Tekutá omietka nanášana valčekom

Profilova fotka
Chcela by som sa opýtať či s ňou ma niekto skúsenosť.Ako sa nanáša myslím náročnosť či sa pod nu niečo dáva ešte cenovo či je drahšia ako bežná.A celková spokojnosť/nespokojnosť.Ďakujem
Odpovedať
Zamyslam sa nad touto otazkou aj ja.Bohuzial nenasla som o tom ziadne recenzie a skusenosti.Na aky podklad je vhodna,aka znacka je ovedcena,postup pri aplikacii,atd |-| Za kazdu radu vopred dakujem 😊
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
My sme davali davnejsie v byte takuto stierku.Steny sme oskrabali,natreli penetracnym naterom a omietku nanasali valcekom.Steny boli krasne hladke a bielunke. Elektrikar ked prisiel,hladkal steny,ze sme mali dobrych majstrov ;-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
@beik7 zdravim.aky typ, druh znacku stierky ste pouzili pri nanasani valcekom a tiez aky druh hladidla? Dakujem
Odpovedať
@lupi31 Dobrý deň, používali sme Stemal, ale aj Hornbach má dosť tekutých omietok v ponuke. Už sa ale "špecializujeme" na klasické vápenné omietky s pridaním konope 🙂 Ale to už si robíme klasicky stierkami, nie valčekom. Po nanasení týchto tekutých omietok valčekom je ale dobré ich prebrúsiť potom, stačí aj ručne jemným brúsnym papierom. Držím palce 🙂
Odpovedať
@beik7 Dakujem za info. A s tym STEMALOM sa ako pracovalo pri nanasani valcekom? Nebolo ho treba trochu doriedit a premiesat vodou? Kedze stemal sa mi vidi takej hustejsej, skoro az zuvackovej konzistencie, nie najvhodnejsej na valcek.
Odpovedať
@lupi31 stemal keď premiešas miesadlom tak dosť zredne, netreba ho riediť. Len valček treba kúpiť na omietky. Ta z hornbachu je redsia ale potom treba ustriehnut chvíľu kedy ju začať hladit
Odpovedať
@zita19 dakujem za radu. Skusil som ten Stemal premixovany, ale zdal sa mi byt predsalen taky hustejsi. Aku stierku ste to mali kipenu z toho Hornbachu? A ako ste prebrusili nanesenu stierku? Ked som brusil na chodbe, tak som pouzil jemny brusny papier, ale toho prachu co z toho bolo.... skoda slov. Bol vsade a bolo ho vela. Vo zvysnych miestnostiach zvazujem pouzit elektricku brusku na sadrokarton s odsavanim prachu. Nemate s tym skusenost? Ako to vybrusi stierku a ako sa s tym pracuje?
Odpovedať
@lupi31 ja už neviem aká bola ta z hornbachu, to sú roky. Brusili sme sieťkou, a áno bordel dnešný, ale neznáša sa ako papier
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?