naco kosacka 😄 https://www.youtube.com/watch?v=RGNTY...
Odpovedať
@severin5 Ešte ti viac pomôžem: Keďže je to na predmet informatika, tak ja by som napr. začal tým, že robotizácia a umelá inteligencia preniká do všetkých sfér nášho každodenného života. Našim predkom by ani vo sne nenapadlo, že raz budú za nich kosiť stroje, ktoré sa samé pohybujú. Potom niečo také, že kosenie trávy je staré ako pestovanie hosp. dobytka (niekde si nájdi zmienky o kosení, nejaké storočie). Potom prejdi z lúk na okrasné trávniky a ich údržbu. A potom len píš a píš čo ti napadne, sem tam niečo vyhľadaj. Dnes máte úžasný zdroj informácií - internet. Keď som ja písal diplomovku, tak som presedel v knižnici hodiny, kým som niečo našiel. Teraz ti stačí zadať do googlu nejaké slovo a máš viac informácií, než by si potreboval.
Odpovedať
@chrobak7 Tym "v praci" on myslel v tej pisomnej praci, ktoru ma odovzdat...ze nevie, o com by v nej mohol pisat. Cize on nezavadzal, neklamal, len malokoho z nas, co sme zo skoly uz von, napadne ako prve pri slove praca pisomna uloha, tak ho tu viaceri zle pochopili. Ale v skole su to bezne "rocnikove prace", "zaverecne prace", koncorocne prace" a pod...
Odpovedať
Inak, ked rozmyslam nad motivaciou ucitelky informatiky, tak jej moznoani nejde velmi o obsah eseje (to by im zadala nejake temy), ale mozno o to, aby napisali 8 stran o hocicom, co budu musiet editovat v textovom editore, nahodit tam obsah so zivymi polami, cisla stran, hlavicku, titulku, vzadu zoznam literatury... do toho prax pisania na klavesnici, hladanie zdrojov na nete, prekladanie z ineho jazyka, a tak... toto sa tiez decka na informatike ucia a pisanie prace o lubovolnej teme, co dieta bavi, moze byt dobry sposob, ako sa to naucit. (tot moja nevyziadana apologetika ucitelky 😁)
Odpovedať
@nostalgovicova Hej, zipsuliak ma už osvietil... už chápem. A tvoja úvaha dáva zmysel. Preto som sa ho pýtal, aké boli základné podmienky práce. Asi im povedala, že to majú urobiť na PC vo Worde.
Odpovedať
Ďakujem Vám všetkým za vaše rady, veľmi si ich cením. Pre ujasnenie, áno naša učiteľka Informatiky je pri najmenšom veľmi unikátny človek. Z práce vo Worde sa zameriava viac na obsah ako na technickú časť úloh, preto mi aj učivo z Wordu pokazilo známku ktorú som mal dovtedy z učiva o programovaní vynikajúcu. Táto práca mala byť ako oprava známky pre tých čo si ju opraviť chceli a termín mal byť do klasifikačnej čo je o dva dni. Dnes nám ale povedala že nakoniec to je až do septembra pretože je "sklamaná z našej doterajšej práce vo Worde a nechce aby sme tak pokazili aj túto esej". Opäť nikto nevie ako je to relevantné ale čo už. Ešte raz by som vám chcel poďakovať. Nevedel som že tu máme takúto milú a nápomocnú kosičskú komunitu. 😄
Odpovedať
@severin5 tak to je fakt výborná učiteľka 😄
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?