Asfaltové ihrisko

Zdravím. Hľadám radu, ohľadom vhodného povrchu na asfaltové ihrisko. Zrejme neexistuje štandardizovaný povrch na asfaltové ihrisko. Kedysi sa používal hlavne liaty asfalt. Výborný podklad, ale tvoria sa teplom bubliny. Taktiež betón, ten sa však hodne šmýka. Neskôr sa začala používať asfaltovo betónová zmes AC8 toto je najmenšia štandardná zrnitosť kamienkov. Ihrisko už po troch rokoch degraduje. Kamienky vystúpia na povrch a asfalt spadne dole a z ihriska je šmirgel. Vzhľadom na to, že sa na ihrisku ma hrávať hokejbal, je to dosť veľký problém keď ihrisko takto zdrsnie. Po 6 rokoch je ihrisko prakticky nehratelne. Asfaltové zmesy AC8 a pod sa používaju bežne na cesty. Na obalovačke asfaltové som zistil, že mi vedia vo výnimočných prípadoch spraviť zmes až AC4. T. z. 4mm zrnitosť kamienkov. Neviem posúdiť ci to bude mať rovnaký efekt ako v pripade AC8. Ešte tu máme asfaltovu zmes zo stareho pomleteho asfaltu. Neviete ako vyzerá povrch tohto typu? Ma s tým niekto skúsenosti? Riešil niekto podobný problém? Asi nie ale skúsit musím. Za každú radu ďakujem.
Odpovedať
prepac ja o asfaltovych ihriskach neviem nic. len ma tak napadlo ,ze preco nie tartan(ak je to spravny nazov) pre ihrisko?
Odpovedať
@baldo85 a čo tak protišmykovú priemyselnú podlahy. Máme v robote a na tom betóne nešmýka.
Odpovedať
Profilova fotka
@strme @jumt predpokladam ze motivaciou je hlavne cena asfalt vs ine povrchy
Odpovedať
@strme Tartan je tuším mäkký materiál. Na hokejbal je nutné tvrdý povrch. A na verejnom ihrisku by ho asi veľmi rýchlo zničili ľudia cigaretami, vandali a pod. Možno by ho aj ukradli tam kde bývam.. Ale aj tak ďakujem za nápad.
Odpovedať
@jumt to je z čistého betónu + nivelak? Je to lesklé hladké? Verejné ihrisko musí mať nejakú zrnitosť, resp. musí byt aspoň malinko drsne. Keď je mokrá podlaha nesmyka sa?
Odpovedať
@richard71 o cenu teraz až tak nejde. Absolútna priorita je dobre prevedenie a kvalita. Aby mi asfalt za 3r. nedegradoval a môžme zas robiť od znova..
Odpovedať
@baldo85 čistý betón a rovné to u nás musí byť. Tak mi tam dáko liať vodu nemôžeme :-D tak nepoviem ako by to bolo keď naprší ale dáva sa to aj na parkoviská treba sa spýtať vo firmách čo to robia
Odpovedať
@baldo85 my sme davali zmes zo stareho drveneho asfaltu na statie pre auta. Poriadne sme ho uzabovali a drzi. Ci by vsak splnil svoju funkciu aj na ihrisku,neviem povedat. Ale pod autami sa ani nepohne.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?