Zabudovany led pas v stene

Profilova fotka
riesili ste niekto taketo alebo podobne osvetlenie? chcel by som dat nieco taketo do chodby len neviem presne co vsetko to obnasa tak by som si rad vypocul alebo pozrel neake rady kto to uz robil. stena bude tehla oblozena sadrokartonom takze 2cm rezat a zapustit problem nebude ale ako kable, skade a ake listy, co na vrch a podobne. vdaka
Odpovedať
@tomas_varga robil som niečo podobné do omietky. Do kartónu to bude ešte jednoduchšie. Je to ízy netreba sa toho báť, priemerne zdatný elektrikár to musí zvládnuť.
Odpovedať
Profilova fotka
@peter_83 od elektriky sa az tak nebojim. nahodou neake fotky? rozpocet co ta to stalo a podobne? kludne aj dospravy. dakujem
Odpovedať
@peter_83 do omietok si rezal klasickou drazkovackou? Predpokladam ze oas je ulozeny v liste...
Odpovedať
@m1lan0 nie lišta sa vložila do omietky a potom sa to zagletovalo. On to bude mať jednoduchšie kvôli SDK. BTW ja to doma nemám, robil som to jednému zákaznikovi :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Zdravím. Nerobil no poznám a robil som si do knižnice. Rozdiel to nie je len je to väčšie. 1. Ak budete ten SDK lepiť, tak vodiče sa pod zmestia. 2. Najkrajšie je rovno vyfrézovať drážku podľa rozmeru budúcej lišty. Dávať lištu medzi spoje je problém, kvôli spraveniu perfektných prechodov. Ak si na frézovanie netrúfate je na to špecializovaná firma čo tieto veci robí. 3. Odporúčam lištu bez okrajov, kde je celý profil prekrytý čelným plastom. Potom to bude vyzerať ako na tom obrázku. Ešte pripájam foto LED pásikov, čo som robil v našej knižnici.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch
@peter_83 Zdravím, prosím vás vysvetlili by ste mi ako ste to robili do omietky ako osadiť tie lišty. Máme podomietkove dat to pred omietkou? Ďakujem
Odpovedať
@ivana2417 Ak ešte nemáte omietku, je to jednoduché. Osadte lišty na hmoždinky na stenu, popodkladajte do roviny omietky a veselo omietajte. Samozrejme treba najprv do každej lišty priviesť kábel od trafa a lišty olepiť ochrannou páskou, ktorú opatrne orežete a strhnete po malovke.
Odpovedať
@ernesttyukos ďakujem krásne, my sme to vysekali a lišty vložili do vnútra ale nezda sa mi to keďže ako to omietkari prejdu keďže omietka bude 1cm, musíme to vybrať a dat rovno na stenu ako píšete ..
Odpovedať
@ivana2417 u toho zákazníka to robili tak že to omietkári zatlačili do nastriekanej omietky. potom to zahladili a bolo to. Nič ťažké.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?