Osvetlenie zrkadla zo zadu LED pásikom.

Dobrý deň. Už som fakt na prášky. Chceme osvetliť spáľňové zrkadlo zavesené na stene LED pásikom v lište. Predpríprava hotová, všetko nakúpené a pri montáži, skúšaní teda založení lišty cca 5 cm z boku zrkadla sa svetlo, akoby "oprie" o stenu doslova ju prepáčte za výraz "olíže" a zvýrazní aj tie najmenšie nedokonalosti. Stena je sádrokartónová 3 krát prestierkovaná, aby nebolo vidieť spoje. Fakt brúsená pod halogénom, aby som sa vyhla ryhám. Máte nejakú fintu ako tomu zabrániť?? Čo som pozerala podobné zrkadlá v Hornbachu tak tento efekt nerobia. Pokušala som dať LED pásik aj so stmievačom teda minimálne osvetlené, aj s mliečnym difuzórom aj tak to tam vidím. Ide ma z toho poraziť nakoľko som investovala do toho kvantum času a energie.
Odpovedať
Proste takto by to malo vyzerať. Ide o vizualizáciu od architektky a obr. druhý je skúška led pásika za zrkadlom. Pri priblížení vidno ryhy.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj, ak chces osvetlit zrkadlo, tak svetlo treba nasmerovat na zrkadlo. Je normalne, ze takto osvetlujes stenu, ved je za zrkadlom a svetlo neprejde cez zrkadlo, osvetluje presne ako na vizu. Okolo. Lenze na vizu je aj ine svetlo v izbe. To osvetluje izbu a ty si myslis ze to Robi to schovane svetlo. Ktore zrkadla v hornbachu tento efekt nerobia? Nemaju v hornbachu ryhy na podklade a osvetlena je cela miestnost, cely obchod. Ty si mozno chcela zrkadlo s okrajovymi priesvitnymi pasmi. Ak to chces na malovanie, toto osvetlenie je nepozitelne. Na malovanie treba priznane, viditelne svetlo.
Odpovedať
Ďakujem za odpoveď. 🙂 Chcela som to presne ako na prvom obrázku. V Hornbach majú podobné modely a neverím, že by si dal niekto tú námahu šmirgľovať stierku do dokonalosti. Haluz je tá, že pod halogénom pri šmirgľovaní som to nevidela. Sám majster čo stenu "naťahoval" stierkou mi povedal, že je to vyšmirgľované parádne. Takéto roboty si robíme sami. Teda robím to rada. Ono tam vystúpili, akoby priehlbiny.
Odpovedať
@lenkito10 A vieš čo?? Za denného svetla pri nasvietení zrkadla nie je vidieť nič. Len večer. Ale logické je, že cez deň svietiť nebudem.
Odpovedať
@lenkito10 Pozerala a fotila som to v Hornbachu. Pánovi predavačovi sa týmto ospravedlňujem... 🙂 Na druhej foto je vidieť zrkadlo zo zadu. LED pásik ide po obvode zrkadla dookola.
Odpovedať
@lenkito10 Nechcem to na maľovanie. Chceli sme to ako doplnkové osvetlenie, aby televízia "neťahala" oči.
Odpovedať
@jasmine2 Keď necháš takto svietiť akýkoľvek zdroj svetla takto "po stene", tak budeš vidieť nerovnosti - s tým bohužiaľ asi nič moc neurobíš. Mám po dome viacero takto osvetlených stien LEDkami, vrátane dvoch "home-made" podsvietených zrkadiel (LED pásik je v 90° na stenu, mliečny difúzor, RGBW) a jedine, kde nie je vidno nedokonalosti stien je kúpeľná, lebo je tam obklad..
Odpovedať
Profilova fotka
Svetlo sa siri a ma nejaky dopad. To v obchode tiez, az niekolko cm dalej k skrinke, len maju rovnu stenu. Priloz ine svetlo, uvidis ci uvidis kryhy. Mozno nasmerovat o 45°, resp dat zan listu v 45° nech nesvieti priamo na stenu, mozno dat clonovu listu pred svetlo, alebo prerobit stenu, otapetovat. Myslim ze si na to zvyknete.
Odpovedať
@lenkito10 Nechcem tapetovať. Vymaľované to je "brutálne". Ja som "čisty MONK". Ale predošlý príspevok som teraz vyskúšala. Dala lištu na stenu. Vyzerá to lepšie len mi LED svetlá presvitajú cez zrkadlo. Toto ma už raz napadlo, len som nevedela ako docieliť aby nepresvitali. Skúsim ešte podlepiť zrkadlo a uvidím. Ďakujem za spoluprácu. 😉 🙂
Odpovedať
@lenkito10 Je to trocha krivé, ale len odskúšané. Vidieť ako to presvitá...
Odpovedať
Profilova fotka
Podlepit. Niecim nehorlavym. Este mozes skusit zvacsit odstup zrkadla od steny.
Odpovedať
@lenkito10 Ďakujem si úžasná. Pozerala som tvoj fotoblog a domček máte fakt parádny. Ste veľký šikulovia... 😉 🙂
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?