Koľko led bodoviek potrebujem?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
potrebovali by sme zistiť, kolko bodoviek nám vyjde na 20m2 plochy LED bodoviek GU10 5050 ??? ;-) dakujem za každu radu. este malá otázka: zvoliť teplé, studené, alebo neutrálne svetlo?? chceme také aby sme mali vsade krásne svetlo, NEZNASAME TMU !!!!!!! :-)
Odpovedať
1
2
@ladajaskva Aby sme si sa zle nepochopili, ja nehovorim, ze to je zle. Ja len upozornujem na tie udaje co sa bezne udavaju. Samozrejme pokial je moznost porovnat priamo na mieste dva typy svetiel a este lepsie aj premerat luxmetrom, tak nie je o com. A napriklad to, ze sa to nezahrieva, moze byt sposobene aj tym, ze to ma zly odvod tepla von. Ja uz dnes napriklad nicomu neverim. Som napriklad kupil dva 10W LED reflektory. Jeden svietil celkom dobre a druhy dost slabo. Jeden sa aj viac zahrieval. Tak som ich potom dal na wattmeter a jeden mal spotrebu 9W a druhy len 5W. Vrchol vsetkeho bol, ked sa mi dostal do ruk 20W LED reflektor a nesvietil o nic viac. Ved preco by aj, bola tam uplne tak ista LEDka ako v 10W reflektore. Po zmerani na wattmetri mal spotrebu zase len 9W. Akurat za dvojnasobnu cenu mal vacsi obal ... Dnes klame kazdy kto moze, ked si nieco sami doma nezmeriame, tak tomu vobec nemozeme verit ...
Odpovedať
Dobry den. Ozvite sa mi. Napisem Vam ake udaje potrebujem aby som Vam urobil vypocet.
Odpovedať
@asmat Dobrý den. Nepoznal jsem, jestli je to adresováno mě. Nicméně, jestli ano, tak za prvé děkuji za ochotu a za druhé já už takový teoretický výpočet mám. Akorát jsem si potřebovat fyzicky a na místě ověřit tu teoretickou stránku a porovnat to s naměřenými hodnotami a současně vzít v úvahu umístění LED panelů do Al konstrukce tak, aby to mělo nějakou pravidelnost, aby každý panel osvětloval přibližně stejnou plochu. A i kdyby výpočet vyšel 36 panelů, tak jich tam bude stejně 40 , protože ta nosná konstrukce pro podhledy stejně nic jiného neumožní. Ještě jednou děkuji za nabídku. ( možná si jenom fandím, že to bylo pro mě ? :-D ) S pozdravem Laďa
Odpovedať
@ladajaskva Ospravedlnujem sa za nedorozumenie, prispevok bol adresovany autorke temy. To ale nic nemeni na tom, ze v pripade pomoci, rady som k dispozicii.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?