Viva interior na YTONG

Ahojte kupil som (zial) omietku Viva interior. Chcem to dat do altanku, ktory je z ytongu. Omietka nie je vhodna na tento material 😞 Ak by tam aj nejaka prasklina vznikla by nevadilo, ale ak by zacala opadavat, tak to nie je nic moc. Skusal som ju na niest pokusne, drzi dobre, ani nepraska pri vacsej hrubke (ale to je po par dnoch). Mam moznost ju vystuzit sietkou... Mam ju dat prec tu omietku a kupit tu, ktora ma ist na to ? (obsahuje zlozku C1 - lepidlo) (od Baumitu perla interior) Diky za rady 🙂
Odpovedať
@basobaso mozes to najpr osietkovat s lepidlom a tak stuk.....alebo ked ti nevadi ze ti to popraska tak tenku vrstvu lepidla a nato stuk ale sietka stoji par centov a mas istotu
Odpovedať
@stano8 ale osietkovat s lepidlom je dalsia robota a aj peniaze. Preto chcem na ytong do interieru len jednu omietku a hotovo. A potom uz len farbu (dobre, max este penetrak 🙂 ) Ozaj, kebyze to napenetrujem to nepomoze ? Bude ten stuk drzat lepsie na klebri ako na ytongu ? (ytong samozrejme dobre navlhcim predtym)
Odpovedať
@basobaso bez lepidla ti to odpadne.....ked nechces davat sietku tak riedkym lepidlom urob tenku vrstvu a tak stuk potom ti to bude drzat ale pravdepodobne ti popraska na kazdom spoji
Odpovedať
@basobaso kamoš ytong ma originál omietku ktorú hneď nanesieš na murivo bez sietkovania bez ničoho len neviem ako sa to vola ale určite to niekde budú mať len stojí určite viac ako viva interior
Odpovedať
Profilova fotka
@basobaso pórobetón bez výstužnej vrtsvy (v podobe “lepidlo + sieťka“) by som asi nerobil 🙂
Odpovedať
@basobaso nebuď šetrný lebo preplatis dva krát viac, lepidlo sieťka a na to môže ísť štuk
Odpovedať
@stano8 sietku mozem dat, ale nechcem davat lepidlo (je to predsa len vnutri...) @chrapovic10 maju, ale tusim sa nanasa minimalne 1cm... baumit perla interior je asi to co potrebujem (3-5mm), cenovo to iste ako viva interior a je to urcene priamo na poromaterialy
Odpovedať
@pepo344 A keby som dal na ytong priamo (navlhceny) rigips rimano uni ? (sadrova omietka). Myslim, ze to by slo aj bez sietky a drzalo by to... ?
Odpovedať
@basobaso ty si špekulant, asi to robím tak aby to vydržalo a nemusel to už opravovať
Odpovedať
@pepo344 nehadam sa, som, to je pravda 🙂 ale chcem to mat dobre urobene, kludne investujem viac penazi, ale casu mam menej (aj energie) a aj preto chcem len 1 vrstvu, a nech tam drzi (a nech nema >1cm). Radsej znesiem trosku krivosti/nerovnosti, predsalen je to altanok vnutri
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?