Ako vyriesit tento problem s vodou?????pomooooc..

Ahojte uz byvame vyse roka a toto mam stale doma s vodou,jemny il a piesok mam ponorku vrtanu studnu a filter 60mk a frekvencny menic...dal som vlozku 5mikronovu a znizilo mi uplny vykon...neviim.co.robit poradte nejaku filtraciu alebo ako mam toto odstranit.dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
Podobný problém bol v jedne bytovke. Toto som namontoval a pomohlo to
Odpovedať
Co to je za filter? Na akom principe ? A cena???
Odpovedať
@katka6161 taký istý ako máš namontovaný ty, len do neho nevidíš. pomôže ti len dôkladné odkalenie vrtu a častejšia výmena filtračnej vložky. možno aj zvihnutie ponorky od dna, neviem ako ju máš vysoko
Odpovedať
Mas napi....cu studnu. Ponorku vytiahni o meter vyssie.
Odpovedať
@katka6161 ako navrhol @gkrivanek, ponorku o 1-2m vyssie, vykon cerpadla zaskrtit na menici a uvidite....
Odpovedať
@rapidek ako sa skrti výkon na menici?
Odpovedať
@daralbajda na tom čo je na obrázku jednoducho, v parametroch zadáš menší príkon motora. napríklad.
Odpovedať
@foox neviem ,ja mám taký že upravujem vystupny tlak.ked mám veľké odbery (návštevy) a veľký tlak (≥3.5bar) tak mi zanesie filter za 2 dní...neviem ,ja nastavujem len výstupný tlak ,mám esybox Ivar..
Odpovedať
@daralbajda na stole mám akurát "superčínu" ecogoo, manuál asi ani nedočítam :-D ale u tejto studne ide možno o to aby ponorka veľmi nevírila vodu pri čerpaní - pomohlo by znížiť otáčky, alebo ju zdvihnúť od dna, možno aj zaradiť hneď za ňu spätnú klapku aby po vypnutí voda vytekajúca z výtlačnej trubky nespravila pri dne vír. Viem ja ako to majú spravené?
Odpovedať
@daralbajda ako pise foox, ved to nieje len o soft starte, aj ked ten sa da nastavit tak aby nerobil take razy pri starte a neviril dno, a znizit max otacky... ja sa snazim kupovat veci ktore maju aspon skryte menu, kde vies zmenit viac parametrov...
Odpovedať
No povytiahnut uz nemozem ponorku lebo mam maly stlpec vody cca 2m a studna ma 10m ponorku mam tak 80cm ododna ako voda je pitna a cista ja vidim problem v tom rozvireni ako pisete skusim desi pozret ako sa to da znizit tie otacky ci co to je na tom menici a nejaky lepsi filter ...je tam maly stlpec vody ale silny vrieč v lete odpustam vodu cez 1/2 hadicu aj cely den a teče....potom je voda cistucka a bez piesku....ale ak vypnem menic ze idem vymenit vlozku a pustim ho zopne naplno a potom zasa sa objavi piesok a il....respektive kal
Odpovedať
@katka6161 treba pozriet niekde v nastaveniach lahky rozbeh, alebo soft start, a rozbehovu rampu ak je tam 3f motor. a pripadne sa pohrat s max otackami motoru.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@rapidek tento mam
Odpovedať
Kukal som nejake filtre a toto ma.zaujalo....
Odpovedať
@katka6161 je 7plne aky tam bude filter, tahas zo studne sracky a tie ti hned tie filtre zaseru, bude to pretekajuca voda rozpustat a pojde ti to do baraku. Ale ked tam das tie filtre a budes ich vymienat mozno i kazdy tyzden malo by to byt ok.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?