Zostalo nám 1000 kg hlinenej omietky - Nitriansky kraj

Profilova fotka
Zostala nám hrubá vnútorná hlinená omietka od Picas.cz 1 celý vak - 1000kg ak by niekto potreboval sme kraj Nitra okres NZ.
Odpovedať
@ivetmar Akú ste mali spotrebu tej hlinenej omietky na 1 m2? Pri akej hrúbke omietky?
Odpovedať
Profilova fotka
hruba +jemná omietka bola 2,5cm až 3cm ,hrubá omietka je s rezankou my máme omietku Econom spýtam sa majstra aká bola spotreba
Odpovedať
Profilova fotka
na 233m2 sme dávali hlinene omietky spolu aj na stropy a použili sme 4000kg hrubej+1200kg jemnej hrubú sme dali 1,5cm +jemná tak do 3cm
Odpovedať
Profilova fotka
pripájam foto
Odpovedať
Profilova fotka
@ivetmar ahoj mozes mi prosim ta napisat co vas priviedlo k tomu aby ste isli do hlinenej omietky? :-) kludne aj IP mozes :-) vdaka
Odpovedať
nad hlinenou omietkou rozmyslam aj ja no akosi o tom este nie som pevne rozhodnuty ci ano ci nie
Odpovedať
Profilova fotka
@ivetmar kto vam omietky robil? mam pocit ze trend hlinenych omietok sa opat vracia spat
Odpovedať
Profilova fotka
@eduardcho chcela som pre náš dom čo najviac prírodných materialov ale sú 3krát drahšie ako bežné materiály tak čo peňaženka pustí :) pustili sme sa radšej do menšieho domu a nebudú u nás drahé kachličky ani nič luxusné :) luxus je pre nás prírodný matreial čo sa dá:)
Odpovedať
Profilova fotka
@marceliccito omietky nám nakoniec robil náš murár kamarát čo nám robil hrubú stavbu a robí bežné omietky, ja som zháňala majstra na hlinene omietky už na jar ale do jesene už všetci majú robotu obvolala som z Arturu všetkých čo s tým robia
Odpovedať
Profilova fotka
naša omietka posunutá ďalšiemu investorovi do Šale,ktorý má rád prírodné materiály :)
Odpovedať
Profilova fotka
@ivetmar tak na to ze to bezne nerobieva, to dobre vyzera ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
ďakujem teším sa ako malá vonia to u nás po prírode :-) doporučujem...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
prosim vas, kde ste kupovali tie tehly co mate na fotke? dakujem za info
Odpovedať
@jajabax ja myslim ze ich vyrobili z tej omietky, "akoze"
Odpovedať
krasa, avsak to ze je to take predrazene znamena ze je toho na trhu malo...pritom vyroba tychto materialov je udajne jednoducha a materialy su lahkodostupne...len postupy si treba oprasit od prastarych rodicov...avsak tisicrocne skusenosti ziadny "moderny vyrobca" nepreserie....ludia sa vzdy vratia k tomu zdravemu a prirodnemu...i ked raz mozno aj tesne pred uplnym vyhynutim...
Odpovedať
Profilova fotka
@radoslavc Hlinená omietka je nielen krásna a má vynikajúce vlastnosti, ale čo z toho, ak sú tie vlastnosti prírodného materiálu zase len zdegradované tým, že dom je postavený z nejakej nejakej "blbosti" obalený nepriedyšne do igelitovej fólie???? Potom tá fantastická hlinená omietka stráca svoju podstatu a stáva sa len predraženým dekoračným doplnkom. Súhlasím . krásnym, ale aj tak... nie sú to zbytočne vyhodené peniaze? :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@jajabax tehly sú z nepálenej hliny kúpené v tehelni Preselany máme z nich všetky nenosné steny v dome sú neomietnuté také ako sme ich kúpili sú lepené hlinou,nepálené tehly a hlinená omietka 3cm má schopnosť reagovať na zvýšenie a vzápetí zníženie vlhkosti v dome zostala nám taká menšia paleta ak niekto potrebuje sme okr.NZ plánujem ich dať asi ešte pod drevenú podlahu ale ešte sme sa nerozhodli
Odpovedať
Profilova fotka
@jamk1 dom je murovaný nemáme ho obalený igelitom :), ale každý chceme čosi iné staviame malý dom pre nás zase velký dom sú zbytočne vyhodené peniaze,
Odpovedať
@jamk1 tym igelitom co myslite?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
@radoslavc no mysli tym napriklad material ktory nieje difuzny- uzatvorena vnutorna struktura / teda to ludove pomenovanie - material nedýcha. To moze byt napriklad zateplenie polystyrenom , alebo naklebrovanie vonkajsich stien, popripade neaka silikonova vonkajsia fasada...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@ivetmar dobrý deň chcela by som sa opýtať či Vám náhodou neostal kontakt na majstra . Lebo hľadáme niekoho na hlinené omietky a zatiaľ sme nikoho nenašli. Za odpoved vopred dakujem
Odpovedať
@majkasnula možno Vám poradím ja,takže skúste:http://smlehm.sk
Odpovedať
Profilova fotka
@majkasnula skúste Organica nájdete ich i na fb
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?