Vonkajšie Led svetlo slabo svieti aj keď má byť vypnuté

Zobraz úvodný príspevok
namontoval som toto svetlo https://www.eglo.sk/produkt/98149-fiu... slabo svieti aj keď podľa senzora má byť vypnuté. Úplne zhasne len ak je odpojené od napájania. Je to normálne ? dik
Odpovedať
1
2
@tino2 ""vravel mi že v nemecku nieje kolík ale pliešky po bokoch a že je tam jedno ako sa vidlica do zásuvky vloží, takže možno preto sú tie pc káble takéto.. Fakt je že tá vidlica na kábli ma kolík a ešte bočné pliešky.Tak neviem. Myslel som že normy na far. značenie sú v EU jednotmé."" No má pravdu aj nie.. Zásuvka sa tiež pripája ako u nás, ALE pokiaľ chceš dať zástrčku tak je to ozaj JEDNO.. Ale zase keď pripájaš nejaké špeciálky /senzor snímania/ tak farbu musíš dodržať a je to značené ako aj u nás... To znamená /N/ -vodič modrý, L-vstup fázového vodiča, pri senzoroch je výstup fázy značené ako A-červený...Keď to prehodíš nepôjde to...Bude robiť všeliaké blbosti /nezapne, ťažko vypína,dosah zmenený atď../ Niekde sa stretneš aj so značením L+Ĺ to je napr. pri bezp. svetlách spôso zapojenia-svietenia núdzového spínača...Sú kombinované a slúžia ako bezpečnostné aj ako osvetlenie... V prípade výpadku 230V sa rozsvieti núdzové svetlo...Spojením L+Ĺ dokopy použiješ svelo cez vypínač ako klasické svetlo, pri výpadku NABEHNE núdzové.. Čiže je dobré dodržať "polaritu" podľa návodu..
Odpovedať
@epto ..prepáč som si myslel, že máš tam aj snímač pohybu,ale ak tam nie je je na mieste že po prehodení polarity sa to zlepšilo..Dáva to logiku 😉
Odpovedať
@technik007 no ja by som rád dodržal "polaritu" podľa návodu, len vtedy to pri vypnutí snímača stále slabo svieti
Odpovedať
@tino2 Máš teda tam pohybový a je na konci s relé alebo s triakom??? Lebo je dosť možné, ak tam máš triac, tak Ti určité svetlo prepustí, hlavne LED.. 😉
Odpovedať
@technik007 zvonku svetla je jedno čidlo - je v tom súmrakový aj pohybový senzor predpokladám. Viď foto. Neviem ako je to urobené dnu, ja sa pripájam len na vonkajšiu svorkovnicu. Keď tak večer urobím foto vnútri. Pri zapínaní a vypínaní necvaká, neviem aká je tam elektronika
Odpovedať
@technik007 prikladám foto
Odpovedať
@technik007 Prikladam
Odpovedať
@technik007 keď tam je triak a zavriem mriežku (gate), nemôže prepustiť ani trt. To by potom nefungovali triakové regulácie vôbec. 😉 Inak, skôr tam bude tyristor ako triak... Triak = regulátor (napríklad intenzita svetla) Tyristor = spínač on/off, pwm, atp...
Odpovedať
@tino2 ano
Odpovedať
@megdesign Rozumiem Ti ale ja mám triac v regulácií ale mi nezavrie úplne až kým nevypnem "hl.prívod" konkrétne regulácia posuvu drôtu na CO zváračke..Je to čínsky výrobok, ale súhlasím s Tebou že triac by mal zavrieť úplne, tyristor ako píšeš... Neviem Ti ale napísať typ lebo je to zrejme "zákaznícky obvod" a údaje sú zmazané...Ale deklarujú že je to triac... 😞
Odpovedať
@technik007 tyristor, nie triak. Triak ti určuje otáčky posuvu drôtu (čiže si nastavíš nejakým potenciometrom/tlačidlami na zváračke požadovanú rýchlosť posuvu v m/min napríklad) a keď stlačíš tlačidlo na hubici, otvorí sa tyristor a nastavený prúd, ktorý lezie z triaku, prepustí do motorčeka posuvu.
Odpovedať
tak namontoval som to s opačným zapojením a funguje to ako má, takže asi niekde vnútri niekto urobil chybu
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?