Ako vyriešiť osvetlenie v kuchyňo - obývačke?

Tiež pls. o radu ako vyriešiť osvetlenie centralne v kuchyno-obyvačke - bude na jednej polke miestnosti L kuchyna a druhej gauč a TV, nad konf. stolik by som mohla dať lampu stropnu alebo len stojacu vedla ale neviem čo s kuchynou a jedal. stolom - lebo ten neviem presne kde bude stáť príp. najskôr to asi bude tak že ho budem presúvať podľa potreby....tak neviem ako tam vyriešiť stropne osvetlenie? Kedže stôl nebude mať pevné miesto...:-(
Odpovedať
Profilova fotka
ja by som volila sadrokarton do celého priestoru a do neho bodové osvetlenie
Odpovedať
Profilova fotka
Osobne by som volil zvlast osvetlenie pre kuchynu a zvlast pre obyvacku. Nie som v tomto smere odbornik, ale viem, ze v miestnostiach ako obyvacka sa ziadaju dva druhy osvetlenia. Jedno nieco ako "denne" svetlo, ktore ti doda dostatok svetla, a potom aj kontrastne svetlo, ked chce clovek sediet v pritmi a pozera telku alebo popija vino. Tie bodove svetla su vhodne na dosiahnutie toho kontrastneho svetla.
Odpovedať
záleží aká je veľká miestnosť, asi by som zvolila 2 stropné osvetlenia a potom v obývačke ešte lampičku na intímčo atmosféru :) alebo v ikei majú taký kolajničkový systém na osvetlenie, skús pozrieť.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
no, ked sa robi osvetlenie, je treba uz vediet rozmiestnenie nabytku...
Odpovedať
Profilova fotka
no trefna otazka, pretoze prave to riesim ja v hlave....budeme mat tiez obyvacku a kuchynu spolu a medzi nimi bude deliaci pultik, pri ktorom budu 2barove stolicky a za nimi jedalensky stol a za nim uz rohova gaucovka. kuchyna bude mat samostatne osvetlenie a v obyvacke bude nad nabytkom osvetlenie prostrednictvom bodoveho osvetlenia, ale ako poriesit svetlo nad jedalenskym stolom? moze byt tak, ze dame pekny "tahavy luster" nad jedalensky stol ale taky, aby uz zaroven tvoril osvetlenie velke hlavne aj na obyvacku a mensie svetlo pri pozerani TV pojde z bodoveho, pripadne dokupime ku gaucovke nejaku stojacu lampu???poradte :) vdaka (dufam ze chapete mojmu blond vykladu :D )
Odpovedať
Profilova fotka
riesit az ked bude nabytok rovno na stavbe. skusat vseliake varianty v reale a rozhodnut sa co bude najlepsie.
Odpovedať
až ked bude nabytok rovno na stave? no neviem či je to to správne riešenie. Predsa len bude musieť naťahať káble a podobne. Čo keď sa potom rozhodne pre takú variantu, ktorá už nebude konštrukčne možná? Potom už prichádzajú do úvahy len stojacie lampy. Musí rozhodnúť pred tým ako sa tam bude sťahovať. Ja by som predsa len tiež volil samostatné osvetlenie pre obidve časti obývaciu miestnosť a samostatne aj pre kuchyňu.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?