Sklenené lustre

Ahojte, zhaname sklenené stropné lustre. Plastové nechceme kvôli krbu a salavemu teplu. Pridávam foto pre inšpiráciu, aké približne hľadáme. Prosím Vás, viete mi odporučiť?
Odpovedať
Profilova fotka
@sslniecko1 viem, ze nieco podobne maju v obi a videla som to aj v ikei, teraz sme boli cez vikend..
Odpovedať
v obi som ich tiez videla a maju am aj sklenene. aj v merkury ich maju. to je podla mna ted taky model, ktory zozenies vsade
Odpovedať
@sslniecko1 To si fakt myslíš, že by ti mohol krb teplom poškodiť osvetľovacie telesá? 8-( A takéto sú úplne bežné a majú ich hádam v každom obchode s osvetlením. Napr.: https://eshop.casca.sk/stropne-svieti...
Odpovedať
@sslniecko1 pokiaľ krb len sála na plafon sa nedostane teplo nad 250 st, toľko nemá ani teplovzduch ten môžeš nasmerovať vedľa z výduchu mriežkou
Odpovedať
Profilova fotka
@sslniecko1 Ako pise chrobak, maju to vsade taketo sklenene a aj zaujimavejsie variacie, my sme kupovali dcere do bytu stropne svetlo velke, v obi take okruhle s trblietkami a este aj ovladac k tomu a malo to viac svetelnych funkcii a stal asi 100 €
Odpovedať
Tak boli sme originál v obchode zameranom na svietidla a nedoporucuju dávať plastové svietidlo v blízkosti krbu. Teplo môže zdeformovať svietidlo. Mali tam aj sklenené, cena menšia ako 100€ tam nebola
Odpovedať
@sslniecko1 tak chod do ineho obchodu. Ja si myslim, ze najdes do 100 € v pohode, asko, merkury, obi, kde kolvek. Sklenene a aj plastove. A co znamena blizko krbu? Svietidlo ako luster alebo tak je vacsinou v strede izby a krb niekde na kraji nie?
Odpovedať
@luckapuc mame dve svietidla v obývačke
Odpovedať
@sslniecko1 a jedno je ako nad krbom ci ako to mam chapat? Tak dajte obe sklenene a pozrite si to tam kde som pisala aj ja a aj ostatni, zhodli sme sa tu v tych obchodoch a najdete co hladate si myslim.
Odpovedať
Profilova fotka
@sslniecko1 v merkury nieco podobne isto najdes. uz davnejsie som u nich videla taketo lustre a predpokladam, ze ich budu mat aj teraz.
Odpovedať
@sslniecko1 ked chces sklenene, tak nerataj s nizkou cenou. Ked chces usetrit nerataj so sklenenými. A teraz vazne. Ako daleko budu tie stropnice (lebo toto nie je luster) od krbového telesa? Ako mate obmurovany krb? Ked tie svetla budu od obmurovaného krbu vo vzdialenosti viac ako meter, neries salave teplo. Ani keby boli meter od dymovej rury na kachliach, ani tam by im nic nehrozilo, kym by vam nehoreli sadze v dymovode. Ale to uz by stropnica bol posledny problem co by si riesila... A okrem toho aj ked budes mat sklenene tienidlo, tak tam bude kopec plastovych serepeticiek co drzia lampu pokope. To akoze tych by sa salave teplo nemalo tykat podla odborneho predajcu?
Odpovedať
@zita19 je to krb, obmurovany originál tými doskami, čo sa dávajú. Nie sú akumulačné. Svetlo bude viac ako meter od krbu, myslím max 2m. Mala som obavy, pretože aj keď sme kúrili už v ňom, teplo sa držalo hore.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@sslniecko1 tu ale nemas co riesit, aj sklenena stropnica, svietidlo ako len chces ma plastove komponenty, takze to by si tam nemohla mat nic iba ziarovku, vyber si ake chces svetlo, 2m su dostatocna vzdialenost.
Odpovedať
@zita19 ..tak treba kúpiť svetlo do bane..To je vybavené do tepla, vody,tlaku :-D :-D 15kg železa a je vymalované, lebo čo keď.. :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Dva metre od krbu na material z coho to bude nema ziadny vplyv. Kludne si daj aj z plastu alebo z coho a aj tie materialy sa vyrabaju trosku odolne takze sa nemas coho obavat.
Odpovedať
Profilova fotka
izolaciu na elektrickom privodnom kabli kazali tiez dat dalej od krbu? Chod radsej do ineho obchodu ;-)
Odpovedať
@sissik ..tam je termokábel do teploty 1000C a napätia 1KV :-D :-D :-D
Odpovedať
@technik007 a este aj bude IN, lebo industrial style :-D
Odpovedať
Kvôli krbu by mi toto ani len nenapadlo. Akože som prekvapená z toho celkom. Myslím, že to by potom všetci mali len sklenené a to teda nemajú :-)
Odpovedať
Problem bol asi v tom, ze plastovy stoji +/- 40, skleneny100+, a predavaci su plateni aj od obratu..
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?