Aký názor máte na stmievače v dome?

Ahoj, čo hovoríte, alebo aký názor máte na stmievače v dome? Teda myslím len v niektorých miestnostiach? Uvažujem o stmievačoch na bodovky v kuchyni, prípadne hlavného osvetlenia v obývačke... Máte konkrétne skúsenosti, je to výhoda alebo zbytočnosť? A odporúčate skôr také tlačítkové stmievače, alebo také čo sa ovládajú takým kolieskom...?
Odpovedať
Profilova fotka
no manzelke sa to paci ale iba v obyvacke inak mame tlacitkove koliesko. Ale vyuzitie iba pri pozerani tv
Odpovedať
ahoj fejka, mame stmievace v obyvacke - mame spraveny podhlad a stmievanie na dialkove ovladanie... keby nebolo na dialkove tak ho asi moc nevyuzijeme, takto ho ale vyuzivame casto. Hlavne navecer ked som sama doma si rada robim taku utulnu atmosferu a to zotmenie je uplne genialne - staci ti to na telku ( netaha oci ) ale zaroven je to take jemnucke a stale dost svetla ( mame aj farebne osvetlenie tiez na stmievanie, to taktiez vyuzivame - je tiez na dialkove ). Stmievace mame este na chodbach - tam mame svetlo na snimace a na noc ( teda ked ideme spat ) ho zvykneme stlmit aby moc neoslepilo ked niekto nieco v noci potrebuje ( inak lobujem aj za snimace ;-) hlavne ked mate male deti tak je to super vec )
Odpovedať
Profilova fotka
My sme tie kupili stmievac do noveho bytu do obzvacky, tiez tm budu bodovky, zatial sme ho namontovali do terajsieho byvania a vyuzije sa to dost, tak priklanam sa k stmievacom.
Odpovedať
Profilova fotka
my sme to mali u nasich.. dost ten " vypinas" stal a kd sme to 2x kupili a 2xsa to pokazilo, tak uz sme to viac nechceli.... :-p
Odpovedať
nam sa to zatial nepokazilo - funguje to vsade v pohode - na vypinacoch aj na dialkovych ( tie dialkove sa daju potom programovat na rozne elektricky ovladane veci - my natom mame este vonkajsie zaluzie a zavesy )
Odpovedať
Profilova fotka
my sme asi mali smolu :-D
Odpovedať
Aha, čiže môže to byť ovládané aj na dialkovo... Hm, celkom fajn. Mne sa stmievače pozdávajú, lebo nie vždy vyhovuje uplne silné svetlo, ani nie úplna tma atd... A tie snímače, to je čo? To je niečo ako na fotobunku, že keď prejdeš , tak sa rozsvieti alebo ako?
Odpovedať
koľko stojí taký stmievač na diaľkové? :-|
Odpovedať
ano fejka, ked prejdes tak sa to rozsvieti, s tym ze dlzku rozsvietenia si vies nadstavit - my to mame na chodbach a kedze cez ne len prechadzame tak to mame na nejakych 15 sekund svietenia ( vo vstupnej chodbe mame normalny vypinac, snimace len v prechodovych ) dari, to sa musim spytat - tie stmievace nie su drahe ale to ovladanie myslim ze je :-| musim sa spytat muza :-N
Odpovedať
Profilova fotka
dai tak sem ho prosim info. a daj aj link na tie vase. dik
Odpovedať
Profilova fotka
hmmm ja by som sa asi najskor zaujimal na typ tohto osvetlenia, lebo tusim nie kazda bodovka sa da stmievat. To nemam z mojej hlavy, na to ma upozornil nas elektrikar:)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Profilova fotka
poprosim o radu neakeho odbornika....da sa vymenit 6vypinač za stmievač?
Odpovedať
Článok sa načítava...
da sa ale už ti nebude fungovat alternativa budes ovladat svetlo len od stmievača
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
Co znamena 6vypinac ? Schodiskove zapojenie sa da nahradit stmievacom velmi lahko (vacsina ma vstup na tlacitko, moze byt ich aj viacej).
Odpovedať
tiez mame stmievace. napr k telke je to super. aj ked lezim v obyvke a zabudnem zhasnut v kuchyni mozem vypnut dialkacom.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Profilova fotka
Stmievace su jedna z najlepsich veci ktore doma vyuzivam. Nielen ze prave vdaka stmievaniu sa naplno vyuziva potencialu setrenia energii, (plati hlavne pre LED), ale aj vdaka tomu ze to dodava uzasny komfort kazdemu priestoru a kazdemu uzivatelovi osobitne. Osobne mam rad nastenne ovladanie sposobom "Push-Dimm" co je tlacidlovym sposobom ( digitalne, bez mechanickej regulacie) ....uz zacina byt tych ovladacov pre mna privela v domacnosti...pripadne ovladanie na radiove ovladanie sem tam potesi....a senzory ktore tu boli spominane je taktiez uzasny komfort - predstavte si interier, kde iba kracas a nemusis zapinat a vypinat po sebe svetla...a pripadne s krasnym plynulym a pomalym nabehom a dobehom....to je nadhera a luxus. Zaroven taketo pomale nabehy/dobehy setria zivotnost napr. ziaroviek..takze stmievace a senzory su fajn.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?